Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek sokszor felkelt a...

Akinek sokszor felkelt a gyereke éjszaka, annak mi segített?

Figyelt kérdés

A 22 hós kislányomnak sztem összesen 3 átaludt éjszakája ha volt, mióta megszületett. Többször is felkel, ha csak kétszer, az még jó, főleg ha utána szinte egyből vissza alszik, de mostanában nagyon sok felkelése van, már nem is számolom. De óránként van hogy felsir. Gondoltam a fogára, bekenem géllel és kap fájdalom csillapítót, de ugyanúgy felkelt többször. Levendula illóolaj, jó éjszakát tea, borostyán párna, ezek is már mind megvoltak. Éjszaka is eszik tápszert, akkor könnyebben vissza is alszik utána. De mindegy, mit eszik vacsira, vagy mikor, legkésőbb éjfélkor felkel enni. Próbáltam már vizet adni neki, abból nem ivott. Levegőn is van minden nap (kivéve ha szakad az eső). Nappal 1 vagy másfél órát alszik, napi 1x. Este 8kor teszem le, akkor szinte egyből el is alszik. 7 óra körül kel, kivéve ha 1,2 órát fent van éjjel, mert olyan is volt, hogy játszani akart...

Egyszerűen nem látok összefüggést, miért kel fel, mi a gond, lehet csak a mozgás fejlődés, vagy szeparacios szorongás.. Azt tudom, hogy már nehezen viselem ezt el, egyre mogorvabb vagyok, férjem ha tud segít, de sokat dolgozik és sokszor kel hajnali 3kor,igy nem várhatom el, hogy ejszakazzon. Meg igazából én tudom egyedül elaltatni a kislányt.

Szóval akinél hasonló a helyzet, hogy bírja, helyre állt valaha magától az alvás vagy mi segített?


dec. 30. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Az idő, az segített.
dec. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
Ha 9-10kor altatnád?
dec. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%
Tápszert innia már nem kell egy 2 éves gyereknek éjszaka (igazából már nappal se), semmi szüksége rá, csak megszokásból kéri. Max vizet adj neki. Így rövid úton tönkremennek a fogai is, mert gondolom az éjjeli tápszerezés után nem mosod meg újra a fogát... A kiságyból nem kell kivenni, nem kell villanyt kapcsolni sem, ne élénküljön fel (nyilván ha pl pelust kell cserélni, akkor igen). Bemész hozzá, megsimogatod, megnyugtatod, és közlöd vele, hogy alvás van. Éjjel nincs játék meg egymás szórakoztatása, nem baba már, meg fogja tanulni, max nem tetszik neki eleinte.
dec. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Vizet nem kér, mint írtam neki, vagy max pár kortyot. Egy pici éjjeli fényt kapcsolok, lámpát nem.

Az a baj, hiába altatnám 9kor,ugyanígy felkelne, mert volt, hogy akkor aludt el, és ugyanúgy felkelt éjjel.

dec. 30. 22:52
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szintén csak az idő segített.
dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont 22 hós a 3. gyerekem. Csak éppen ö eddig egyszer aludta át az éjszakát. Mindent próbáltunk. Semmi nem vált be. A tesói aludtak ennyi idősen (alkalmanként kisebb ébredésekkel) Egy leépült agyú zombi vagyok. Figyelem a kommenteket, hátha létezik olyan praktika, amit még nem próbáltunk 😅😂
dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És mennyi volt az az idő? 2,3 éves korra vagy hamarabb?
dec. 30. 22:57
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az idő. 6 éves koráig kelt éjszaka. 2 éves koráig szoptattam, 1.5 éves koráig szopott éjszaka is. Utána meg kérte a vizet.
dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%
Elvileg a nappali mesézés is okozhat alvásfelborulást. Nem kap túl sok mesét vagy több mesét, mint eddig?
dec. 31. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A fiam 19 hónapos, dettó ugyanebben a cipőben járunk, mint Ti. Ő is kér tápszert éjszaka. És adok neki. Majd leszokik róla. Egyébként Ő is evés után pillanatok alatt visszaalszik. De most éjszaka is fent volt másfél órát, fél 3-4 között. Mondjuk általában "csak" ébred sokszor. Most épp jön a foga, ilyenkor még drámaibb. Sokszor hajnalban már azt várom, legyen inkább reggel. Akármilyen fáradt is vagyok, mert akkor legalább véget ér a rémálom.

Kérdésedre válaszolva ezen maximum az idő segít. Pont tegnap este beszéltük mi is a férjemmel. Barátnőm lánya egyidős a fiammal. Ő alszik éjjel, de cserébe fél 5-5 kötött kezdődik a nap... az se olyan jó móka. :D

A lányom is rossz alvó volt, bár nem ennyire. De nála is az idő oldotta meg. 3 évesen egyszercsak gondolt egyet, és azóta nem kel fel.

Szóval kitartást Neked! Nem vagy egyedül.

dec. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!