Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apás szülés. Mi erről a...

Apás szülés. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm nem rég szült, és mesélt egy két dolgot, ami kicsit rám ijesztett. Neki elmondása szerint nem az elviselhetetlen fájdalom okozta a legnagyobb traumát hanem az, hogy mai napig szégyelli magát a férje előtt. Kitoláskor sajnos távozott pisi és kaki is, ami természetes dolog, de a szülésznőnek ezt nem sikerült diszkréten kezelni. Többször is rászólt, hogy jó helyen nyomjon, mert ez így nem jó, plusz elég durván hangott adott annak, hogy miért nem történt beöntés. Mondjuk ezt neki is tudnia kellett volna, hogy miért nem, de ez más kérdés. 4 hónapos a babájuk, de ezen még azóta sem tudott túllépni. Egyébként még néhány hete a férje is említette, hogy nagyon megrázta a szülés, mert rossz volt így látnia a feleségét, de nem tért ki a részletekre persze, csak annyit mondott, hogy még rémálmai is voltak utána.

Eddig úgy voltam vele, hogy mindenképp jobb, ha bent van velem a férjem, de most elbizonytalanodtam. Persze sokszor hallom, hogy az apáknak is élmény a szülés, és még erősebb utána kapcsolat, de hát ezt ugye előre senki sem tudja. Nektek mi erről a véleményetek? Persze tudom, hogy nem minden szülés horror, de akik az apás szülést választották nem bánták meg később? Vagy pont fordítva, hogy nem volt bent az apa, és később ezt bántátok meg?


jan. 23. 17:12
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Kérlek áruld el mi ebben a kamu szagú, és főleg a provokatív. Őszinte véleményekre vagyok kíváncsi, semmi sértőt nem írtam senkire.
jan. 23. 17:46
 12/49 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy nem értem ebben mi a ciki, nálunk előfordul olyan is, mivel egybe van a fürdő a vcvel, hogy be kell ugrani valamiért amíg a másik nagy vc-zik. Nyilván ott nem látod, de amúgy miért kell ezen kiborulni?
jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ az apától is. Sok férfi nem bírja az orvosi dolgokat, még az sok lehet számukra, ha csak a szülő nő fejénél van. Nálunk bent volt a párom, végig nézte a kitolási szakaszt is, ahogy világra jött a kislányunk. Egyáltalán nem viselte meg, sőt pozitív élményként maradt meg benne és nem undorodott meg tőlem. Igaz, pisit, kakit nem látott, de szerintem az sem zavarta volna különösképpen. Én nagyon örültem, hogy végig velem volt, de ha azt mondta volna, hogy nem akarja, megértettem volna azt is. Második gyermekünk születésénél is bent akart lenni, de nem ért be, a fiunk gyorsabb volt.
jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az apának ugyanúgy ott a helye, mint az anyának. Rossz volt látni, és? Átélni mégrosszabb!


Szerencsére a párom be akart jönni, be sem mentem volna nélküle

jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a védőnőnk azt mondta, hogy az apa döntse el, bent akar-e lenni, ne az anya, mert neki kell tudni, fel van-e erre készülve lelkileg.


A szülésznő hozzáállása meg bicskanyitogató. Hasonló beszólásért a sógorom rászólt (ott már az orvosra), hogy rohadt gyorsan vegyen vissza, ha nem akarja, hogy a parkolóban megvárja. Rögtön emberibb lett a hozzáállás.

jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 babyboom567 ***** válasza:
62%
A kérdés szerintem kamu,mert egy szülésznő teljesen tisztában van azzal, hogy ott minden jön.Ha a kérdés valós, akkor üzenem a barátnődnek, hogy adjon hálát,hogy rendben vannak és egészségesek,mert egy idióta hozzánemértő szülésznője volt,és lehet csoda,hogy élnek.
jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
61%
Nekem még a 20 éves lányom is bent volt(mondtam ha valami van menjen ki) a férjem volt a fejemnél (aki már látott mindent mikor a lányunk született) a lányom meg ott kukkolt lent hogy jön ki az öcsi. Én féltem nehogy trauma legyen neki, de ragaszkodott hozzá hogy ott legyen, ő vágta el a köldökzsinort, örök emlék számára, és nem rossz.
jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
65%

12# Egyetértek. El nem tudom képzelni milyen tabu házasságok lehetnek egy két embernél.

Nálunk férjem barátjának két gyereke van,már 10 elmúlt mindkettő,de a mai napig olyan áhítattal meséli az apás szülést apuka,hogy a hihetetlen. Mondta ha lett volna még egy,arra is bemegy. Imádja a gyerekeit,családját. Házasságuk is tökéletes. Nem kisfiú,hogy ne tudja mi történik ott. :D Nem a gólya hozza. Nálunk is bent volt,most pedig a másodiknál is. Ha olyan szar lenne a szexuális életünk nem jönne a második,azt gondolom. 6 hetet alig bírtuk kivárni annyira megviselte...:D

jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
100%
Én elég szégyellős meg szorongó ember vagyok alapból, de azt meg nem tudom érteni, hogy tud valaki a párja/házastársa előtt feszengeni. Ez annyira felületes kapcsolatra utal. Mintha leomlana a nőiességének illúziója, mert a pasi hallotta/látta kakilni/pukizni. Ez szerintem szomorú dolog.
jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
74%

Én nem akartam hogy bent legyen, de ha ő akart volna, akkor is szigorúan fej mellett.

Nem kell a kitolást látni egy férfinek.

jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!