Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, e kérdésben milyen...

Szülők, e kérdésben milyen nevelést alkalmaztok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A gyerek (még bőven kiskorú és még bőven tart a nevelés) elront valamit, csinál valami rosszat, ami nem égbekiáltó (pl. nem az, hogy késsel rohangál, hanem pl. eltört valamit, ami nagyon fontos volt a szülőnek, pl. nászajándék a nagyszülőtől.


A gyerek őszintén bocsánatot kér. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy meg kell dícsérni a tette miatt, de az is káros, ha a bocsánatkérést nem fogadja el a szülő. Velem gyerekként anyám az utóbbi volt, aztán egy idő után már nem kértem bocsánatot, ha elrontottam valamit, mert úgyis csak még dühösebb lett. Ez rá is nyomta a bélyegét a viszonyunkra.


Én az első gyerekemet várom és gyűjtöm a nevelési tapasztalatokat.


Köszönöm előre is a válaszokat!


dec. 28. 13:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nincs gyerekem, ugyanis most nőttem fel csak tulajdonképpen:D Én is kaptam hasonlóan az "áldást" anyámtól ha eltörtem, vagy kiöntöttem valamit, de a mai napig nem értem, hogy ennek mi értelme vagy célja volt. Nem lesz attól jobb, ha le van cseszve a gyerek, sőt! A legjobb megoldás ilyenkor elfogadni a bocsánatkérést, és együtt feltakarítani, esetleg megbeszélni a tanulságokat.
dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Facebookon ajánlok egy oldalt : Kötődve a kezdetektől. Illetve egy csoportot: Kötődő nevelés. Szívből ajánlom a szemléletmódot! Neveljük szeretettel olyan embereket akik szeretik önmagukat :)
dec. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak lepontozók a normális válaszokra. Megáll az eszem. Hallottam egyszer egy középiskolai történetet. Az egyik gyerek véletlenül berúgott labdával egy ablakot, nem látta senki. Magától bement az igazgatóhoz, elmondta, bocsánatot kért, és leszögezte, hogy természetesen kifizeti a kárt. Amikor eddig hallottam, szinte meghatódtam, hogy ez igen, ez a gyerek egy jellem, becsülete van.

Az igazgató viszont lehordta mint a pengős malacot, és jó vaskos extra szankciót szabott ki rá (nem emlékszem már, mi volt az). Elképedtem, hogy EZ egy pedagógus... Nos, így kell kiirtani valakiből a becsületet. A kölyök megtanulhatta, hogy ha hibázik, ne is akarja helyrehozni. Sumákolja el, mert kár normálisnak lenni ezekkel a fszokkal. Aztán kinevelődnek a tömegek, akik elsunnyognak a meghúzott kocsi mellől, meg otthagyták az elejtett kávét egy közintézmény folyosóján. De nyilván azt gondolják, hogy a takarító is csak rájuk visítana, hogy "normálisan kéne fogni a poharat! Nem tanították meg, hogy ne rohangásszon vele?! Ülve igyon már, hát nem normális! Nem tud vigyázni?!". És végülis lehet, hogy tényleg ez történne, amilyen emberek vannak. Idegbetegek és sunnyogók gyülekezete. 🙁

dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem olvastam kommenteket, bocsi, ha mótvá.


Ha tényleg véletlenül történt, nem szándékosan, akkor én megbocsájtom, de a kárt neki kell eltűntetnie. Persze korának megfelelő módon. Ha összetört a képkeret, akkor seperjen fel, dobja a kukába a szilánkokat, majd porszívózzon fel. Ha leöntötte a kanapét, akkor sikálja ki a foltot. Ha eltörte a virágomat, akkor elkísérem és válasszon nekem egy újat, ültesse azt el. Ha kettőnknek van ugyanolyan holmija, amiből az enyémet tönkre tette, akkor ajánlja fel helyette a sajátját. Mittomén, pld ugyanolyan karkötő, az enyémet eltépte, akkor cseréljünk. Önzőnek hangzik ez, tudom, de higyjétek el, hogy nem a tárgyak érdekelnek, hanem az, hogy egyfelől tanuljon meg felelősséget vállalni, másfelől ne azt lássa, hogy az anya/nő/szülő szerep nem a cselédségről szól.

dec. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
54%
egy 17 eves is kiskoru es egy 4 eves is...Ha a 17 eves fiam töri el a naszajandekot biztos mashogy reagalok mint a 4 eves fiam
dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!