Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfiként hány évesen egészség...

Férfiként hány évesen egészséges még belevágni a családalapításba? Idén leszek 38. Úgy tudom nem csak a nők, de a férfiak nemzőképessége is romlik 35 felett. Hány évem van még?

Figyelt kérdés

jan. 16. 09:48
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
63%

70 évesen is lesz rá esélyed.

A sperma folyamatosan termelődik.

jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
68%
Hat 40 ig jo lenne letudni. Mar ugyis nyugdijas koru leszel mire erettsegizik,inkabb az a baj. A sulyosabb betegsegeket ki lehet szurni ultrahang,vervetel,mehlepeny biopsziaval, de a korod nem tudod visszagorgetni.
jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
59%
Férjem 37 éves volt amikor elsőre összejött a kisfiunk...
jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk, nem csak ez az egy szempont van, meddig tudsz gyereket csinálni. Hanem hogy meddig érdemes.


Szerintem max. 40-ig, de már az is nagyon maximum, inkább 35-ót mondanék.


Amúgy 10 éves kisfiú 50 éves apukával szerintem már alapból nem igazán jó dolog.

jan. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

4-es nagyon jó vannak ezek a korhatárok, néhány ember kb. 10 évet letagadhat másik pedig 10-15 évvel idősebbnek tűnik a koránál. Nem kifogásokat keresek de nem mindenki találja meg a megfelelőt időben.


Szerintem ( de lehet én vagyok szentimentális ), a legfontosabb az hogy a gyermek szerető családban nőjjön fel. Ez pedig nem életkor kérdés. Lehet két fiatal összejön és csinálják jönnek a gyerekek sorban mint a nagy könyvben is de abszolút nem passzol a két ember, és az eredmény: 2-3 lelkileg sérült gyermek.


Tehát azért leírni nem kellene egy férfit/nőt 35 felett, bár tudom 35 felett már necces.

jan. 16. 10:04
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Apukám 40 volt, amikor születtem. Hetvenes éveiben még motorkerékpárral járt.
jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
37%

Figyelj, kérdező, hiába nézel ki 40-nek, ha, attól még a valóságban 50 vagy. A tények nem változnak.


Mi 30-as éveink elején vagyunk, apósom 67 éves. Már ez is necces, mert ő még korához és kortársaihoz képest egészen jól tartja magát, de azért látszik, hogy már mindjárt 70, az utóbbi 2-3 évben egyre épül le szellemileg, fizikailag, pedig minden unokája mostanság született, van neki 4 és nem tud velük egyszerűen aktívan foglalkozni, mert nem bírja, pedig akarná. De már jönnek ki a betegségei, bajai, hát f*sza már 30 évesen azon gondolkodni, hogy az egyik nagyszülőt lassan gondozni, intézni kell pici gyerekek mellett vagy nem lesz és meghal.


Most azért ha neked 40 évesen lesz gyereked, akkor szerencsétlennek 25 évesen már lerobbanni készülő, betegeskedő szülője lesz. 30 évesen meg lehet, hogy semmilyen. Persze, tarthatod magad karban, meg lehet jönni azzal, hogy a Karcsi bácsi 100 éves koráig élt, de nem ezt az általános, valószínűbb, hogy a gyereked 20-as évei már arról szólnak majd, hogy veled ke foglalkozik, segíteni, ápolni, ésatöbbi. Jó kis kilátások. Az unokák terén már nem is számíthatnak majd rád.


Én mondjuk gyerekként se szerettem volna, ha 50-55 éves középkorú apám van 10 évesen, bocsi. Ez az igazság.


Az meg nem tudom, hogy jön ide, hogy a fiatalok is lehetnek rossz szülők, ez nyilvánvaló, de ettől még nem lesz egészségesebb vagy jobb 40 évesen gyereket vállalni. Az meg, hogy szerető, jószülő leszel - hát, tudod, kb. mindenki ezt gondolja magáról. Aztán mikor korral jönnek ki a rigolyáid, nem biztos, hogy a gyereked így gondolja majd.


De engem nem kell győzködni, feltettél egy kérdést, megválaszoltam. Ettől még te vállalhatsz gyereket, nem az én dolgom, de a véleményem ugyanez lesz.

jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

7-es teljesen elfogadom és mindent amit írtál validnak tartok és egyet is értek.


De azért mégis képzeld a helyembe magad egy pillanatra, hogy neked csak kvázi később sikerül megtalálni azt akivel megállapodnál és családot alapítanál. Akkor 100%-ra tudod mondani hogy elengednéd mert hogy nem ideális ?


Én nem vagyok ebben biztos, nagyon sok nő nem engedi el a témát, és nagyon sok férfi sem. Nem mondom hogy igazuk van, vagyis inkább azt mondom van aki jobb hogy elengedi van aki jobb hogy nem. Nincs egy alapigazság, de persze tények valóban vannak.


Én pl. viszonylag fiatal szülőknek lettem a gyereke és elváltak és valószínűleg ez be is tett nekem a pártalálásban rendesen. Akkor én most az ő rossz döntésük miatt adjam fel? Továbbmegyek: a rossz döntésük miatt mégis csak kaptam egy életet, tehát miért ne lehetne kvázi rossz döntést hozni? Ki tudja lehet a gyermekem boldogabb lenne, maximum valóban egy 10-essel rövidebb ideig él majd a szülője mint a társainak.


Szóval azért ez nem ilyen egzakt dolog de érdekel a meglátásod nyilván mert jók amiket írtál.

jan. 16. 10:30
 9/38 anonim ***** válasza:
52%
Párom most töltötte a 40-et, tavaly május óta próbálkozunk. Én 27 vagyok. Persze, ő is tudja, hogy már rég kellene hogy legyen neki gyereke, de a sors nem úgy tervezte.
jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
78%
A férjem már 26 éves korában velem volt, tavaly lett apa, 3 hónappal a 39. szülinapja előtt. Nem így terveztük, én sem 34 évesen akartam szülni, de ez van. Jobb későn, mint soha. 😀 Lombikkal lett a baba, az ő katonái jobb állapotban voltak, mint mondjuk 30 éves korában, akkor gyengébb volt az állomány.
jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!