Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak olyan napok nálad is,...

Vannak olyan napok nálad is, amikor szinte nem tudsz érdemben foglalkozni a gyereke(i)ddel?

Figyelt kérdés

2 és 5 évesek; betegeség végefelé járnak, de még itthon.

Egész nap csinálnom kellett valamit. Nem tudtam leülni velük játszani, vagy mesét olvasni, vagy ilyenek. Este tudtunk csak egyet Zingo-zni. 2x voltunk kint az udvaron, de akkor sem velük játszottam, hanem pakoltam, kicsit rendbeszedtem az udvart -mert valamikor azt is kell. Szemmel tartottam Őket, de ez ma nem volt minőségi idő... Eléggé lelkiismeret-furdalásom van...


febr. 5. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Nem, ilyen nincs és nem is értem, miért nem értél rá leülni foglalkozni velük kicsit.


Én is szeretem a rendet, és sok a dolgom, mivel kertes házban lakom, soha nem fogynak el a feladatok, egész nap teszek-veszek velük/mellettük, és nem is csinálok lelkiismeretfurdalást abból, ha házimunkázok is, hiszen amúgy is velük vagyok egész nap - de arra igenis figyelek, hogy minden nap legyen több olyan félóra, mikor csak velük játszom.

febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Van ilyen, mikor délutánra megyek. Reggel be kell érjen oviba, délután nem én megyek érte kb 5 re érek haza, ilyenkor kajacsinálás meg egy kis ez az és már este van.

Ilyenkor marad az esti mese és kis bújás.

febr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bevontam Őket abba, amit csináltam; lelkesen gereblyéztek, közben beszélgettünk, meg ilyesmi. De szoktam Velük rajzolni, a nagyobbat tanítom erre-arra (mostanában cipőfűzőt kötni); vannak TSMT-s feladatok, amiket becsülettel csinálunk általában; sokat szoktam olvasni Nekik, Legózunk, festünk, a kicsivel autózunk, esti program a bújócskázás...stb. Na ezekre ma nem jutott időm; inkább csak úgy elvoltak mellettem, körülöttem; hol segítettek, hol rollereztek, vagy buborékot fújtak. Amíg a kicsi aludt -na, ahhoz mégis volt meseolvasás-, a nagy táncolt X-Box Kinect-tel; én meg főztem... Valahogy ma mindennel lassabban haladtam, később is indult a nap, mert későn keltünk, és megcsúsztam mindennel...
febr. 6. 00:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan napokon, amikor nincs ovi, suli, otthon vagyunk, nem jellemző, hogy ennyire ne lenne rájuk időm. Rohanós hétköznapokon, amikor munka után kell elintézni a muszáj dolgokat, akkor fordul elő ilyen.
febr. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ne emészd magad. Egy nap nem a világ, majd holnap játszol velük.
febr. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
17:30-ra érek haza, ha egyből hazamegyek munka után, szerinted? Ja és én reggel indulok, ez nem délutános műszak.
febr. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az számít hogy a gyerekek ezt hogy élték meg.

Nálunk is van olyan nap amikor kevesebb minőségi időt tudok a majdnem 4 évessel tölteni, de ő ügyesen eljátszik, könyvet nézeget egyedül is. Ha jön hogy valamit szeretne együtt csinálni akkor igyekszem időt szakítani rá

febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen,valóban az számít hogy eltek ezt meg a gyerekek. De azért ha rosszul is,egy egy alkalom nem a világ,de nyilván jobb ha nem lesz belőle rendszer. Nekem is van olyan napom,mikor nem tudok odaulni velük,de akkor igyekszem úgy csinálni a feladataim,hogy be tudjam valahogy vonni őket,vagy ha mást nem,beszélgetünk közben,és arra figyelek,hogy tényleg odafigyelnek olynekor rájuk,amit mondanak,ne csak félvállról,mert semmi sem számít jobban mint a figyelem. Nyilván nem dől.ossze a világ ha egy egy nap ez is nehezebben jön össze,mi is emberek vagyunk, mégha sokan (ugyanúgy anyák) ezt hajlamosak is ignoralni. Ha a gyereknek viszont rossz napja van,mert az iskolában történt valami,bánata van,stb ( van egy kamaszom is) akkor viszont amit lehet dobok el,mert ilyenkor a legfontosabbak figyelem. A kisebbekkel meg lehet a hazimunkat is közösen,nyilván a saját szintjukon. A legkisebbem imád például hajtogatni,igaz elvan egy fél órát is egy darabbal,de közben úgy éli meg,ezt is együtt csináltam anyával.
febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nem világ tragédia,ennyitol inkább az a baj,ha lelkifurdalasod van. Távol álljon tőlem ennyiből ítélkezni,de úgy latom,hogy nem vagy valami stabil érzelmileg - ha az lennél ennyi miatt nem lenne lelkifurdalásod -igy inkább én ezen dolgoznék a helyedben. Ha ennyitol lelki fursalaod van,az azt is jelenti,hogy tökéletes anya szeretnél lenni,ez sem a legjobb.

Persze lehet nem jól mértem fel,ennyiből nyilván nehéz.

Semmi baj nem történt,este voltatok is kicsit együtt.

Ha viszont rangat közben a gyerek,hogy anya játssz velem,akkor kell egy rövid időt rájuk szakítani,mert az a lényeg,ahogy írták is,hogyan éli meg. Teljesen jó ha mondod neki,kicsim most nem tudok menni,de öt perc, húsz perc múlva este felé stb igen. És akkor tényleg menj, és jatsz velük egyet. Ha csak negyed órát is. Nekik a világot jelenti.

febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!