Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol kell meghúzni egészséges...

Hol kell meghúzni egészséges határt a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
Messze élünk a nagymamáéktól, 1. látogatásunkat tervezzük, két hétig leszünk vendégségben. Utálok erősen rászólni az emberekre, de volt már gondolom a férjem családjával. A baba bömbölt a frusztrálságtól mert megijedt a videohívás hangjától, a nagymamáék meg csak cuppogtak és ordítozták a baba nevét, hiába mondtam hogy egy kéthónapos csecsemőtől még ne várják hogy visszaintegessen. Elvittem a szobából ahol a férjem tartotta a kezében a telefont, hogy nyugta legyen a kicsinek. Nagyon frusztrált vagyok, biztos lesz hasonló eset amikor személyesen leszünk ott, nem akarok rossz vendég se lenni, de a kisbabámat se akarom hogy agyongyomrozzák. Tanácsok? Tapsztalatok?

jan. 15. 01:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
2 hónapos csecsemővel nem megyek vendégségbe, föleg 2 hétre.
jan. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
*Már 1 éves azóta a gyerek, de az eset akkor történt amikor még 2 hónapos volt.
jan. 15. 02:04
 3/26 anonim ***** válasza:
63%
Én nem látom a leírásban, hogy a nagyszülők bármi rosszat tettek volna. Izgatottak voltak, és a gyerek nem is tőlük ijedt meg. És te 10 hónapja ezen rugózol? Azóta nem is látták az unokájukat? Egy 1 éves gyerek bárhol, utcán, boltban megijedhet bárkitől és bármitől, nem tarthatod burokban.
jan. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ha burokban tartanám, nem utaznánk sehova.
jan. 15. 02:38
 5/26 anonim ***** válasza:
79%
Én nem mennék úgy oda, hogy ne legyen “menekülési útvonal”. Ha ennyire messze vannak, akikhez megyek, akkor szállást foglalok, de nem, még ha jó a viszony és nincsenek kétségek sem aludnék ott, úgy, hogy esély se legyen lelépni, ha arról van szó.
jan. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Sosem kellett határt húznom előre. Ha valami sok volt meg tudtuk beszélni. Nálunk is volt ilyen, hogy megijedt a pici mert a papa hozta be a kocsiból mikor odaértünk, mert ő gyorsabban tudott befutni vele a hidegből.. mondtam apukámnak, hogy bocsi de visszaveszem ès picit odébb megyek megnyugtatom.. mondta, hogy persze-persze.. lenyugodott a baba és mehetett a móka.. egy 1 évest meg aztàn már pláne nem kell félteni.. ők összetörik magukat meg “szenvednek” egyedül is ellenben abban a korban vannak amikor végre el lehet játszani velük, amiben a mamáék biztos partnerek lesznek. Neki meg nagyon izgi lesz az új környezet. Legalábbis eleinte.
jan. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
36%

Van férjed, majd ő helyreteszi a saját szüleit, ha úgy látja. Ha nem látja problémának, amit csinálnak, el kell fogadnod, az ő gyereke is, neki is van beleszólása.


Amúgy ez, amit írsz, tök mindennapos pici babáknál, ennyit rugózni rajta....

jan. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

"A baba bömbölt a frusztrálságtól mert megijedt a videohívás hangjától, a nagymamáék meg csak cuppogtak és ordítozták a baba nevét, hiába mondtam hogy egy kéthónapos csecsemőtől még ne várják hogy visszaintegessen. "


Az ember azt gondolja, hogy egy felnőtt ember képes kezelni egy okostelefont/tabletet. Van rajta hangero szabályozó... A saját hulyesegedet nem kell anyósra kivetiteni

jan. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%

Anyám.

Egy lassan 1 éves sztorin lovagolsz meg mindig? Ami amúgy egy banális hülyeség a részedről?

Ha ennyire derogál menni a másik fél szüleihez, akkor menjen férjed a gyerekkel, te meg maradj otthon. Kisül az írásodból, hogy a mamát a hátad közepére se kívánod.


Mondjuk én jóban vagyok az összes rokonnal, de 2 hétre nem cuccolnék egyikhez sem. Akkor inkább fizetek egy hotelt.

2 hét alatt ezzel a hozzáállással hosszú napjaid lesznek ott.

jan. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nos,az enyéimnél rosszabb rokonokat el se tudok képzelni,úgyhogy mi is menekülőútvonal eséllyel megyünk,két hétig meg végképp nem alszunk ott. :D 2 nap is sok velük,ott már az első nap megy a cseszegetés,kritizálás,stb. Bár kiismertek,tudják,hogy ha megy a kritizálás,baromkodás,akkor felállok és ajtó. Meg is teszem bármelyikükkel,ha kell. De ők tényleg borzasztóak,sajnos...nem ilyen szinten,amit írsz. De el tudom képzelni,hogy van ott más is,csak nem soroltad fel. Itt csak ezt az egy sort látják,mert itt mindenkinek valószínű arany nagyszülők jutottak. :D


7# Az szomorú,ha nálatok így megy. Tehát ha a tieidnél vagytok és valami OKKAL vagy éppen nem okkal,de nem szeretné a férjed a gyerekkel kapcsolatban(aki az ő gyereke is),akkor neki kuss a neve ott,mert neked bizony bejön a dolog,úgyhogy mehet haza vagy mi? :D Az érdekes. Mi kompromisszumra jutunk,ha valaki nem ért egyet,átbeszéljük és kompromisszum. Tisztelem ennyivel a férjem és ő is engem,bár gondolom ezért is működünk ilyen jól 15 éve már.

Kérdező,ha partner a férjed is,akkor nem lesz gond. Ha meg valami nem tetszik,szépen hazamentek,ti vagytok a szülei,az elsődleges szereplők itt a gyereknek.

jan. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!