Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok. Elkaphato...

Tanácstalan vagyok. Elkaphatom a gyermekemtől a későbbiekben a himlőt? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sose voltam még himlős (semmi fajta) nem tudom mi lesz ha a gyerek elkapja.


Nem én vagyok az egyetlen a családban, apukám majdnem 50 éves és ő sem volt még himlős.


Sokan mondjak hogy ha eddig nem kaptam el már nem is fogom. De mi van ha a gyerekem az lesz, mert biztos hogy az lesz.

És nem bizhatom 2 hétre csak az apukájára főleg akkor mikor szopiztatni kéne. Meg rossz lesz 2 hétig tehetetlen lenni. Vagy jobb ha én is túlesek rajta akkor amikor a picúr?



Most jelenleg terhes vagyok, és nem is nagyon megyek gyerek közelébe nehogy terhesség alatt kapjam el.



dec. 23. 17:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

De szülés után bármikor beoltathatod magad te is. Nem is különösebben drága oltás valami tizenezer forint, a gyereknek meg már kötelező, szóval ő már ingyen kapja amúgy is.

Egyébként igen, elkaphatod felnőttként is, és felnőttként durvább szövődményei lehetnek, mint gyerekként.

dec. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem kaptál oltást ellene? Én tisztán emlékszem, hogy általános iskolában 5. vagy 6. osztályban kaptunk valamilyen kombinált oltást, ami bárányhimlő meg rózsahimlő ellen is véd. Én mondjuk ezeket elkaptam gyerekként, de maga az oltás nagyon megmaradt, mert féltem a szuritól és annyira rástresszeltem, hogy rosszul is lettem utána.
dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12# Bárányhimlő elleni kötelező oltás 2019-től van. Régen nem adták,legalább is az én gyerekkoromba biztos nem gondolom ha pluszba kérték volna a kérdező szülei ezt mondták volna neki,plusz a kiskönyvbe is benne lenne.
dec. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egy vessző lemaradt. Ja és gondolom te se vagy ennyire extrán fiatal.:D 13# voltam.
dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13%
Dehogy, 27 éves vagyok :D Tudom, hogy nem volt kötelező, de nálunk mindenki kapott az osztályban, gondolom volt egy ilyen lehetőség és minden szülő belement. Azért is írtam, hogy lehet a kérdező is megkapta, csak nem emlékszik rá, mert neki kevésbé volt traumatikus élmény vagy szimplán csak nem foglalkozott vele akkor sem, hogy milyen oltás.
dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne kaphatnád el. Másfél éve voltam bárányhímlős, 33 évesen.
dec. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem kaptal oltast gyerekkent, mert akkor meg nem letezett 🤦🏻‍♀️

Es igen, elkaphatod felnottkent is.


Muvelodjunk mar kicsit konyorgom, 2023 van !

dec. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Eleve jó lenne, ha nem csak simán himlőt írnál, mert abból sokféle van. Rozsahimlo (rubeola) ellen biztosan kaptál, az már elég régóta kötelező, de bárányhimlő ellen kb senki nem kaphatott, akinek most van kicsi gyereke, mert kb 10 éve létezik, és négy éve kötelező.


El lehet kapni felnőttként, és nem jó buli.


Viszont az baromi ritka, hogy csecsemő elkapja, jellemzően óvodában szokták elkapni a gyerekek, szóval bőven lesz időd beoltatni magad, miután megszületett.

dec. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!