Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha minimál GYED-et kapok,...

Ha minimál GYED-et kapok, újabb terhesség esetén nincs jelentősége a 91. naptól igényelhető adókedvezménynek, ugye?

Figyelt kérdés

Gondolom, nem nagyon marad miből jóváírni, de nem igazán értek hozzá.

(Nem véleményeket kérek, hanem tőlem jobban hozzáértő választ :))



2018. febr. 2. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérje apuka az első gyerekre te pedig a magzatit. Ha házasok vagytok akkor pedig kérheti apuka a magzatit is meg akár a másikat is. (Persze csak ha dolgozik)
2018. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ő nincs bejelentve (most az mellékes, hogy miért), nem vagyunk házasok, és én így is 2-re veszem igénybe, úgyhogy akkor a 3.ra már ezek szerint nem tudom. (Amúgy se kalkuláltam vele, csak eszembe jutott, mert kb most lesz esedékes a 91.nap.)
2018. febr. 2. 14:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. a két lányom után én érvényesítem az adókedvezményt a kezdetek óta. az első adóbevalláskor elvittem egy könyvelőhöz a papírjaimat a férjemével együtt. mivel én nem tudom érvényesíteni a teljes adókedvezményt, így a férjeméből visszaigényelte a fennmaradó részt. több mint 200e volt...
2018. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha harmadik gyerek, akkor pláne nem fogod tudni, mert már így is több lesz gyerekenként az összege, mint amit eddig összesen kaptál kettő után.
2018. febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!