Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 14 hónapos elmúlt a gyerekem,...

14 hónapos elmúlt a gyerekem, még nem jar. Kicsit aggaszt, bár tudom, van még ideje. Csak azt látom,hogy kivétel nélkül minden gyerek megtanul járni 10-12 hónapos kora között. Gond lehet később?

Figyelt kérdés
jan. 14. 08:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Kivétel nélkül?? Hát nyisd ki jobban a szemed! Még az átlag is 14-15 hónapra esik, hogy tanulna meg akkor 12 hónap előtt mindenki? 🤦

Egyébként kívánok neked egy igazán megkésett gyereket, hátha észhez térsz!

jan. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Azért 10-12 hónaposan nagyon ritka amelyik gyerek elindul. Nem is feltétlenül normális, ott vmi probléma van.
jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 12,5 hónaposan tette meg a nagyon bizonytalan első lépéseit, de akkor még önállóan felállni nem tudott.

Kereken 13 hónapos volt, mikor felállt a folyosó közepén és elindult, onnantól érezte meg szerintem igazán az egyensúlyt, azután kezdett gyorsan fejlődni a járása.

Pár nap múlva kellett pont menni a gyerekrehabra kontrollra, ahová feszesség miatt jártunk 3 hónapos kora óta, szóval a lehető legjobbkor indult el, így ezzel szerencsére le is zártak minket, nem kellett mennünk többször.

Akkor olvastam el csak a papírt, mikor eljöttünk, az írta rá a neurológus doktornő, hogy nagymozgások terén 15 hónaposok szintjén van 😀

Ezek alapján sincs elkésve a babád, azt nyilván tudod, hogy 18 hónapos koráig kell, de a mi doktornőnk leírása alapján az önálló felállás+pár lépés 15 hónapos korban szokott kezdődni átlagosan. Szóval nyugi, ne siettesd, mert a baba érzi, ha elégedetlen vagy vele vagy türelmetlenkedsz, ne frusztráld se őt, se magadat! :)

Hidd el, be fog indulni!

(Csak ne vezesd a kezénél fogva, mert nálunk volt olyan csoporttárs kislány, aki azért nem volt hajlandó egyedül elindulni.)

jan. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős kisfiú 18 hónaposan indult el. Egészséges ügyes gyerek. :) ne aggódj.
jan. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 11 hónaposan indult el, a szomszédé 18 hónaposan. Az ő gyereke 2 évesen már mondatokban beszélt, az enyén 2,5 évesen kezdett el normálisabban, 2 szavas mondatokban egyáltalán kommunikálni.


Most 3,5 évesen semmi különbség köztük se beszédben, se mozgásban. Érted. Nem kell ennyire ráparázni, ha orvosilag nen találtak problémát.

jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos korig kell elindulni,semmi baj nincs vele,totál ráér. Nem indulnak el olyan hamar,legalább is az én ismerőseim közül mondjuk a felének elindult,felének nem. Nem verseny ez. Nálunk 14 hónaposan egyszer csak felállt és elindult,de sosem gondolkodtam ezen,hogy miért nem megy még,majd ha megérik rá. Láttál már megkésett mozgásfejlődést?Az nem ez.
jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 15 hónaposan indult el magától. Nincs elkésve.
jan. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
A lányom 11 hónaposan állt fel,és 14 hónaposan járt. Tökéletes időzítés.
jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
8# Tökéletes időzítés 18 hónapig elindulni.
jan. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm,akik kedvesen válaszoltak, túl nem aggódom, csak kicsit furcsállom, mert a családban, és a környezetemben egy gyereket nem láttam, hogy ennyi idősen ne járt volna már.


Az kedves első hozzaszóló, neked pedig egy kis önvizsgálatot, akár terápiát javasolnék, hogy jobb emberré válj. Minden jót kívánok.

jan. 14. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!