Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kicsinylik le sokan a...

Miért kicsinylik le sokan a gyerekvállalás költségeit?

Figyelt kérdés

Számos gyerekvállalás témájú poszt alatt vagy itt is sokszor olvastam, hogy amikor arról van szó, hogy nem vállalnak (több)gyereket az emberek, mert anyagilag nem fér bele, sokan elkezdenek magyarázni, hogy mert nagyok az igények, bezzeg régen ők 4-et is felneveltek, meg két fizetésből meg lehet oldani 2 gyereket, stb.


Ezek az emberek nem látják a valóságot?


Mi pl. 2 gyerekes 30-as pár vagyunk, és csak azért engedhetjük meg őket, mert sok év külföldi munkának hála van minimális (havi 30'ezres) hitellel saját ingatlanunk, amúgs biztos nem tudnánk kifizetni most 120-150 ezer forint albérletet vagy törlesztőt.


És még így sem élünk nagylábon, tudatosan figyelünk a pénzre, hogy tudjunk előre haladni, spórolunk mindennel, pedig egyelőre még a gyerekek is kicsik, így a költségeik is kicsik.


De egyesek szerint miért olyan fontos a pénz? Kifizetni a gyerekek normális étkezését, a fejük fölé a tetőt, a cipőt és minden mást azért nem 1-2 forint.



febr. 6. 07:06
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
19%
Pont amit írsz, azt unalmas hallgatni. Tetőt a fejük fölé, étkeztetés. Az iskolai étkeztetés gyakorlatilag ingyen van, vagy egy jelképes összegért, tető a fej fölé még akkor is kell, ha egy gyermeked sincs, hacsak nem akarsz hajléktalan lenni. Viszont egy gyermektelen nem kap CSOK-ot. Autót is gyakran a gyermekre fogják, pedig nem a gyermeknek kell a hatmilliós Dacia, hanem az apukának.
febr. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

"tető a fej fölé még akkor is kell"


Ja, csak két ember elvan egy garzonban, ami "csak" 30 millió, 2 gyerekkel meg 3 hálószobás kell, ami mondjuk 50-60 millió, annak a törlesztöjét havi 150 ezerrel fizetni kicsit luxus.


"Az iskolai étkeztetés gyakorlatilag ingyen van"


Ja, és a gyerek nem eszik otthon iskola után és hétvégente? :D


Mellesleg, ezek csak az alapkiadások, mondjuk aki szerint havi 120 ezer nem számít, az nem tudom, hol él.

febr. 6. 07:33
 3/43 anonim ***** válasza:
76%

"Az iskolai étkeztetés gyakorlatilag ingyen van, vagy egy jelképes összegért"


Nálunk ez a "jelképes összeg" 30 ezer... 3 gyereknél már van kedvezmény.

febr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
68%
30 fejenként, vagy összesen?
febr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
7%
Gyermektelenek sem szeretnék garzonban kuporogni, és két gyermek mellett sem kell 3 háló. Elég 2.
febr. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Derjaderja ***** válasza:
29%

Hagyd rájuk.

Teljesen igazad van. Tízmilliókban számolják egy gyerek felnevelesét.

Nyilván nem a 4 éves étkeztetése a legnagyobb költség.

Egy részük az ilyeneknek majd rájön, amikor nagyobb a gyerek.

Másik részük az olyan kommentelő, mint múltkor aki a 15 éves szemére vetette, hogy heti 3000 forintot kér aprósàgokra.

Harmadik részük valójában nagyon jómódú (vagy a család támogatja őket), azért mondja ezt.

Továbbiak kibicelnek mert nincs is gyerekük vagy már idősebbek, és nem tudják, mi mibe kerül.

febr. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 Derjaderja ***** válasza:
85%
1. Hatmilliós? 15 millió egy ötajtós.
febr. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
66%

25ezer egy gyerek iskolai étkezése, úgy hogy uzsonnát nem kérünk.

De ez töredéke annak amit a gyerekre költünk. Minőségi oktatást, ma állami suliban nem kapsz. Egy gyerekünk van, de havi 300-400ezer között költünk rá és ebben ruházat nincsen.

febr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
88%
A gyereket nem csak etetni, ruházni is kell. Amíg nem szobatiszta, a pelenka is nagyon nagy költség, olyan apróságokról, mint tisztálkodószerek, krémek egyebek nem is beszélve. A taníttatás, különórák, sport hatalmas költség. A gyereket nem lehet kicsapni legelni oszt nőjön mint a gaz.
febr. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
87%

Hogy mas miert kicsinyli, azt nem tudom. En nem kicsinylem le, bar nem az anyagiak miatt nem vallalunk 3.-at, hanem mert nem birnank, belolunk sokat kivesz a gyerekneveles.

Viszont en szeretnem mindket gyerekemnek biztositani az alabbiakat (azon felul amiket te is irtal):

- szukseg eseten kulonorak, hiszen tudjuk milyen allapotban van a kozoktatas

- egyetem alatt anyagi tamogatas, pl albi fizetese, ha a koliba nem veszik fel, plusz koltopenz h ne halljon ehen

- fiatal felnottkent elinditani az eletben akar ugy, h veszek nekik egy olcsobb autot, esetleg a lakasvasarlasban is vmilyen modon tamogatni oket.


Valszeg tenyleg nagyok az igenyeim. Viszont az en szuleim is 2 gyereket vallaltak, es mindkettonknek volt lehetosege egyetemen tanulni, albiban lakni, amikor koliba nem vettek fel minket/vagy nem akartunk menni (nyilvan lakotarsakkal, egy 2 szobasban 4-5en). Amikor videken vallaltam munkat, es a kisvarosi albibol a falusi meloba kellett eljutnom napi szinten, akkor kaptam egy autot toluk, ugyan ugy, ahogy a testverem is kapott, majd amikor hazakoltoztem a kis szulovarosomba, es lassacskan csaladot akartam alapitani, akkor egy hazat kaptam a varos melletti faluban, ugy ahogy a testverem is!

Tudom h ez a fajta anyagi tamogatas nagyon ritka, es tenyleg nevezhetjuk nagy igenyeknek, de en hihetetlenul halas vagyok, h igy tudtam indulni az eletben, annyival konnyebb volt igy boldogulni, a lehetosegek kinyilnak. Mivel en ezt a mintat lattam, ezt is szeretnem tovabb adni. Mert tenyleg az van, hogyha nincs anyagi tamogatas a szulo reszerol, akkor egy fiatalnak eselye sincs hazhoz/lakoshoz jutni olyan regioban, ahol van munka es kulturalt.


Sztem nem kene mas penztarcajaban turkalni, az meg h ki mire kolti, tenyleg csak rajuk tartozik. Persze fel lehet nevelni keves penzbol is tisztesseges gyerekeket, akik, ha jo szakmat valasztanak, meg tudjak teremteni maguknak az anyagi joletet, nem kell mindenki segge ala tenni a tutit. 🤷‍♀️

febr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!