Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok. Elkaphato...

Tanácstalan vagyok. Elkaphatom a gyermekemtől a későbbiekben a himlőt? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sose voltam még himlős (semmi fajta) nem tudom mi lesz ha a gyerek elkapja.


Nem én vagyok az egyetlen a családban, apukám majdnem 50 éves és ő sem volt még himlős.


Sokan mondjak hogy ha eddig nem kaptam el már nem is fogom. De mi van ha a gyerekem az lesz, mert biztos hogy az lesz.

És nem bizhatom 2 hétre csak az apukájára főleg akkor mikor szopiztatni kéne. Meg rossz lesz 2 hétig tehetetlen lenni. Vagy jobb ha én is túlesek rajta akkor amikor a picúr?



Most jelenleg terhes vagyok, és nem is nagyon megyek gyerek közelébe nehogy terhesség alatt kapjam el.



dec. 23. 17:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a terhesség előtt célszerű lett volna beoltatni magad.

Most már csak terhesség után.

dec. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy a gyereket se ártana oltatni.
dec. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Majd ha megszületik nyilván be lesz oltva.
dec. 23. 18:03
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
De, elkaphatod. Egyik ismerősöm felnőttként esett át rajta, majdnem ottmaradt, nagyon durva volt.
dec. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Neveloanyam os elkapta anno a gyerektol.


A gyereknek ugy tudom mar kotelezo a baranyhimlo oltas. Igy a tobbseg mar nem kapja el.

dec. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem lehet hogy azért mert kiskoromba be voltam oltatva ilyenek ellen?

De ugy tudom minden gyereket be oltanak még is elkapják.

dec. 23. 18:21
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem.


Tehát van már gyermeked aki miatt aggódsz, hogy elkapod terhesen, vagy most várod az elsőt és amúgy aggódsz mi lesz ha ő kapja el?

Mert ha az első gyermekét várod, csak közlöm, hogy neki már kötelező a bárányhimlő oltás.

dec. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Most várom az első babám és miatta aggodom:)

Ő lesz az első

dec. 23. 18:54
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

🤦 tehát még meg se született, de te már jó előre gyártod a felesleges félelmeket.. 🤦


Neki kötelező az oltás.

dec. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező tekintve,hogy nem olyan régi az oltás,így te nem vagy beoltva ellene...egyértelműen. oltási rendeket nézegesd majd.


Neki kötelező oltás. Te viszont elkaphatod bármikor bárkitől,akár terhesen is. Felnőttként átesni rajta nem leányálom. Veszélyes. Anya tőlünk kapta el felnőttként annak idején,brutális rosszul volt.

dec. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!