Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezményről...

Családi adókedvezményről szeretnék kérdezni! Azt nem értem pontosan, hogy ha van 3 gyerek akikből az egy tartósan beteg akkor a havonta igényelhető adókedvezmény 99.000Ft vagy 109.000Ft Nem teljesen értem, ezt, hogy az adóalap nő! Hogy van ez?

Figyelt kérdés

febr. 1. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt a plusz 10 ezret miből gondolod? 3 gyerekre 99 ezerrel lesz több a nettód.
febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Jól gondolja a kérdező! 3 gyerekre 99.000.-ft+ a beteg gyerekre 10.000.- kedvezmény jár tavaly óta. Azaz 660.000+66.670=726.670.-ft az adóalap kedvezmény.
febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi kettes de épp erre vonatkozott a kérdés, hogy akkor havi nettó 109 igényelhető vissza? Ezt az adóalapos dolgot megtaláltam csak pont ezt nem értem.
febr. 6. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!