Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apás szülés. Mi erről a...

Apás szülés. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm nem rég szült, és mesélt egy két dolgot, ami kicsit rám ijesztett. Neki elmondása szerint nem az elviselhetetlen fájdalom okozta a legnagyobb traumát hanem az, hogy mai napig szégyelli magát a férje előtt. Kitoláskor sajnos távozott pisi és kaki is, ami természetes dolog, de a szülésznőnek ezt nem sikerült diszkréten kezelni. Többször is rászólt, hogy jó helyen nyomjon, mert ez így nem jó, plusz elég durván hangott adott annak, hogy miért nem történt beöntés. Mondjuk ezt neki is tudnia kellett volna, hogy miért nem, de ez más kérdés. 4 hónapos a babájuk, de ezen még azóta sem tudott túllépni. Egyébként még néhány hete a férje is említette, hogy nagyon megrázta a szülés, mert rossz volt így látnia a feleségét, de nem tért ki a részletekre persze, csak annyit mondott, hogy még rémálmai is voltak utána.

Eddig úgy voltam vele, hogy mindenképp jobb, ha bent van velem a férjem, de most elbizonytalanodtam. Persze sokszor hallom, hogy az apáknak is élmény a szülés, és még erősebb utána kapcsolat, de hát ezt ugye előre senki sem tudja. Nektek mi erről a véleményetek? Persze tudom, hogy nem minden szülés horror, de akik az apás szülést választották nem bánták meg később? Vagy pont fordítva, hogy nem volt bent az apa, és később ezt bántátok meg?


jan. 23. 17:12
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

Az annyira férfi függő, hogy ki mit bír el, ezt tényleg nektek kell tudni, nem lehet tapasztalatok alapján.

Az én férjem biztos elájult volna. A sógorom bent volt (a saját feleségével persze), ő bírta a látványt, őt azt viselte meg, ahogy a szerelme szenvedett és nem tud segíteni.

Ha kíváncsi a férjed, szeretne részese lenni, akkor miért ne.

jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
77%

Én kértem, hogy mindenki kint várjon. Nem gondoltam bele, hogy mit lát vagy nem lát közben, így döntöttem.

Egyedül szenvedő típus vagyok, én azt se szeretem, ha ápolni akar valaki, ha beteg vagyok.

Nincs ettől felületes kapcsolatunk. A másodiknál kérdezte hogy jöjjön e velem, de vegülis nem beszéltük meg, de úgy jött ki, hogy nem tudott. Azóta szóba se került. De másodszorra is azt mondom így utólag, nem éreztem magam egyedül.

jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez totál emberfüggő. Nálunk programcsászár volt, mert komplikació volt a terhességrmnél. Én elmondtam a férjemnek gondolja át szeretne-e bejönni vagy sem. Végül azt mondta nem szeretne és nem haragudtam meg, mert őszintének kell lenni egymással. Nem fogom kényszeríteni. Mellesleg olyan komplikált volt a műtét, hogy 1,5 órás volt. Ő volt a baba bőrkontaktja és utána együtt voltunk. Nekem és neki is ez így jó volt. Ismerek olyat aki bement megbánta. Olyat is aki nem. Bár aki bement ott a feleség jelentette ki már pedig ott lesz és azóta el is váltak. Szerintem itt nem szabad elítélni azt a pasit aki nem szeretne bemenni. A bátyám elejétől fogva ott akart lenni amikor születik a lánya ő nem bánta meg. De azért elmondta, hogy kemény volt ott lenni. Aki bemegy az meg tudja, hogy nem egy rózsaszin cukormázas előadásra megy.
jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
75%
Persze hogy nem cukormázas.De ezt egy felnőtt ember nem tudja?
jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%

A rèmàlmos reszletből egyertelmű, hogy nem a pisi-kaki tèma boritotta ki, hanem a szenvedès ès a megalàztatas, amit a nő àtèlt. Egyèbkent ilyen szintű tahòsàgot, amit a szülesznő művelt, èrdemes a betegjogi kèpviselőnek jelenteni.

