Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az USA-ban jellemzően mennyit...

Az USA-ban jellemzően mennyit maradnak otthon kisgyermekkel az anyák?

Figyelt kérdés

Európai országokban van törvény által előírt szülési szabadság, sok helyen az apáknak is kötelező kivenni. Az változó hol mennyit adnak, de általában talán egy év szokott lenni, nálunk több. Franciaországban tudom, hogy nagyon fejlett a bölcsődei hálózat és már féléves kortól is vesznek fel gyerekeket, skandináv országokban is talán hasonló.

Viszont az USA-ban úgy tudom nincs semmi ilyen jellegű kötelező dolog, leginkább azon múlik mit tud az illető megegyezni a munkáltatójával, de gondolom nem túl bőkezűek ilyen téren. Lehet olvasni, hogy akár 6 hét után mennek vissza dolgozni és a gyerek megy dajkához, rokonokhoz. Bizonyára változó az is milyen anyagi lehetőségei vannak a családnak, mert gazdagoknál valószínűleg simán belefér, hogy többet maradjon otthon az anya. Mindenesetre ez a "child care" dolog nagyon drága odaát.



dec. 2. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%

Meg jó,hogy nem az Usa-ban élünk...

Amúgy keress rá Googlen biztos találsz információt

dec. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Államtól függően 6-12 hét, ha olyan helyen dolgozik akkor esetleg kicsit később. Ott nem nagyon védi a nőket semmi, engem megdöbbentett, hogy simán éjszakás műszakban dolgoznak nővérként háromhónapos gyerek mellett.


Sok munkahelynek van saját bölcsije, mert az ovik és bölcsik tényleg brutál drágák. Meg úgy általában minden, hiszen nincs szociális háló.

dec. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az változó hol mennyit adnak, de általában talán egy év szokott lenni, nálunk töb"



Magyarországon a szülési szabadság 24 het, vagyis kb 6 hónap. Mas kérdés, hogy ez után még vehetsz ki fizetés nélküli szabadságot és a gyerek 3 éves koráig valamennyi támogatást is kapsz. De a szülési szabadság konkrétan 6 hónap.

dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az USA-ban nagyjából semmi nem védi a nőket, általánosságban az marad otthon 3 hónapnál tovább, ahol megengedheti magának a család az egy keresős modellt.
dec. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És ha jól tudom maga a szülés és az egész terhesség gondozás is sok ezer dolláros költségek.
dec. 2. 14:10
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Pláne ha nincs valakinek egészségbiztosítása.
dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm azt mondta, hogy náluk azért hagyta ott az állását és maradt otthon a felesége 2 gyerekkel pár évig, mert rövid a szülési szabadság és a drága bölcsi elvitte volna a fizetésének a nagy részét.
dec. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak akkor drága, ha nincs egészségbiztosítása. Ott teljesen másképp működik a rendszer, hiába van, ha nem annyira kiterjesztett és valamit pont nem fedez. Többféle "csomag" van, mindent tételesen elszámolnak, amit nem fedez a biztosítási csomagod azt kifizettetik. Legyen az egy invazív beavatkozás, egy műtét, akármi. Nincs benne a biztosításodban akkor fizethetsz sok sok dollárt.
dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát én örülnék, ha a nők Magyarországon is visszamehetnének 6 hét után dolgozni, mert a fogszabályzós fogorvosom babát vár, és mivel már nem dolgozik, új doktornőt kaptam, aki bár ugyanolyan fiatal, kedves és aranyos, de nagyon fog hiányozni az eredeti doktornőm.


Az a baj, hogy mire ő visszamegy majd a rendelőbe, addigra nekem már rég nem kell majd járnom, mert jövőre, ha minden igaz, leveszik a fogszabályzót.


De hát na, ez van, mindenesetre nagyon örülök, hogy kisbabája lesz. :)

dec. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
8# Némán feltételeztem a válaszomban, hogy aki teheti utána számol, hogy gyerekvállalás előtt érdemes-e kiterjeszteni a biztosítását (ha az nem tartalmazza eleve) a várandóssággal kapcsolatos vizsgálatokra/a szülésre, vagy sem. :)
dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!