Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire fáj egy szülés?

Mennyire fáj egy szülés?

Figyelt kérdés
hamarosan anyuka leszek és azt szeretném megtudni hogy mennyire fáj egy szülés és nektek mik a tapasztalataitok pl infúziót vagy oxit kaptatok-e

febr. 10. 11:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem kaptam semmit a fiammal.

A fajasok brutálisak voltak, de kibirhato, a kitolasi szakasz nekem egyáltalán nem fájt.

A lányommal indított szulesem volt, ott a fajasok olyanok voltak, mintha kést forgattak volna bennem minden egyes alkalommal amikor jött a fájás..

A kitolasi szakasz itt sem volt veszélyes, pedig nagy baba volt a lányom.

febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon fáj!Tényleg,semmihez sem hasonlítható.Én nem kaptam se oxit,se semmi fájdalomcsillapítót infúzióba se,meg amúgy se.Kibírható,mert más valasztasod úgysem nagyon lesz,de nem sétagalopp az biztos.
febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Első magától indult, 34 órát vajúdtam. A másodiknál oxival indítottak, ott csak 5 óra volt a vajúdás, de kegyetlen. Azzal tartottam magamban a lelket, hogy más is kibírja, akkor én is. A kitolási szakasz számomra megkönnyebbülés volt, ott fájdalmat már nem éreztem, és utána sem.
febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem úgy lehet a legjobban leírni, hogy akárhány évet vársz rá hogy terhes legyél, akámennyire is szeretnéd a babát, annyira fáj, hogy akkor ott azt mondod hogy nem kell a gyerek, nem érdekel a gyerek csak legyen már vége ennek a borzasztó fájdalomnak.


Gázt kaptam "fájdalom csillapításnak" de semmit sem ért. Oxitocint a kitoláshoz kaptam abból sem éreztem semmit. A kitolásnál már nem annyira rossz, mert ott tudod hogy mindjárt vége, már érzed ahogy jön ki a feje.

febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Maga a szülés nekem fájt annyira, inkább csak erősebb székelési ingert éreztem. Viszont a vajúdás kegyetlen volt. Második gyereknél jobban fájt a szülés, nagyobb gyerek volt, nem volt gátmetszés és szakadtam. De legalább gyors szülés volt, gyakorlatilag pár perc alatt megvolt, így kibírható volt. Ott is inkább a vajúdás volt rosszabb, de szerencsére nem tartott sokáig, nem úgy, mint első gyereknél 8-9 óráig.
febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

A vajúdás nagyon fájdalmas, maga a szülés már ahhoz képest szerintem nem.

Amikor nagyon fájt és úgy éreztem nem bírom ki, én arra gondoltam, hogy a végén ott lesz a pici babám és megéri. :) Meg, hogy több nem lesz, de ez az érzés kb aznap elmúlik.

Az első szülésem indított volt, ott kaptam oxit (ez a szülés sokkal rosszabb volt és elhúzódott a vajúdás) a második spontán indult, ott nem kaptam oxit. Fájdalomcsillapítót egyiknél sem kaptam. Az elsőnél annyira fájt, hogy eszembe sem jutott a létezése, a másodiknál meg nem akartam.

febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Indított szülés volt, kaptam oxit és a semmiből lettek borzasztó fájásaim. Őszintén szólva é a kitolás előtt már kb. nyöszörögve hörögve könyörögtem magamban az életemért. :) Utólag azért megszépült. Nekem nagy lendületet adott az a pont, amikor a szülésznő végre mert időpontot mondani, hogy szerinte kb. mikorra lesz baba, nomeg amikor eljött a kitolás. Akkor már láttam a fényt az alagút végén, addig azt hittem sosem lesz vége a szenvedéseimnek.

Viszont utána mintha elvágták volna mindent. A méhlepénynél, átvizsgálásnál, varrásnál már csak elviselhető, teljesen másjellegű kellemetlen fájdalmakat éreztem és inkább lelkileg éreztem úgy, hogy "ajj hagyjanak mostmár végre békén".

Nospa injekciót kaptam, valami kombóval egyébként, mást nem. Az jó cucc volt. Egyáltalán nem fájt kevésbé, de agyban segített valahogy ellazulni, mintha atom betépve röpködnék két fájás között.

Remélem most a másodiknál megélem milyen egy természetesen beindult, szépen ívelő, jól alakuló vajúdás és szülés.

febr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%

Annyifa fáj, hogy én nem is emlékszem a 6 órányi vajúdásom 90%-ára. Totál nem voltam képben... Oxitocinnal indítottak. 10 perc után elfolyt a zöld magzatvizem, és kezdődött a pokol. A fájásaim brutálisak lettek... 2 percig fájt fél percig nem... Abban a fél percben könyörögtem, hogy valahogy segítsenek, mert nembírom tovább... 4x küldtek zuhanyozni a 6 óra alatt, a többi időt háton fekve kellett töltenem... A végére már beszélni sem tudtam, és azt sem reagáltam, hogy hozzám beszélnek... Császármetszés lett mert a kitolási szakaszra annyira elfáradtam, hogy nembírtam nyomni. És valószínűleg a kisbabám is sokkot kapott az oxitól, gyengült a pulzusa a szokásos 140 helyett 90 volt... 2x a nyakán volt a köldökzsinór, belekakilt a vízbe, egy ideig nem vett levegőt sem. Apgar érték csak 6 lett.

Minden vágyam volt természetesen szülni, a császár volt a mumusom, de ha párom nem kiabált volna a személyzettel, hogy azonnal vigyenek műteni, akkor kitudja mi lett volna a kislányommal. Bele se merek gondolni. Viszont az idő megszépíti. 1000x is végigcsinálnám így 5 hónap távlatából. 😊

febr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Borzasztóan fáj. Mindkétszer kaptam oxit, a másodikat azzal is indították.
febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
A fájdalom egy abszolút relatív érzés. Van, akinek az élete legfajdalmasabb élménye, van aki ennél nagyobb fizikai fájdalmat is átélt már. Anyni a lényeg, hogy a szülési fájdalom "jó fajdalom", tehát eredménnyel jár es belathato időn belül vége is van.
febr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!