Az èn pàrom nem a fejemnèl volt. A ctg tappancsait tartotta, mìg èn nègykèzlàb voltam kitolàskor. Pont ràlàtott, mikor kibùjt a ,,barnamaci" meg mikor kibùjt a gyerek. Nem lett semmi baja.

jan. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%
34-es hát szerintem tudni tudja, de valahogy mégis meglepődik vagy nem tudom. Én diszkréten kérdezgettem azt az ismerőst aki elvált. És nem mondta el mi zaklatta fel ennyire. Csak azt mondogatta, hogy megbánta mert csak az asszony miatt ment be, mert ráparancsolt. (Mondjuk köztünk szólva szerintem ott alapból más bajok is voltak a kapcsolatukban) 33-as voltam.
jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
79%
Én sem szeretnék bent lenni nőként,remélem nekem se kell akkor. :D Átélni azért kicsit rosszabb,azt gondolom.
jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%
36# Kifogás szerintem. Rokonomnál bent volt apuka,majd szétmentek. Ott is erre gondoltak,biztos ez az oka. De a következő nőjénél mind a két gyereknél bent volt ugyanúgy,akivel azóta is boldogan együtt élnek. :D
jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
74%

27-es vagyok.


Egy baleset vagy egy ápolás teljesen más. Abba a helyzetbe nem önszántából megy az ember, azt nem lehet elkerülni.


A férjem élesztett már újra embert sikeresen. Ettől még undorothat a köldökzsinór elvágástól.


(Ha ápolásra szorulnék soha senkitől nem várnám hogy fél adja az életét az én ápolásom miatt. Nekem idős koromra is célom hogy annyi tartalékom legyen hogy ki tudjam magamnak fizetni a bentlakásos ellátást ha arra kényszerülök, sem a férjemtől sem a gyerekeimtől nem várom el hogy pelenkázzanak vagy őrizzék hogy demensen nem gyújtom-e magamra a házat. Aki ezért házasodik vagy ezért szül, hogy majd legyen aki elássa az borzasztóan önző.)

jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
79%
36,na látod,nem az volt ott a baj.Csak jó indok volt.Ráparancsolni senkire nem szabad,ezt én is vallom,csak azt nem tudom megérteni,amikor azt mondják,hogy meglepődtek,hogy szenved a másik,hogy van vér,meg hogy undorodnak utána a párjuktól.Ugyanaz az ember,és még szenvedni se az undorodónak kellett,mégis ő van lesokkolva.Mi lenne,ha választani lehetne kinek kell megszülni,és a nő azt mondaná,hogy na én ezt biztos nem,szüld meg te?Kényszeríteni nem szabad a másikat az biztos,ha a nő nem szeretné, akkor sem és ha a férfi nem szeretné akkor sem,sőt menet közben is meg lehet magát gondolni az embernek,vagy a kitolásra kimenni pl.Sok lehetőség van.Én csak azt furcsállom,mikor egy nő szégyenli magát a párja előtt,mert szülés közben bekakil,vagy ordít,vagy egy férfi undorítónak,taszítónak tartja a párját olyan dolog miatt,amit közösen vallaltak,és nincs rá hatásuk a dolgok történésére, természetes folyamat.Más dolog lenne,ha valaki direkt a párja orra alá eresztene egy galambot viccből,azt elhiszem,hogy nem vicces,nem nőies,de egy szülésnél ne ez legyen már a legnagyobb gond,hogy jött más is.Meg mondom, attól ugyanaz az ember marad az asszony,aki volt.Ha az ember levágja az ujját favágás közben, akkor nem fogok tőle undorodni,mert fúj volt akkor a keze.Vagy ha felfázok valamelyikünk,és nincs rendben odalent,akkor nem válunk el,mert fúj.Pedig az tényleg fúj,mikor egy jó hányós,fosós vírust elkap az ember fia/lánya.
jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!