Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Normális, ha nem sír a beszokt...

Normális, ha nem sír a beszoktatásnál, hanem örömmel, jókedvűen megy be?

Figyelt kérdés

Kisfiam most lesz 2 éves és nemrég kezdtük a bölcsit. Szépen, fokozatosan kezdtük a beszoktatást, nagyon szimpatikus volt neki és nekem is a gondozónő. Most már egyedül is bent van pár órát. Örömmel indul reggel, más, síró gyereket is ő vígasztal.

Azt mondják, hogy szépen eljátszik bent, sokat emleget szóban, de nem sír. Időnként odamegy idegen felnőttekhez ismerkedni. Gyerekekkel is keresi a kapcsolatot. Normális ez, vagy baj, ha nem sír? Már vigyáztak rá korábban is, amikor dolgoznom kellett, ott megtanulta, hogy mindig megyek érte. Tehát nem ez az első elszakadás. Örömmel fogad, amikor érte megyek.


2016. szept. 15. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Normális.

Nekem is így volt két gyerekemmel is.

Aztán jöhet még változás ebben, amikor megérti, hogy mostantól minden nap így van ez, olyankor van, hogy elkedvetlenednek.

Nekem az egyik gyerekem ilyen volt, egy hónappal később kiborult többször elváláskor.

A másik viszont szinte egész évben jókedvűen ment. Én is "aggódtam" már, de a gondozónők azt írták a jellemzésbe, hogy remekül kötődő.

És tényleg hatalmas örömmel repült mindig felém.

Persze nála is adódtak szomorkás napok, amikor nem akart bemenni, de szerintem ilyen mindig van, később is, oviban. Nekünk sincs minden nap egyforma kedvünk munkába menni, még akkor sem, ha egyébként szeretjük...


Nem egyformák a gyerekek.

2016. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem normàlis, maradjon is így! Az enyèm pàr napig ment nagy örömmel, nem sìrt, alig akart idöt szànni az elköszönèsre, aztàn fordult a kocka..... Egy ideje minden nap sír...
2016. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, ez tök jó!

Fiammal voltam így, már az első napon ott hagyhattam volna. Örömmel megy mindig, amikor megyek érte, örül nekem, megölel.

2016. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Örülj neki. :)

A gyerekek sem egyformák, mindenki másképp kezeli az új helyzeteket.

A fiam is ilyen volt, első nap is akkor sír, mikor haza kellett menni. :) És most, 13 évesen, még mindig rettentően ragaszkodik hozzám, nagyon anyás, egyfolytában bújik, puszilgat, ölelget. Szóval még csak azt sem mondhatom, hogy azért ilyen, mert nem elég anyás. :)

2016. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon aggodalmaskodtam a bölcsi miatt, bár én akartam visszamenni dolgozni. Szerencsére a párom cégénél van egy napközi/bölcsi. Az első nap nagyon izgultam, felkészültem, hogy a fiam majd sírni fog és nem akarja, hogy ott hagyjam. Erre meglátott egy színes labdád és máris megvették, kilóra. Majdnem vissza se nézett :D :D
2016. nov. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!