Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hányan vannak itt,akiknek...

Hányan vannak itt,akiknek nincs segítsége a baba/gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Olyanok,akiknek sem nagyszülő (egyáltalán nem,tehát a havi egyszer eljön sem ér),sem testvér,sem rokon,sem barátnő (olyan aki segítene) tehát abszolút semmi,nulla segítség van. A gyerek apja sokat dolgozik,és maximum fürdetesre ér haza. A kérdés célja nem az,hogy miért alakult így,egyszerűen kíváncsi vagyok,hányan vannak rajtam kívül,akiknek tényleg zéró segítsége van. Egyetlen segítség ér: a fizetett,tehát pl babysitter.

Írjátok meg hany hónapos,hónaposak vagy éves évesek a gyerek(ek),illetve hogy hol laktok (elég hogy Mo-kulfold illetve kisváros,nagyváros,falu) esetleg azt is,hogy bírjátok.


A kérdésem apropója hogy folyton értetlenkedo tekintetében botlok mert szinte senki nem akarja elhinni hogy tényleg nincs se nagymama se senki,pedig nincs.En nem hiszem hogy a nyírfa speciális az esetem. Még egyszer nem kell magyarázkodni miért alakult úgy ahogy (ha akarsz persze lehet) épp elég idegőrlő gondolom másoknak is a folytonos értetlenkedes.


Én: 13 hónapos tobbemberes kislány anyukája,aki mellett megreggelizni is sokszor kihívás. Öt év után nemrég költöztünk haza,megyeszékhelyen élünk,elvileg,gyakorlatilag a megyeszékhelyhez tartozó falun. A férjem este ér haza,épp fürdetesre. Hát,nehéz. De már nem panaszkodok senkinek,csak vonom a vállam hogy minden oké,mert nem bírom a sok értetlen tekintetet. Én nagyon nehezen bírom,egy év múlva bölcsibe megy,szerintem pezsgőt bontok.


febr. 15. 12:23
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Nyírfa speciális - olyan speciális
febr. 15. 12:24
 2/25 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem inkább azon ertetlenkednek mi a francert beszélsz velük mindig arról, hogy nincs segítséged. Kit érdekel? Nem tudom miért gondolod, hogy mindenki a te problemaiddal foglalkozik?
febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

2. Még egyszer:


Hányan vannak itt,akiknek nincs segítsége a baba/gyerek mellett?

A kérdés célja nem az,hogy miért alakult így,egyszerűen kíváncsi vagyok,hányan vannak rajtam kívül,akiknek tényleg zéró segítsége van. Egyetlen segítség ér: a fizetett,tehát pl babysitter


Ez a kérdés,köszönöm,ha tiszteletben tartod.

febr. 15. 12:44
 4/25 anonim ***** válasza:
30%
Jegeld még a pezsgőt, mert jó eséllyel akkor is többet lesz majd otthon, mint bölcsiben...
febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
jelen 3 gyerek anyukåm nem segitett ,barátaimra nem biztam . segitség a bölcsöde ovoda volt , budapesten ėltünk hosszu ideig most már külföldön élünk pår ėve a lányunkra ha kell a bátyai vigyáznak de mivel suliba jár egész nap igy nem kell rá vigyázni.
febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

4. Tisztában vagyok vele képletesen értettem. Van már egy nagy fiam,de ő már nem lakik velünk,egyetemista.


Örülök,hogy az ötödik (ha az én valaszaimat is beleszamitjuk akkor a harmadik) válasz már a kérdésre irányul. Örülnék,ha így is maradna!

febr. 15. 13:02
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
2-4# Szövegértés 0.:D
febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

A férjem szülei már akkor sem éltek, amikor mi megismerkedtünk. Testvére sincs, ahogy nekem sem.

Nekem nem volt apukám, anyukám pedig már sajnos nincs köztünk.

Nincs úgy rokon, akivel tartanánk kapcsolatot, hogy be tudna segíteni.

Barátaink nyilván vannak, de e téren nincs segítség.

Ketten oldunk meg mindent, nem könnyű, de jól kialakíttuk a rendszert.

Párom délután 1-től 23-ig dolgozik, van amikor hétvégén is, 17-8 nap általában.

Én 7-3-ig minden hétköznap.

5 és 2.5 évesek a gyermekeink. Oviba, bölcsibe járnak.

febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én még csak most fogok szülni (tegnapra lettem volna kiírva), nekünk se lesz segítségünk. Külföldön élünk, a család amúgy is olyan amilyen, inkább örülök hogy nem fognak ide járni, mert inkább hátráltatnának, mint segítenének. Tudom, hogy nem lesz egyszerű, de mások is meg tudják oldani.
febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nálunk.

Anyóssal sosem tartottuk a kapcsolatot, anyáméktólis csak a rosszat kaptuk, így nem beszélünk velük sem.

Más rokon nincs.

Férjem reggeltől estig dolgozik.

2 gyerekünk van, 5 és 2 évesek.

Amíg otthon voltam, egyedül oldottam meg mindent is.

Mostmár dolgozok, a kicsi bölcsis, a nagy ovis. Eddig 1 illetve 2x voltak betegek szeptember óta. Ezt férjemmel "elfeleztük".

febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!