Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5-6 év korkülönbség tesók...

5-6 év korkülönbség tesók közt? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sajnos kevesebb korkülönbség már nem lesz, valójában még nincs úton a tesó, de rajta vagyunk már egy ideje. Viszont sokszor felmerül bennem a kérdés, hogy milyen lesz így. (Ha lesz).Van akinél nagyobb korkülönbség van a tesók közt és pozitívak a tapasztalatai?
2019. nov. 11. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem még csak egy gyerekem van, arról nem tudok nyilatkozni anyaként milyen. De a tesóm és köztem 5 év van. Gyerekként játszottunk együtt, a problémák inkább akkor kezdődtek amikor ő 17 volt én meg 12. De amikor én is nagyobb lettem megint közel kerültünk egymáshoz. Most én 32 vagyok ő 37 és teljesen jó a kapcsolatunk.
2019. nov. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Komolyan azt hiszed, hogy ettől függ a tesók kapcsolata ? Nem egy testvérpárt ismerek max 2 év korkülönbséggel, akik kiskoruk óta marják, gyűlölik egymást. A személyiségük dönti el, hogy kíváncsiak-e egymásra, illetve az, hogy a szülők mennyire kivételeznek.
2019. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Az előttem szólnak tökéletesen igaza van.
2019. nov. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 5 év korkülönbség van a tesómmal. Sosem volt közös nevezőnk, érdeklődési körünk. Épp el volt csúszva minden az életünkben. Exemnél 8 év korkülönbség volt. Szintén nem volt valami gördülékeny. Amikor a bátyja már csajozott, ő épp csak általános iskolába ment és még legózott. Felnőtt korára kerültek új hullámhosszra.

Ha ti szeretnétek még egy gyereket, akkor magatok miatt akarjatok, ne azért, hogy a másiknak legyen tesója.

2019. nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Köztünk meg 6 év van a húgommal, és büszke nagytesó voltam, sokat játszottam vele, most meg barátnők vagyunk. Múlott ez anyámon is azért, mert nem csinált nekem terhet belőle. A gyerekek nevelésén, de leginkább a természetén múlik. És az sem utolsó szempont, hogy így anya a nagytesó mellett tud maradni a szükségben, mondjuk a dackorszak alatt, és nem érzi magát elárulva. A kicsi meg egy nyugodt környezetbe születik.
2019. nov. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mennyi idő van 2 testvér között. Tesóm 8 évvel idősebb és nagyon szeretjük egymást :)
2019. nov. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szeptemberben született a második fiunk, a nagy 5es fel éves volt akkor. Imádja, nagyon büszke nagyteso. Pedig rettentő anyas, féltem hogy mi lesz. Egy cseppnyi féltékenység nincs. Nagyon megerti és segítőkész. Sokat onalosodott, mondjuk erre próbáltam rá menni nyáron, mert ugye egy újszülött mellől nem tudok 5percenkent ugrálni. Szóvá l mondhatom h nálunk eddig bejott. Bár még csak két hónapos a pici.
2019. nov. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nővérem 8 évvel idősebb nálam.Mindig is jóban voltunk/vagyunk. Mikor kicsi voltam sokszor vigyázott rám,fürdetett stb.Mikor nagyobb akkor pedig tanítgatott,játszott velem.pl.Ő tanított meg mosogatni.Most is jóban vagyunk,héti többször beszélünk pedig messze lakik
2019. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!