Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan szülők, akiknél nem...

Olyan szülők, akiknél nem minden oké az életben, ti mennyire tudtok boldogok, vagy jókedvűek lenni?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy pl. nem teljesen egészséges a gyerek, vagy a fizetés nem olyan jó, vagy nehéz a munka és semmire nincs idő, esetleg egyedül nevelitek a gyereket, vagy keveset vagytok a férjetekkel.

Ti mennyire érzitek boldognak magatokat? Mennyire tudtok eltekinteni a problémáktól? Szokott jókedvetek lenni?



febr. 3. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz. A gyerek úgyis érzi rajtad ha csak erőltetten vagy boldog.. Nálad ez áll fenn? 😰
febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Néha magam alatt vagyok, ilyenkor jól esik kicsit, vagy nagyon sajnálni magam, de alapból mindenben megtalálom ami jó. Pl. autisták a gyerekek, de semmi szervi bajuk nincs, haladnak a képességeikhez mérten. Kevés a pénzünk (kb 500E/5 fő), de megélünk belőle és a gyerekeknek szokott extrákra is jutni. A házasságunk már csak barátság extrák nélkül, de legalább békében éldegélünk, nincsenek viták veszekedések, egy cél felé haladunk.

Néha nagyon nehéz a vidám életszemléletet magamra erőltetni, de ilyenkor az lebeg a szemem előtt, hogy ha összeroppannék, akkor pont azokkal szúrnék ki, akik számomra mindennél fontosabbak.

Szerintem az évek alatt a természet kegyességéből vagy önvédelemből eléggé flúgossá is váltam, ez is sokat segít. Meg kell tanulni az élet apró örömeinek is nagyon örülni. Most például határtalanul boldog vagyok, mert az orchideám virágszárat hozott. Ő az első orchidea aki megmaradt és újból virágzik nálam!

febr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Egyedül nevelem, de általában jókedvű vagyok. Az a probléma, amit annak élsz meg.

Nem kioktatni akarok senkit, csak elfogadásra és önfejlesztésre biztatni. Nekem ez a kettő segített, vannak persze nehéz napok, de az mindenkinek van.

febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

@2 üdv a flúgosok klubjában :) az orchidea új szárának én is nagyon örültem:D

Nekem autim van. Őmiatta félek, őt féltem, tulajdonképpen az összes félelmem és boldogságom is miatta van :)

Nálunk ez a "baj', máshol más. Mindenkinek megvan a maga keresztje, max te nem tudod, hogy ott mi a gond.

Szóval köszönöm, jól vagyok.

febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Olyan nincs akinél minden oké, olyan csak a filmekben van. Viszont lehet úgy élni, hogy a gondok ellenére boldog légy, csak ehhez olyan életszemlélet kell. Kacsalabon forgó palotában, egészséges gyerekkel, jó munkahellyel, szuper férjjel is lehet valaki boldogtalan és sérült gyerekkel, pénzt számlálva is lehet valaki boldog. Attól függ kinek mi a prioritás, hogyan áll a dolgokhoz.
febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyedulallo anya vagyok, teljesen jol megvagyunk.

Persze gondok mindenhol vannak. Meg csak januar van, de mar ket betegseget diagnosztizaltak nalam, az egyik rak, a masik szinten olyan ami orokre megmarad. Egyedul erzem magam, nincs csaladi tamogatas, de valahogy megis boldog vagyok, eljuk a hetkoznapi eltunket. Sokkal, sokkal rosszabb sorsok vannak ennel.

febr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, ja es nekem is mindket orchideam szarat novesztett a hetekben, fejenkent 25 bimboval ! Nalam, akinel minden noveny kipusztul.
febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!