Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy szülés után...

Normális, hogy szülés után ezzel cseszeget a férjem?

Figyelt kérdés

Mármint nem normális azt tudom, de hogy másoknál is volt ilyen, vagy csak Ő ilyen bunkó? 159cm vagyok és 47kgval lettem terhes, 59kg voltam szüléskor. A dokim és a védőnőm is dicsért, mert alig hiztam, sokaknak ez a kezdősúly. Mikor jöttünk haza 57kg voltam, és már akkor mondta a férjem, hogy nem érti, hisz a baba súlya meg magzatvíz stb. Gondolom nem mér minden mérleg egyformán, engem pont hidegen hagyott a súlyom. Őt azóta is ez foglalkoztatja, mert heti többször kérdezi meg mondja, hogy figyeljek oda. Folyton sógornőmmel példáloz, aki 94kgval lett terhes és 110kg körül szült, hogy ne legyek olyan. De hogy lennék már olyan, mikor fele akkora a súlyom?? Még csak 4 hónapos a babánk, szoptatok is, nem állok le diétezni csak, mert nem vagyok 47kg. Neki ez a mániája, hogy utálja a dagadt embereket, és le is nézi őket akkor is, ha épp a 3.gyereküket szülték. Másban nem szokott bunkó lenni, de mikor ez a téma előjön sírni tudnék már. Megérteném, ha 30kg jött volna fel, de nem így van, az a pár kg meg mit érdekli? Jelenleg is 59kg vagyok, és ezt szalykózza, hogy nem érti miért nem ment le szülés után. Ez a hülyesége meg, hogy a 110kg sógőrnőmhöz hasonlít főleg idegesít, nem is értem mit érdkeli Őt, hogy mennyi kg a tesójának a felesége. Minden nap szóba hozza, ha tesznek fel képet netre elemezgeti egy órán át a csajt vagy, ha találkozunk utána mondja milyen undorító stb. Ez már tényleg kezd beteges lenni és nem értem miért ilyen. Sokat vitatkozunk mostanság emiatt, mert néha mikor valamit jóízűen eszek, ha nem is szól, de úgy néz rám, hogy az étvágyam is elmegy.

Mindig is meg volt neki ez a duciellenesség, nem tudom miből adódik, de nem gondoltam volna, hogy majd engem is cseszeget a semmiért, mert a terhességem előtt ez szóba se került köztünk. Hogyan értessem meg vele, hogy hagyjon békén ezzel? Hiába jó apa eddig és másban nem bunkó, annyira zavar már, hogy minap azon agyaltam mihez kezdenék egyedülálló anyaként, mert nem bírom tovább ezt naponta hallgatni igazságtalanul.


febr. 1. 12:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Ha tényleg sokat szedtél volna fel, akkor sem lenne normális. A babavárás, majd a szoptatás időszaka nem arról szól, hogy a feleségek topmodellek legyenek. Szomorú, ha ezt nem érti, és ahelyett, hogy örülne, hogy már nem csak felesége van, hanem gyereke is, a súlyod miatt fanyalog. (F)
febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ő ilyen kipattintott izomagy aki 100% egészségesen táplálkozik és heti 5x sportol? Ha igen talán megértem a frusztrációját (bár akkor se). Vagy lóg neki az apu has? Hány éves?


Kérdezd már meg tőle, hogy normális-e? Ahhoz amúgy, hogy visszaálljon az embert teste legalább 9 hónap kell + szoptatsz is...


