Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzésfelosztást alkalma...

Milyen edzésfelosztást alkalmaztok/javasoltok?

Figyelt kérdés

Heti 3-4 edzésre elosztva.

Illetve ez jó-e ?

Hétfö. Mell,váll

Szerda. Bicepsz,tricepsz,alkar

Pentek. Hát,láb.


nov. 7. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A két legnagyobb izomcsoportot a hátat és a lábat egy napra tenni semmiképp nem jó ötlet.
nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az edzésfelosztásnak semmi jelentősége, plusz amíg te magad se tudod, hogy akkor most hetente 3 vagy 4 napod van edzésre, addig mi pláne nem tudunk semmilyen felosztást javasolni, de mivel a felosztás tényleg a legkevésbé fontos tényező fejlődés szempontjából, ezért mindegy is. Én nem hiszek abban, hogy egy izmot hetente összesen egyszer edzünk meg, mert én mindig is máshogy programoztam az edzésem, és a tapasztalatok is azt mutatják, hogy minden izomcsoport megedzhető heti két-három alkalommal is, de heti egyszeri bro-splittel is épített már nagyon sok ember nagyon jó fizikumot, úgyhogy ezen sem múlik semmi. Végezd el a fejlődéshez szükséges heti összvolument (kb. 10-12 munkasorozat/izom), eddz bukás közelében (RPE7-RPE10 intenzitás), figyelj a progresszív túlterhelésre, erősödj, mellette egyél elég kalóriát és fehérjét, pihenj eleget, aztán izmos leszel.
nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyat, ami a jelenlegi életviteledhez igazodik és a jelenlegi életviteleddel tudsz majd belőle regenerálódni.


Semmit nem jelent a felosztás, az izmaid nem tudják, hogy melyik napon mire edzettél. Találj egy számodra fenntartható felosztást és kész.

nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!