Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az étvágytalanság és...

Mi lehet az étvágytalanság és fogyás oka egy 2 évesnél?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves és 4 hós. Eddig nem volt beteges de most ősszel és télen sűrűn volt megfázva, fájt a torka ,nem evett. Most épp nincs baja de mégis nagyon nehezen eszik és keveset. Nagyon vállogat és főtt ételt alig akar enni inkább nem eszik sokszor. Van hogy nem hajlandó meg sem kóstolni. 14:40 kg jelenleg de őssz végén volt már 15 is. Ennyire lefogyott pár hónap alatt pedig neki gyarapodni kellene. Sőt nőtt is és a kis dundi kisfiamból kb szunyogbajnok lett.Édességet ritkán kap mert ha azt eszi akkor végképp nem fog enni tőlle. Joghurtot, pék árút viszont kap, abban is van cukor de azt nem látom rosz dolognak mondjuk egy uzsonnára.

Reggel felkel tejet kér reggelire, míg azt megissza csinálok valami reggelit ami palacsinta, bundás kenyér, tejbe griz stb. szokott lenni mellé valami gyümölcsel. Ebből van hogy alig eszik. Délben valami főtt étel: levesek, tészták stb. Ezt immel ámmal, aztán lefekvés előtt tejet kap megint. Miután felkel megint főtt étellel kínálom azzal ami volt az ebéd ezt nem igazán fogadja el, aztán jön egy joghurt vagy kifli vagy rágcsa,ilyesmi. Vacsora megint főtt étel itt már valami új, de ebből is immel ámmal pár kanállal csak. Kínáljam mégtöbbször étellel? Szerintem kínálom elégszer,de ki tudja. Az aggaszt hogy olyan sokat fogyott.

Mit tudtok ajánlani hogy visszakapja az étvágyát?


febr. 17. 22:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jaj és van hogy sírva fakad ha erőltetni próbálom. Van hogy meg sem akarja kóstolni,aztán erőltetem picit megérzi az ízét és akkor eszik pár kanállal. Jaj és lett egy szokása hogy össze hyűjti az ételt a szájába és azzal ott egy óráig is elül a kaja.
febr. 17. 22:24
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Miért itt kérdezősködsz és nem az orvosnál?!
febr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Húha 60 dekát fogyott a kis golyó, most itt a világ vége!

Neked meg annyi eszed van, hogy tömni próbálod?

febr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Lehet covidja volt és másképp érzékeli az ízeket,az isnlehet hogy van az a korszaka amikor nem szereti vegyesen enni az ételt pl. enyém csak sima rizst eszik magában, nem eszik hozzá még kukoricát sem vagy szendvicset külön elemeire szedi stb.

Az is lehet hogy jön a foga( igen az utolsó fogacskák ilyenkor is jöhetnek),de ezen nálunk segít a flamborin. Sok minden lehet.

febr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez konkrétan az a kategória amikor az óvodában vagy az iskolában azt mondják hogy amíg meg nem eszed addig nem kelhetsz fel. Halkan jegyzem meg ez evés zavarhoz vezet. Eszik annyit amennyit kíván.

Esetleg még azt tudom mondani hogy tegyél elé több fajta ételt ne csak egyet. Had válogasson. Mondjuk legyen előtte sós, édeskés (ne cukros), savanykás változat is.

Illetve 60deka konkrétan semmit nem jelent. Illetve írod hogy nőtt is. Tehát fejlődik csak most épp hosszra.. nincs ezzel semmi baj. Egyébként ha a súlyát nem reggel mered pisi kaki evés ivás előtt hanem mindig máskor akkor alapvetően is mutathat eltérést. Magamból is kiindulva nap elején van hogy 1 teljes kiló eltérés van mint nap végén. (Kipróbáltam, volt hogy 2 kg volt)

febr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

"Csinálok valami reggelit ami palacsinta, bundás kenyér, tejbe griz stb"


De ilyenkor miért nem a gyerek dönt? Kezébe adod a tejet, és megkérdezed, hogy mit kér reggelire. Ha ez neki túl bonyolult, akkor is adj választási lehetőséget: virslit kérsz vagy palacsintát?

febr. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem sovány, mit mondjak ... Tán a szervezete tudja, hogy nem egészséges a kövérség ... Túleteted szénhidráttal! Palacsinta, bundáskenyér, tejbegríz, tészta, kifli, rágcsa meg tej és joghurt - hát micsoda táplálkozás ez? Te azt hiszed, hogy az az egészséges, ha kövér? Te meg az apja nem vagytok véletlenül elhízva?
febr. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Hát, talán normálisabban kellene etetni vagy nem tudom. Nyilván sok kisgyerek amúgy is válogatós, de ez, amit leírtál...


Ne adj neki reggelire tejet, mert az eltelíti, nyilván nem eszik utána. Amúgy meg oké néha a tejbegríz vag palacsinta, de mindennap ilyeneket adni neki reggelire?


Az ebéd passz, nem tudom, mit fözöl, csak azt, hogy én is válogatós gyerek voltam és visszagondolva, olyan rosszul/rossz kajákat főzött anyám, hogy ma sem enném meg 90%-át.


Uzsira el kell hagyni a nasit, ha nem evett normálisat, egyen natúr joghurtot zabbal, mézzel, gyümölcsökkel.


Meg nem kell alvás előtt sem tej neki, minek? Az is csak eltelíti.

febr. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

A kisfiam májusban lesz 2 éves. Ő kereken 10 kiló. Na ő sovány. A te fiad nem, és ezt nem bántásból mondom, csak hogy ne pánikolj rögtön.

Lehet a foga, lehet egy ilyen időszak, hogy most nem kell neki a kaja.

A fiam például tegnap ebédre csemegeuborkát evett. Ki volt rakva a főtt étel, a kenyér, neki uborka kellett.

Van, hogy vacsorára paradicsomot eszik. Csak azt.

Múltkor voltunk dokinál, beszélgettünk kicsit, ő például a déli tejre mondta, hogy full felesleges. Tegyem le anélkül aludni, ha felkelt, majd eszik. Na nálunk nem jött be. 😅

Mondjuk ő általában csak hétvégén ivott, hét közben bölcsiben van.

Reggel szerintem ne adj neki tejet, mert reggeli előtt eltelíti. Reggeli mellé lehet adni neki, de ne előtte. Meg nem mindegy, mennyit.

Szerintem várj vele, majd alakul nála. Ha meg hosszabb távon se változik, akkor a gyerekorvossal konzultálj inkább.

febr. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Jó mondjuk ez a sovány nem sovány attól is függ hány centi.


Amúgy kicsit átkéne gondolnod az ételeket is amiket adsz neki.

Nálunk natúr zabkása (nincs benne cukor) van reggelire gyümölccsel általában. Vagy ma pl raktam elé zabkását gyümölcsöt csak külön, még egy gerezd paprikát is.

Vagy van hogy vajas kenyér paprikával paradicsommal esetleg uborkával még.

Ebédre általában ő is azt eszi amit mi. Egyik nap pl sajtos tejszínes csirkemell volt krumplival. Ma kicsit egészségtelenebb tejszínes tészta lesz, de hát néha elmegy.

A vacsi pedig hasonló mint a reggeli. Tízóraira, uzsonnára általában ugyanúgy gyümölcsöt kap. Később ha lehet neki akkor a magvak is jó ötlet. Vagy natúr joghurt mézzel, zabpehellyel, magvakkal, esetleg rántotta, főtt tojás. Tudom azt hiszed ezek apróságok de nem. Próbálj meg tápláló vitamin dús ételeket adni neki.

febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!