Forduljon orvoshoz és ne Téged piszkáljon, mert ez nem normális. Én 3 hónapja szültem..lóg a bőr még a hasamon, de a férjem ezt is imádja.

febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
31 éves, és igen egészségesen táplálkozik, edz is évek óta, de ez szerintem nem ok arra, hogy így viselkedjen. Terhesség előtt sem edzettem és a kajára is kevésbé figyeltem, mint Ő, de nem zavarta. Nem is rémlik, hogy valaha szóba hozta volna ezt, pedig néha picit ingadozik a súlyom, mert alapból édesszájú vagyok, csak a genetikának köszönhetem, hogy vékony vagyok/voltam. A sógornőjét és más duci nőket gyakran szídott előtte is max.ez volt az egyetlen jele annak, hogy ilyen lesz, de nem gondoltam volna, hogy velem is.
febr. 1. 12:57
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
A férjed egy tapló, és még rengeteg más jelzőt tudnék rá mondani, csak akkor letiltana a gyakori. Szerintem nem jó emberrel vagy együtt, de ezt te tudod, én nem fogom megítélni, az viszont biztos, hogy nem hagynám ennyiben és kiosztanám. Ha pedig nem változik, akkor válás. Biztos vagyok benne,hogy a szülés meg a terhesség előtt is voltak ilyen húzásai csak akkor nem vetted ezt ennyire magadra, de ne hagyd neki. Nem kell finomkodni, nem kell visszafogni magad, ehhez nincs joga. Gyereket szültél neki, család vagytok, a társa vagy, a gyereke anyja, nem egy random kis p*** akit pakolgat a szabadidejében, bár még azzal sem lenne joga így beszélni.
febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
17%

Én egy minimális szinten megértem. 47el lettél terhes, most vagy 59 azt írod. Ez +12kg.

Ami azért valljuk be, meglátszik az emberen. Akár 40, akár 90 a kiinduló súly.

Neki van egy "ideálja". Ami a (számomral) extravékony kategória. Te ezzel a +12kg-val ezt valószínű túllépted.

Zavarhatja.


Én a férjemet 80kg-val ismertem meg, úgy szerettem bele. Ha külsőség,ha csúnya dolog, mikor meghízott 95kg-ig, nem tudtam úgy vonzodni hozzá. Szerettem, imádtam akkor is, de engem zavart.

És szová is tettem. Igaz nem így,ahogy a te férjed.

febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Nem csodálkoznék, ha már csalna téged. Vannak emberek, akik a bűntudatukat azzal ellensúlyozzák, hogy nem csak a háta mögött tesznek a másikkal rosszat, szemtől-szemben is cs*sztetik.

Meg hát így majd te leszel a bűnbak, hisz ő jelezte nemtetszését, de te mégsem őfelsége kedvére tettél.

febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg nem fogja fel, hogy mekkora fájdalmat okoz ezzel neked.

Hogy próbáltad vele ezt megbeszélni?

febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Azon felül, amit előttem többen is leírtak már, én azon aggódnék jobban, hogy mikor kell majd a gyerek kaja mennyiségét számolnod, mert hurkás a combja… vagy mert Pista fia/lánya ennyi idősen kevesebb kiló volt. Te felnőtt vagy, állj ki magadért. Én amúgy nem lennék egy ilyen emberrel, aki más szemében meglátja a szálkát, a magáéban meg a gerendát se veszi észre.
febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

6-os amúgy mond valamit. Ez nekem is eszembe jutott, hogy kb akkor szokott lenni ez az indokolatlan kötekedés ha már kifele kacsingat valaki vagy már van is valakije.


Szex az így működik köztetek? Terhesség alatt volt?


Mi a férjemmel 10 éve vagyunk együtt, most született az első gyerekünk. Én ostoroztam magam a súlyom miatt pedig keveseb lettem, mint szülés előtt viszont 7 kg-val több vagyok, mint mikor megismerkedtünk. A férjemet egyáltalán nem érdekli ez. Minden egyes nap elmondja kb, hogy mennyire szeret és milyen csodálatos, hogy van egy közös gyerekünk és így is kívánatosnak tart.


Szerintem a férjed vagy picit ilyen önimádó vagy tényleg lehet valakije.

febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

9#

Úgyan ezt akartam írni. Én 90 kg felett mentem szülni. Nem sok ment le azóta. De minden nap megköszöni a párom, hogy csodaszép babánk lett, és elmondja mennyire szeret.

febr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!