Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy 3,5 eves gyereket...

Ha egy 3,5 eves gyereket vernek, es kiderul az ovodaban mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Baratnom es a ferje tobbszor pofozza/utott a fejere a kisfianak. Volt 1-2 eset mikor elottem is kapott a gyerek tockost. Baratnom szerint ez teljesen ok, szerinte ez belefer. A ferje eleinte nem csinalta de atvette tole. Ilyenkor tiszteletlen a gyerek de szerintem nem veszes en biztos nem utnem meg a gyerekem ilyenert (egyebkent se utottem meg meg soha). De van hogy csak nyavog hisztizik es azert kap. Olyan mintha a kisfiu direkt is heccelne idonkent a baratnom, volt hogy nevetve mondta gyere anya pofozz meg. Erzem hogy a baratnom nem birja idegileg es belul banja. Ha felhozom neki verig sertodik es ugy csinal mintha mar nem utne meg megmagyarazza maganak is hogy az anyja is utotte ot megis itt van stb de amikor lelazul akkor kiderul 1-1 elszolasbol hogy meg mindig.

Sajnos van egy baratnoje aki ugyanilyen es mivel elviccelodnek ezen nem erzik a sulyat a tetteiknek.


Mar csak az ovodaban bizhatok hogy ott kiderul. Nem erzi ennek a sulyat ez egyertelmu. Emberileg nincs semmi kifogasolhato benne, ha nem ismernem eszembe se jutna a hogy uti a gyereket.


Abban se vagyok biztos hogy az ovonok lepnek-e ilyenkor? Biztos anyagi hatterrel rendelkeznek rendezettnek tunik minden. Cserfes kisfiu szerintem ha rakerdeznenek lelkesen elcsacsogna hogy utik.


jan. 31. 04:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Akkor most mi a gyermekbántalmazás?


Multkor azt írta valaki hogy az is az, ha anyuka reflexbol visszaüt, mert a gyerek rávert. Most meg már csak az, ha előre kitervelt szándékkal, ok nélkül történik a verés?


És ebben az esetben mi a helyzet? A gyerek kiszökik az utcára, szülő visszaviszi, büntetésből beküldi a szobájába, de a gyerek nem marad ott se, kiszökik a nappaliba, erre a szülő rácsap párszor a gyerekre, de nem marad nyoma. Csak mert öcsémmel ez megtörtént gyerekként, mindig is azt hittem ez annak minősül. Meg még kapott párszor hasonló kaliberű esetek miatt.

jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Akkor itt felreertes tortent! Nem szeretnem hogy barki elvegye a gyereket szo sincs rola csak hogy elgondolkodjanak azon hogy nem kene utni pofozni. Ez megalazo a gyereknek es faj is neki lelkileg (is). Belekerultek ebbe a spiralba amibe egyre melyebben csusznak. Sajnalom ha felreertheto voltam. Tulajdonkeppen a kerdes az volt hogy az ovonok jelezhetik-e nekik hogy ezt meselte a gyerek. Van jo par ovono az oldalon. En nem turkalok ez eletukben mivel ez egy nevtelen forum es ezt nem 2 napja tudom hanem sokkal sokkal regebbota. De az teny hogy ezt a testi fenyitest nem partolom mivel tudom hogy surun elofordul nem az van hogy neha faradt az anyuka kiborul eszkoztelennek erzi magat a gyerek az idegein tancol es megtortenik. Nagyon nem errol van szo. En szemely szerint ezt nem tartom normalis dolognak foleg hogy nem egyszer osszehuzta magat a kisfiu ha ugy nyultam fele. Fogalmam sincs a gyermekbantalmazasnak mi a megfelelo definicioja, szamomra ez az de ugy latszik ebben eleg nagy a szoras.
jan. 31. 13:53
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem az anyukaval beszélsz, kerdezo? Állítólag a barátnőd
jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknek mindegy - a gyereknek persze nem… aki más előtt megüti a gyerekét az otthon szerinted mit csinál ha gyerek elgurítja a pöttyöst? És egy ovis fiú bizony el tudja (életkorából adódóan). A baratnőd meg nem annak ellenére lett ilyen hogy verték, hanem pont azért lett ilyen, mert verték… de az ilyen ezt se érti meg. Viszi tovább a családi mintát és ha a fiába épp annyi gógyi szorult majd mint belé, akkor ő is ilyen lesz…
jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2%
Anonim módon hívd fel a csaladsegito szolgálatot vagy a védőnőt aki jelezni fog q csaladsegitonek. Hogy tudomásom van erről, többet nem akarsz mondani. Muszáj kivizsgalni. Csaladlatogatas stb. Ha úgy ítélik meg esetkonferencia összehívását kezdeményezik ahol gyerekorvos védőnő óvoda, akik kapcsolatban vannak a gyerekkel ott lesz, elmondják a véleményüket. A kimenetele vagy semmi, vagy önkéntes alapellatas vagy védelembe vétel, ami hatósági intézkedés.
jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!