Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekeid milyen köszönésre...

A gyerekeid milyen köszönésre tanítod?

Figyelt kérdés
Én a szia/jó napot/reggelt/estét-re. A csókolom nekem olyan kiábrándító, gyerekként is utáltam. A szomszéd múltkor megjegyezte, hogy ezek a mai gyerekek már nem ismerik a csókolomot, ez neki olyan fura. Nem akartam vele vitába szállni, de szerinte jobb is. Főleg mikor vén taták visszaszóltak hogy csókolnád?
dec. 28. 01:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
szerintem* jobb is
dec. 28. 01:13
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Èn is ùgy tanìtottam, mint te. A csókolom köszönés nagyon gáz.
dec. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Jó napotra.

Ugyan nekem sose szólt vissza senki a csókolomra, de egy idő múlva úgyis a jó napotot fogja használni, akkor meg praktikus szerintem, ha eleve azt szokja meg. Szerintem egyáltalán nem illetlenebb, mint a csókolom. És amíg a tiszteletet megadja, amúgy sincs másnak köze hozzá, hogy köszön.

dec. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is a jónapot kívánok/viszont látásra megy. A csókolom soha nem ment a szájukra, pedig ismerik ezt az alternatívát. (9 és 7 évesek)
dec. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
A "csókolom" kiment a divatból. Ma a csók alatt egyébként is mást értenek, ahogy már a férfiak sem szoktak kezet csókolni a nőknek.
dec. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Én mindenkinek csókolommal köszönök. Nálunk ez a szokás.

A gyerekek is hol csókolom, hol jónapot-ot mondanak.


30N

dec. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Mi külföldön élünk, és még csak 11 hónapos a gyerek, de a csókolomtól engem is a hideg kiráz.

Napszaknak megfelelő köszönést fogok neki tanítani, illetve ami itt még nagyon megy az a Grüß Gott, Grüß dich, Servus stb.

Ha hazalátogatunk valószínűleg akkor is marad a szia, meg a jó napot kívánok..

dec. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Úgy tanítom mint te, de idős néniknek, (csakis nőknek) néha még én is csókolomot köszönök, és a fiaimnak is úgy mondom, hogy nekik lehet így is, mindenki másnak köszönjenek napszaknak megfelelően, vagy sziát.
dec. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Én csókolomot tanítok nekik, a nénik felé

Bácsik felé jó napot. De ez vidék, ez itt nem gáz, én is így köszönök. Aki beszólna a gyereknek a köszönésre, ahhoz én is intéznék pár szót utána. Én sem vagyok bunkó, magunkkal szemben sem díjazom.

dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Hiába tanítjuk, szia,jó napot-ra, az óviban a hivatalos köszönés:csókolom óvónéni, szervusztok kispajtások!

Ettől függetlenül a jónapot, viszont látásra megy neki. Elsős.

dec. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!