Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A védőnőnek tényleg kell...

A védőnőnek tényleg kell borravalót adni, akárhányszor kijön?

Figyelt kérdés
Én nem akarok pénzt adni neki, ez nem alanyi jogon jár, hogy jön a védőnő? Ő nem kap fizetést amúgy, vagy nem értem? És ha nem adok borravalót, akkor mi van?
febr. 6. 13:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell utasítania es jelentenie kell, ha megpróbálod.
febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A miénk egy pohár vizet se fogadott el sose. Borravaló fel se merült.
febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Soha semmit nem kell neki adni
febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
Egy kerdes : ezt honnan otlotted ki ? Valaki mondta, vagy magadtol van ennyi eszed ?
febr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Fel se merült bennem ez soha, pedig az elején hozzánk mindig kijött, hogy a hármas ikreinkkel ne nekünk kelljen menni.
febr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként sok anyukától hallani ilyeneket... Hogy hű ő fizetett a gyerekorvosnak hogy kijött, akkor a védőnőnek is. Sok ilyen van, nekem is mondták már ilyeneket.
febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
32%

Még 2014-ben az én ismerősöm is fizetett a védőnőnek. Az szemrebbenés nélkül eltette és rögtön kedvesebb lett.

(Az ismerősöm nem beszélt jól magyarul, ezért voltam minden orvosi és védőnői dolognál ott vele.)


Off téma:

Problémás volt a terhessége.

Voltunk párszor az ügyeleten is, mert vérzett. Volt, ahol foghegyről csak annyit mondtak "Hát, az sosem jó, ha vérzik." Olyan gyorsan megultrahangozták, hogy pislogni nem volt időm. "Jó. Él a magzat. Mehet haza."

Kövi ügyeletre rohanásnál adott pénzt, akkor már sokkal hosszabban nézték. Ott derült ki hogy kevés a magzat víz.


Szóval tíz éve még volt aki adott pénzt. Most szerintem embere válogatja.

febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Megszoktam már hogy mindenki is borravalót vár,de hogy a védőnek is kellene ez teljesen új. Nálunk mindig kijött,de kávét és vizet se fogadott el,elvégezte amit kell és ment is. Nagyon cuki akarnyos védőnőnk van. Egyébként szerintem is tilos,de nem értek a jogi részéhez.


Off,de a hócipőm tele az egész borravalózással. Messze lakom mindentől, napközben nincs alattam autó,két négy év alatti gyerekkel vagyok itthon,így a zoknitól kezdve a felmosóvödrön át a kapáig mindent rendelek. Gondolom néha huzzák a szájukat a futárok,de sosem adok borravalót. Egyrészt mindig bíbelődni,hogy legyen otthon egy kétszáz forint (de még szerintem erre is húznák a szájukat) de a legfőbb ok,hogy egy kisebb fizetést el lehetne így borravalozni nagyon hamar. Hát nem. Nem az én feladatom fizetést adni annak,aki nem az én alkalmazottam. Egy kivétel van: szökőévente egyszer eljutunk étterembe,és ha ott olyan a kiszolgálás, elégedett vagyok mindennel,e a különösen figyelmesek voltak,akkor adok. Máskülönben ott sem. Ezenfelül kozmetikusomnak szoktam,kéthavonta megyek,és néha előfordul,hogy öt vagy tíz percet kések (gyerek előtt atomórát lehetett volna hozzám időzíteni..),illetve az időpontokban is elég rugalmas. Így én ezt így szoktam honoralni,hogy adok valamennyit. Na nem nagy összeget,de felkerekitem egy pár száz forinttal. Nem várja el szerencsére,azért is vagyok még nála.

febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!