Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A védőnőnek tényleg kell...

A védőnőnek tényleg kell borravalót adni, akárhányszor kijön?

Figyelt kérdés
Én nem akarok pénzt adni neki, ez nem alanyi jogon jár, hogy jön a védőnő? Ő nem kap fizetést amúgy, vagy nem értem? És ha nem adok borravalót, akkor mi van?
febr. 6. 13:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Jézusom!Ki mondott ilyen marhaságot?
febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Ezeket honnan szeditek, de tényleg? Minimális google használat amúgy elegendő lenne a válaszhoz...
febr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem adtam, eszembe sem jutott.

Ő ajánlotta fel, hogy kijön, ne mi menjünk, ezért biztos nem fizetnék, de ahogy ismerem a miénket, fel sem merült bennem, hogy egyáltalán elfogadta volna...

2 perc sétára lakunk amúgy a rendelőktől (gyerekorvos+védőnő egy épületben), szóval nem hinném, hogy megterhelő volt számára (+legalább látta, hogy itthon is minden ok, nincs rejtegetnivalónk).

febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Honnan veszed ezt? A védőnőnek nem kell pénzt adnod, az a munkája, hogy kijöjjön. Ja és ajándékot sem kell adj alkalmakkor, én már ezt is hallottam, hogy valaki azt mondta, mivel karácsony után jön haza a babával, kell neki ajándékot adni. Szóval egy a lényeg, adhatsz, ha akarsz. De nem kell!
febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
Hozzánk eddig egyszer jött ki, mindig mi mentünk. Én ilyenre nem is gondoltam. Viszont amikor kijött, akkor megkínáltuk kávéval, üdítővel, sütivel, de semmi több...
febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó ég nem kell neki semmi pénzt adni... miért kéne?!

Én ha védőnő lennék még sértésnek is venném esküszöm...

febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehooogy
febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy kell! Neki ez a dolga, hogy kimegy. Nálunk még egy kávét, vízet sem fogadott el, pedig mi "problémásak" voltunk egyeztetés miatt, mert pénteken engedtek haza minket, ráadásul délután 2kor kaptam meg a zárókat. A munkaidején kívül jött ki, péntek délután, fél 6-kor, hogy ne csússzon hétfőre, Szombat-vasárnap meg neki is hétvége 🤷🏼‍♀️.
febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kifejezetten tilos pénzt adni neki, ahogy az orvosoknak is. De hogy nem elvárás, az biztos. Ilyet még nem is hallottam.
febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kijött, megkínáltam kávéval, sütivel, üdítővel (a nagyobb fiunk sárpogácsával). Soha nem kért és nem is kapott pénzt. Egyszer pont a névnapján jött hozzánk és adtam neki bonbont. Szegénykém teljesen ledöbbent, hogy nem szokott ő ilyenhez...🙂
febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!