Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodás kisgyerek mellett ki...

Óvodás kisgyerek mellett ki milyen munkahelyen dolgozott/dolgozik,illetve hány órában? Ha beteg a kicsi vagy nincs óvoda hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Nagyon rá vagyok feszulve erre a témára egyedülállóként,ha gond van hogyan tudom megoldani a munkahelyen.
jan. 22. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Közszférában dolgozom, 9 órában. Az ovi egy sarokra van a munkahelyemtől,kb. fél 8-tól negyed 6-ig volt oviba a lányom. (Már sulis). Szintén egyedülálló anyuka voltam. Szerencsére nem volt beteges, egy évben kétszer 3 napot hiányzott, akkor eljöttem táppénzre. Az ovis nyári zárás 4 hét volt, abból ki tudtam venni 2 hetet, a másik 2 hetet megoldotta az apukája.
jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

2 gyerek van. 4 és 2 évesek.

A nagy középsős, a kicsi bölcsis.

Én fél 8tól 4ig dolgozok. Iroda.

Az ovi/ bölcsi kocsival 5perc. Szóval kb 7:15től 16:10ig vannak benn.


A nagy idén 1x volt beteg, a kicsi 2x.

Vagyis nem idén, hanem szeptember óta.


Nálunk van apuka, csak ő mégszarabbul dolgozik, így én viszem-hozom őket.

jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor bölcsis volt Rossmannban dolgoztam. Ha délutános voltam akkor az egyik bölcsis néninek adtam kulcsot és 1500 ft/óra vigyázott rá ameddig haza nem értem. Kb fél 7-re voltam otthon. Egy tündér volt, meg el is mosogatott pl ha látta hogy el vagyok úszva vagy éppen felporszívóztak/felmostak a lányommal.

Amikor ovis volt irodába kerültem. Ott 8-4-ig dolgoztam, nem kellett az ebédidőt ledolgozni csak a munkának kellett kész lennie.

Ha betegek voltak az első 1-2 kritikus napban itthon voltam, utána napokra volt egy idősebb családbarát néni aki napi! 2000 forintért vigyázott rájuk és meg ebédet is főzött. Azt is csak azért kérte el hogy ne ingyen 😀

Mostmár itthon dolgozom így a betegségek, szünetek nem probléma

De régebben sajnos nyári ügyeletben szinte végig mentek

jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Irodában dolgozom (logisztika) 8:00-16:30-ig. Illetve minden 3. héten délutános vagyok, akkor 13:30-22:00. Reggel én viszem a gyerekeket (egy ovis, egy sulis) és délután a férjem viszi haza őket. Ő 6:30-tól dolgozik 15:00-ig.

Ha betegek, akkor általában valamelyik nagymamájuk vigyáz rájuk, de szerencsére nem betegesek, idén (értsd: az idei tanévben, tehát tavaly szeptember 1-től) még egyik sem hiányzott egy napot sem.

Ha úgy jön ki, hogy lebetegszik valamelyik és 8-ra kéne mennem dolgozni, akkor szólok telefonon a kollégáknak, hogy késni fogok, mert orvoshoz kell vinnem a gyereket, de persze maradok is bent annyival tovább. Ebből még sosem volt gond. Doki és gyógyszertár után viszem a mamához és jövök dolgozni.

Egyedülállóként? Hát eleve csak 6 órában tudnék dolgozni, mert 8 órás meló mellett nem tudnám vinni is és hozni is őket (az ovi és a suli is 16:30-kor zár nálunk...). Betegség esetén ugyanaz lenne, mint most.

jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelytől függ. Én mindig irodában dolgoztam, mostanában már egyáltalán nem probléma, mert ha beteg a gyerek, home office-ban vagyok. A covid előtt ez nem volt ennyire elterjedt, de szerencsére nekem már akkor is engedték, hogy ne menjek be, ha gond van.

Aki pl. boltban, gyárban dolgozik, el sem tudom képzelni, hogy oldja meg egyedülállóként. 2 gyerekkel, nem túlzok minden héten volt valami ami miatt előbb be kellett mennem a gyerekekért az oviba.

jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Fél 8tol 4ig dolgozok. Ha beteg van tappenz gyerekkel.
jan. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedülálló lennék, akkor a jelenlegi 7:30-tól 16:00-ig tartó irodai munkámmal se boldogulnék, mert ho csak papíron opcionális nálunk, egyébként engedélyköteles "kőnyörgős" "lehetőség". 7-től 17-18-ig bent lennének, tp esetén éhen vesznénk.
jan. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriába ingázom, egyik héten 2 napot, másik héten 3 napot dolgozom, ilyenkor reggel 7-től este 7-ig nem vagyok otthon. Szerencsére egyik gyerek sem beteges, szeptember óta egyszer sem hiányoztak (kis és nagycsoportos gyerekek). Szabadság, táppénz, apukával felváltva, illetve nekünk nyáron segít anyukám, egy másik oviban pedasszisztens, úgy igazítja a szabijait, hogy tudjon segíteni. Párom 3 műszakozik, amikor délutános, akkor 1 vagy 2 alkalommal más hozza őket haza (mamák, papa, testvér, bébiszitter) mikor ki ér rá. Egyedül nem tudom, hogyan csinálnám.
jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!