Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki megbánta a gyerekválla...

Van aki megbánta a gyerekvállalást? Vagy a második gyereket?

Figyelt kérdés

Tudom durva kérdés, de annyira nehezen dolgozom fel a második gyermekem születését. Olyan nyugalommal és szeretettel vártam, és annyira elterveztem hogy se parázni nem fogok, se türelmetlenkedni, hanem élvezni, boldogan ellátni. Gondoltam most kihasznàlom még ezt az utolsó (!) alkalmat, hogy babázzak, itthon legyek, a lehető legjobb anyukájuk legyek.

De nagyon rosszul sült el valahogy minden. 😞 eleve beteg lett újszülöttnek, utàna meg hogy rendbe legyen ide oda kellett vele járkàlni. Élből 1 hónapos koràig kórházban volt, és azóta teljes idegeskedésben vagyok.

Szinte várom hogy valami nem lesz oke, nem fog úgy fejlődni.

Amugy jól fejlődik ezidáig (3 hós), figyelmes, kedved baba, mindent csinál amit kell. Kicsit kisebb mint ami optimális lenne (5400g körüli) de alapvetően nincs semmi egyéb. Én valahogy mégis állandó izgulásban vagyok. Féltem a nagyot (ő 5 éves) hogy nem tudok vele eleget foglalkozni, hogy ha a tesóval baj lesz akkor mi

Lesz vele, meg úgy egyàltalán… mindazok után, ami volt, a sok kórhàz, stb. valahogy sokkal nehezebb lett minden.

Sajnos nincs túl sok segitsegem, sokat vagyok egyedül és beforgatom magam, a gondolataimat is magamnak generálom szerintem.

A férjem nagyon igyekszik, megtesz mindent amit tud. Heti 1x van baby sitterem, de az 3 óra, és addig a nagyobbikal szoktam érdemben foglalkozni.

A kicsi amugy jó baba, szinte az elejétől kezdve könnyen altatható, nappal is alszik 3x 1-1,5 órákat, meg éjjel is 12-13 órát, max 2x kel és alszik is vissza. Szóval nem a fáratság beszél belőlem.

Inkàbb a félelem, hogy valami baj lesz vele, meg hogy nem tudok úgy beleállni ebbe ahogy kellene.

Olyan borúsnak, rossznak látok, érzek mindent. Már a férjem pszichológushoz akar vinni.

De bevallom sokszor csak azt érzem, hogy megbántam a másodikat és ha nem lenne, minden könnyebb lenne, de nyilván màr itt van, szegény nem tehet róla. Èn pedig valamiért még mindig nem tudom úgy szeretni mint ahogy kellene. Ellátom, játszunk, de valamiért nem érzem azt amit kellene, így pedig még nehezebbek a hétköznapok. A nagyobbiknál messze nem érrztem ezt a fajta depressziót😞 nem is értem, most sokkal talpraesettebnek, rutinosabbnak kellene lennem.. erre meg csak azt érzem, hogy menekülnék ha lehetne. Nem akarom és nem bírom. Nem fizikailag, inkább lelkileg.


febr. 11. 12:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem divat bevallani, de nagyon sokan megbánták. Elég megnézni azokat, akik gyűlölködnek meg okoskodnak, ha valaki kijelenti, hogy nem akar gyereket vagy csak egyet akar. Ezek szinte mind olyan emberek akik irigykednek azokra, akiknek nincs egy rakás gyerekük, de ezt persze sosem vallanák be.
febr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Lehet.. de én már most tudom, hogy a gyerekeimnek (ha eljutunk odàig) nagyon el fogom mondani a gyerekvàllalással kapcsolatos érzéseimet, hogy jól meg kell gondolni, az érveket, ellenérveket. Még talán nem is az elsőnél, de a másodiknàl mindenkèpp.


Nekem pl 2 tesóm van és anyukàm mindig mondta nekem az első utàn, hogy elég az egy. De valahogy nem azt éreztem rajta hogy elmondja, tanácsot ad, stb. Hanem csak hogy mert ő nem szerette annyira a sok gyerekes életmódot, nekem se kívánja. De inkább magas lórol mondta, nem segítő szándékkal.

Aztán persze most már làtom mi a helyzet. Amúgy arról nem is beszèlve hogy ennek itt messze nincs vége. Mindig kétfelé kell majd gondolkozni, mindig kétfelé kell majd figyelni, vásárolni, szakadni.

Amit most bárki kérdezhetné: “nem gondoltàl vègig a várandósság alatt/előtt”. Hàt sajnos az a helyzet, hogy ilyen mélységébe nem.

És az a 4,5 èv ami eltelt a két gyerek között, szerintem a babás emlékeket is megszépítette+minden barátnömnek is most született/születik a 2.

Nyilván ezek nem indokol, de én is azt hittem hogy de jó lesz. Hàt nem az.. és hiába a majdnem 5 év korkülönbség, abszolút nem érzem ettől könnyebnek vagy èlvezhetőbbnek. Sőt. Annyira más igényeik vannak. Néha teljesen idegörlő, hogy az a kicsi visít mert már elunta magát, vagy álmos. A nagy meg csak mondja mondja, meg igényt tart rám folyamatosan, és ha nem akarom (már pedig nem akarom) hogy mesét nézzen órákig pl, akkor az idegeim láthatóan (olvashatóa ) teljesen rámennek a szitura.

Hát csak remélni tudom, hogy egyszer majd valami kellemes nosztalgiàval gondolok erre az idöszakra vissza.

febr. 15. 11:28
 13/13 A kérdező kommentje:
De most minden nap csak szabadulnék. Végre a nagy olyan jó kis társaság volt, és alig tudok rá időt szánni, vagy ha mègis akkor tök türelmetlen vagyok😞 és ez is úgy bánt, de akkor nem tudok ellene tenni. Tényleg alig alig várom hogy elmúljon ez az egész időszak.
febr. 15. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!