Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7hetes kismama vagyok, és kb...

7hetes kismama vagyok, és kb 0 érzelemmel. Kialakul előbb utóbb az a boldogság amit kellene éreznem?

Figyelt kérdés
Semmit nem érzek. Nem örülök, nem vagyok boldog, és nem tudom hogy mit rontok el? Kialakul előbb utóbb bennem a szeretet? Hülye kérdés tudom, mert nyilván nem, de van itt olyan ember, aki megbánta hogy gyermeket szült? :( első gyermek lesz, én 30 éves vagyok.

jan. 24. 19:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ne aggódj, majd kialakul. Én sem éreztem egyből. Még az elsö genetikai ultrahangon sem. Pedig aztán nagyon várt baba volt. Én akkor kezdtem el többet érezni mikor mozogni kezdett és éreztem. De az igazi az volt amikor megszületett. Én elsírtam magam mikor megláttam. Szóval ne aggódj jön majd az
jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sem érzem. Egy vetélés utan vagyok. Most vagyok 10 hetes. Kb.semmi tünetem nem volt, már végképp nincs. Volt viszont minden más bajom, meg ugye az előzmények...

Amikor épp nem attól rettegek, hogy elvetélek, akkor attól, hogy már nem is él. Főleg most, hogy semmi tünetem és utoljára 1 hete láttam, hallottam. Szoktam azért hozzá beszélni, (de csak fejben😁). Én nem félek, hogy nem fog jönni az az érzés, csak egyszerűen nem merem szeretni. Persze, még így is belepusztulnék, ha elveszíteném, akkor is, ha tudat alatt próbálok "távol maradni" érzelmileg.

jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
Én éreztem már akkor, amikor még hallottam a szívhangját. De nekünk nagyon nehezen jött össze és vágytam már rá. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ez teljesen normális, bőven van még idő, hogy kialakuljon az az érzés, ez még nagyon a terhesség eleje.
jan. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

#13! Jó, hát nekem is visszajött a szívhangom, amikor meghallottam az övét🤣 De nem azt éreztem, hogy juhú ez a gyerekem szívhangja, hanem, hogy juhú, még egy lépéssel közelebb a reményhez.

Talán ahhoz tudnám hasonlítani, mintha egy "saját" vizsgálat lenne. Vele van minden rendben, de ezáltal veled. Mert ha vele lenne baj, az az én bajom. Szóval nem úgy érzem, mint a gyerekem, hanem mint a részem.

#12

jan. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek szülés után is még hetek/hónapok, mire a gyerekét érzi a világ közepének. Ez elég nagy részben hormonális, úgyhogy mindenkinél másképp csapódik le.


TSH-t nézess pluszba, ha nem kérik a vizsgálatokon és szülés után is (amúgy ezt sokaknak ajánlanám vagy kötelező vizsgálatként 2-3 hónappal szülés után, a depresszió/elhízás/libidó csökkenés majdnem mindig emiatt alakul ki és akár egy év is lehet, mire magától rendeződik - szerencsétlen esetben meg soha csak évek múlva veszik észre).

jan. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
11 hetes vagyok,két napja folyamatosan szédülök egész nap,és hányok is, míg előtte csak 4-5 naponta hánytam. Úgyhogy nem, nekem sincs meg az a nagy szerelem érzés.
jan. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj. Mi szerettünk volna babát. Aztán mikor teherbe estem nekem is elmaradt ez a huu de nagy érzés. Igazából sokszor el is felejtettem volna, ha nem fájt volna mindenem.

Végül császárral született. Amikor megláttam őt és hallottam, onnantól viszont olyan erős érzés tört rám hogy az leírhatatlan.

jan. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én megbántam ☝️

Nem kívánt terhességet tartottam meg (védekezés mellett), semmit nem éreztem és később a gyermek iránt sem nagyon. Régi történet, felneveltem becsülettel, kellemes viszonyban vagyunk.

Na de a kistesója sok évvel később tervezett baba volt, földöntúli boldogság volt a terhesség és a születése is, össze sem lehet hasonlítani!

Egyikük sem tehet róla, sőt én sem hogy így alakult, de mindig keserű a szám mikor valakinek azt tanácsolják; tartsa meg ha nem tervezte.

Életek mennek tönkre ha nem szívből vágyott a terhesség.

jan. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
18, nekem nem volt tervezett baba. Akartam gyereket de nem most, mondjuk egy 5 év múlva. Megtartottam, de én nem érzem azt hogy kevésbé szeretném mint kellene. Tehát ez is valószínűleg ember és helyzetfüggő is egyben gondolom.
jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
21%
18 mondjuk erre találták ki a védekezést meg az abortuszt
jan. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!