Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy szülés után...

Normális, hogy szülés után ezzel cseszeget a férjem?

Figyelt kérdés

Mármint nem normális azt tudom, de hogy másoknál is volt ilyen, vagy csak Ő ilyen bunkó? 159cm vagyok és 47kgval lettem terhes, 59kg voltam szüléskor. A dokim és a védőnőm is dicsért, mert alig hiztam, sokaknak ez a kezdősúly. Mikor jöttünk haza 57kg voltam, és már akkor mondta a férjem, hogy nem érti, hisz a baba súlya meg magzatvíz stb. Gondolom nem mér minden mérleg egyformán, engem pont hidegen hagyott a súlyom. Őt azóta is ez foglalkoztatja, mert heti többször kérdezi meg mondja, hogy figyeljek oda. Folyton sógornőmmel példáloz, aki 94kgval lett terhes és 110kg körül szült, hogy ne legyek olyan. De hogy lennék már olyan, mikor fele akkora a súlyom?? Még csak 4 hónapos a babánk, szoptatok is, nem állok le diétezni csak, mert nem vagyok 47kg. Neki ez a mániája, hogy utálja a dagadt embereket, és le is nézi őket akkor is, ha épp a 3.gyereküket szülték. Másban nem szokott bunkó lenni, de mikor ez a téma előjön sírni tudnék már. Megérteném, ha 30kg jött volna fel, de nem így van, az a pár kg meg mit érdekli? Jelenleg is 59kg vagyok, és ezt szalykózza, hogy nem érti miért nem ment le szülés után. Ez a hülyesége meg, hogy a 110kg sógőrnőmhöz hasonlít főleg idegesít, nem is értem mit érdkeli Őt, hogy mennyi kg a tesójának a felesége. Minden nap szóba hozza, ha tesznek fel képet netre elemezgeti egy órán át a csajt vagy, ha találkozunk utána mondja milyen undorító stb. Ez már tényleg kezd beteges lenni és nem értem miért ilyen. Sokat vitatkozunk mostanság emiatt, mert néha mikor valamit jóízűen eszek, ha nem is szól, de úgy néz rám, hogy az étvágyam is elmegy.

Mindig is meg volt neki ez a duciellenesség, nem tudom miből adódik, de nem gondoltam volna, hogy majd engem is cseszeget a semmiért, mert a terhességem előtt ez szóba se került köztünk. Hogyan értessem meg vele, hogy hagyjon békén ezzel? Hiába jó apa eddig és másban nem bunkó, annyira zavar már, hogy minap azon agyaltam mihez kezdenék egyedülálló anyaként, mert nem bírom tovább ezt naponta hallgatni igazságtalanul.


febr. 1. 12:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
6 és 8 azért írt olyat ami elgondolkodtató. Azért még sem arról van szó, hogy te ész nélkül zabálsz, mert dagadt vagy. Még 60 kiló se vagy. Én legjobb formámban voltam 75 :D gyereket szültél. Ha 100 kiló lennél akkor is befoghatná a száját. Ez amit írt valaki, hogy a vékony a zsánere már bocs ki nem *-ja le. Elnézést ez kicsúszott. A közös gyermeketek született meg. Segítsen, támogasson téged és majd ha te úgy érzed akarsz akarsz akkor fogysz. Én biztos megmondanám neki fejezze be. Ez ahogy viszonyul a súlyhoz elég beteges.
febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy igazi bunkó, már ne haragudj.
febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
Én annyit mondanék neki, hogy még egyszer beszól vagy elkezd fanyalogni akár másokra is, gyorsan a bíróságon találja magát. Nem kötelességem elviselni a bunkó viselkedését csak azért, mert házasok vagyunk. Ha ennyire nem felel meg neki a jelen, akkor ott az ajtó. Senki sem fogja marasztalni az ilyen beképzelt, rosszindulatú faszt. És a továbbiakban keféljen a Schobert Norbival. Én mondjuk elég karakán nő vagyok, tehát nekem nem nagy cucc helyretenni az ilyen fazonokat. A legtöbb csak pislogott döbbenetében.
febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
22%
Mondd meg neki, hogy nyugodjon meg és biztosítsd, hogy amint készen állsz rá, edzeni fogsz! Tartsd is be majd!
febr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%

A többiek véleményét még kiegészíteném egy kis szurkálódással: megmondod neki, hogy baba mellett nincs időd annyit mozogni, úgyhogy lesz szíves minden délután 2 órát babázni, amíg te "mozogsz". Megjegyzem, rendszeresen és egészségesen étkezni sem könnyű baba mellett. Ha meg szoptatsz, nem is jó, ha durván fogyózol. Anyu egy vékony valaki volt, mégis mindig meghízott egy kicsit a szoptatás alatt. Fontosabb volt a baba, mint az, hogy bomba alakja legyen. Idővel lefogyott.

Egyébként meg b+, megnőtt benned egy baba, megszülted, mindenféle testi és hormonális változás volt benned, most próbálod életben tartani, gondolom, állatira "kiszámítható" a napirendetek és "rengeteg" időd van arra, hogy visszanyerd a régi formádat. Izélgetés helyett (biztos csak fél Viagrát vett be...) a férjed inkább mosogasson, fogja meg a seprűt vagy ha olyan állati nagy fitneszguru, csináljon egy jó gyümölcssalátát, amit szoptatás/etetés közben megehetsz. Az első babánál volt ilyen és nagyon jól esett nekem! Most már csak szeletekre vágott alma fér bele az időbe, de az sem rossz.

febr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
84%
Ezek után kíváncsi lennék, hogy milyen apa..mennyit törődik a gyerekkel és segít a háztartásban.
febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Próbáltam már sokszor beszélni vele erről, hogy beteges, amit csinál, mert teljesen normális a súlyom. Talán az arcom kicsit kerekebb, mint 47kg-val, de jelenleg sincs pocakom vagy nagy fenekem, bármi ilyesmi. Erre mindig az a válasz, hogy nem a mostani helyzettel van baja, hanem fél, hogy elengedem magam és később olyan leszek, mint a sógornője. Folyton vele jön, amit végképp nem értek.

Más probléma nincs a kapcsolatunkban, ez is csak a szülésem óta téma. Egyébként imádja a kicsit, sokat foglalkozik vele, itthon is gyakran besegít. Örülnék, ha elmenne legalább egy alkalommal pszichológushoz, mert szerintem beteges ez a kövér nők elleni haragja. Valami oka biztos van, hogy nem kezeli ezt normálisan.

febr. 1. 19:44
 18/24 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg beteges. Én pl totál zombi vagyok, örülök ha élek nem még edzegessek. Magamhoz kepest kb ugyanott tartok mint szülés elött, de minsegy is. Én nem értem mif.szért nem mindegy hogy a sógornő hogy nez ki? Az en sogornöm akkora is lehetne mint egy hegy, ki nem szrja le..szerintm oszd ki had térjen észhez
febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
28%
Igen a pszichológus lesz a megoldás. Amúgy hidd el ha már kúszik mászik totyog a gyerek annyit fogsz rohanni majd lemegy az magától :D
febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"mert szerintem beteges ez a kövér nők elleni haragja. Valami oka biztos van, hogy nem kezeli ezt normálisan."

Schobert Norbi fan. Az idióták felismerik egymást.

febr. 2. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!