Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örülnétek egy ilyen kezdeménye...

Örülnétek egy ilyen kezdeményezésnek? Igénybe vennetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon sokszor látom, hallom hogy az anyukák kivannak idegileg, nincs idejük semmire, szeretnének babysittert de nincs rá pénzuk.

Igy arra gondoltam hogy vállalnék pár családot 500ft/ oraèrt cserébe. Nem azért mert nem kerhetnek többet, hanem hogy segítsek az egyedülálló anyukakon. De csak az egyedülállóknak. Remélem nem használnak ki ezt a remek lehetőséget, mármint nem olyanok jelentkeznenek akiknek telne rendes babysitterre.

Szakmám ezen a területen nincs, viszont tanult vagyok, (diploma, de sajnos bufeszak), 3 nyelven beszélek, sok gyerekkel foglalkoztam már, értek a nyelvükön. Jelenleg raerek (kb március, április amíg nem lesz meleg az idő, és indul be újra a vállalkozás mert fodrász vagyok saját vállalkozásban, de a férjem elbirja ebben a pár hónapban a vendégeket.) szóval ti igénybe vennetek 500 forint/oraèrt ezt a szolgáltatást? Kérlek indokoljatok meg azt is ha igen azt is ha nem. Semmi rossz szándékom nincs, csak anyukám engem is egyedül nevelt, és láttam hogy mennyire fáradt, kimerült, így gondoltam hogy segítek, igaz nem ingyen, de egy jelképes összegért. Vagy lehet azt gondolnak hogy annyira rossz vagyok, hogy "csak" 500-at ér a munkám? Mit gondoltok? Köszönöm szépen a válaszokat 😊


jan. 18. 00:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem alapvetően jó ötlet. De szakképesítés nélkül én nem venném igénybe. Sőt nekem a szakképesítés sem lenne elég.. tehát több információ, több vélemény mondjuk másoktól, igazolt háttér, stb..
jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Elhiszem, hogy te segíteni akarsz, de én ezek mögött óhatatlanul azt gondolnám, hogy hátsó szándék van. Aki meg nem izgulna túlzottan, hogy ki fia borjára bízza a gyerekét, annak lehet amúgy sem akarnál vigyázni a gyerekére, rendes pénzért sem.
jan. 18. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem és nem.

1, ha ingyen csinálnád még úgy se kellene, az 500 meg különösen gyanús. Max. valamilyen megbízható szervezeten keresztül hinném el az önkéntességed ártatlanságát.

2, szakképesítés nélküli embert nem fogadnék. Az nem segítség, ha végig aggódok.

De biztos van akinek teljesen mindegy.

jan. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Rendes tőled,de én nem bíznám egy idegenre a gyerekem,az fix.Még egy képzett babysittere sem!
jan. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Nos, én voltam egyedülálló anya és a kezdetektől volt bebiszitterem. Nem 500/óráért, pedig nem mostanában volt. Az első gondolatom az lenne az ár láttán, hogy valami simli van. Oylan ez, mint az Aliexpresszen ajanlta és a valódi márka az üzletben. A második meg a képzettség. Az én bébiszitterem anno kisgyermeknevelőkent dolgozott és mellette ovonokepzo főiskolara járt. Tehát tudta, hogyan kell kezelni egy kisgyereket, hogyan kell elsősegélyt nyújtani. Plusz nem egyik napról a másikra esett be a gyerek mellé, én már a terhességem alatt kerestem és találtam őt.
jan. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg úgy, hogy az anya is ott van. Tehát te játszol a gyerekkel, ő meg addig megihat egy kávét nyugiban. Expliciten hirdesd meg, hogy ezzel segíteni akarsz, nem tudom, hogyan kell udvariasan mondani.
jan. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Jaj, tuti nem. Elhiszem, hogy jó szándék van benned, de nekem is ott van, ahogy olvasom, hogy ez nem oké, valami ketyó van, és tuti nem bíznám rád a gyerekem.
jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Nos, akkor én most nagyon le leszek pontozva. Nekünk van pótnagyink, aki idegen volt és nagyon jutányos áron nagyiskodik. Kb. fél évig csak úgy segített, hogy eleinte teljesen, utána csak félig-meddig szem előtt volt, figyeltem őket, vagy hallgatóztam a szomszéd szobából... Három családja is van, mesél róluk, a saját családjáról, találkoztunk is idő közben mindenkivel. Dajka volt egyébként 15 évig. A kislányom minden ünnepre kap tőle egy kis ajándékot és imádják egymást... számunkra ő sokkal több, mint fizetett segítség és bizony nagyon jól jön, hogy helyben van. (Nincs itt más segítségünk.)

Az ár nekem is gyanús lenne, de alapvetően azt a "túlféltést", amit itt az oldalon tapasztalok túlzásnak tartom, illetve a való életben én azt látom, hogy nagyon is sokan élnek fizetett segítséggel, aki általában idegenként kezdi egy családban. Képesítés jó ha van, de valljuk be, ahhoz hogy 2 órára lefoglalj egy gyereket, nem kell 3 diploma. :)

jan. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
Ez a magyar mentalitás!🤣🤣🤦🤦Ha valami olcsó,akkor tuti gáz,ha drága azért nem jó.Nem az ár gyanus ,hanem ez az egész.
jan. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elkerhetem a 2000 forintot is, nincs ezzel baj, de én azért gondoltam egy ilyen pici árra mert az egyedülálló, egy fizetésből nevelő anyukáknak szerettem volna segíteni,és aki nem teheti meg, annak ez egy segítség, mert ha elmegy 2-3 órára kozmetikushoz, fodrászhoz, vásárolni akkor 1000 forintért valaki vigyázott a gyerekre amíg ő elment kikapcsolni. De ahogy látom ez rossz gondolat volt. Tapasztalatom van, de nem vagyok hivatásos óvónő, vagy dajka. Megegyszer köszönöm a válaszokat.
jan. 18. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!