Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az étvágytalanság és...

Mi lehet az étvágytalanság és fogyás oka egy 2 évesnél?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves és 4 hós. Eddig nem volt beteges de most ősszel és télen sűrűn volt megfázva, fájt a torka ,nem evett. Most épp nincs baja de mégis nagyon nehezen eszik és keveset. Nagyon vállogat és főtt ételt alig akar enni inkább nem eszik sokszor. Van hogy nem hajlandó meg sem kóstolni. 14:40 kg jelenleg de őssz végén volt már 15 is. Ennyire lefogyott pár hónap alatt pedig neki gyarapodni kellene. Sőt nőtt is és a kis dundi kisfiamból kb szunyogbajnok lett.Édességet ritkán kap mert ha azt eszi akkor végképp nem fog enni tőlle. Joghurtot, pék árút viszont kap, abban is van cukor de azt nem látom rosz dolognak mondjuk egy uzsonnára.

Reggel felkel tejet kér reggelire, míg azt megissza csinálok valami reggelit ami palacsinta, bundás kenyér, tejbe griz stb. szokott lenni mellé valami gyümölcsel. Ebből van hogy alig eszik. Délben valami főtt étel: levesek, tészták stb. Ezt immel ámmal, aztán lefekvés előtt tejet kap megint. Miután felkel megint főtt étellel kínálom azzal ami volt az ebéd ezt nem igazán fogadja el, aztán jön egy joghurt vagy kifli vagy rágcsa,ilyesmi. Vacsora megint főtt étel itt már valami új, de ebből is immel ámmal pár kanállal csak. Kínáljam mégtöbbször étellel? Szerintem kínálom elégszer,de ki tudja. Az aggaszt hogy olyan sokat fogyott.

Mit tudtok ajánlani hogy visszakapja az étvágyát?


febr. 17. 22:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Sajnos a zabkását nem szereti, viszont a belőle készült palacsintát banánnal igen. Grizet gyümölcsel; sima palacsinta, tojás paradicsommal, mi baj van vele? Mások is ezt reggelizik nem?

Ne értsetek félre, nem akarom hogy kövér legyen; nem szoktam tömni, megkínálni viszont igen.

Csak aggódok a hirtelen fogyás miatt. Már van időpont az orvosnál.

febr. 18. 12:29
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

De ő növekszik. Van hogy a babák egyszerre csak egyet csinálnak. Mondjuk nől, vagy csak hízik vagy mondjuk egy hónapot stagnál. A mérést pedig nem írtad hogy hogyan méred. Nap közben vagy reggel minden nélkül.

Viszont tömni amit csinálsz az káros.

De persze lássa orvos az nem baj.

febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
66%
Írd 4 napig (annyi még bírható), hogy mit eszik egész nap. Szerintem rettentő káros étrend fog kijönni. Soha eszembe nem jutott volna palacsintát meg grízt adni reggelire. 60 deka fogyás pedig nem ijesztő.
febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én fiam is 2,5 éves, 15 kg 98 centihez, amivel elég magasnak számít ebben a korosztályban, baromi izmos, mert egész nap pörög és még ő is kicsit pufibb, tehát nem tudom mit izgulsz, biztos nem sovány a gyereked, ha 10 centivel magasabb, akkor se. És akkor már extrém magas egy 2 éveshez képest.

Kajával tömni meg minden csak nem hatékony, ellenben rohadt káros. Annyi üzenete van csak, hogy az ő teste fölött nem rendelkezhet, mert ha anya akarja, lenyomhatja a torkán, amit nem kíván. Így kezdődnek az evészavarok, ha nekem nem hiszel keress rá nyugodtan.

Kínáld étellel, ami egészséges, ha éhes majd eszik. Ha majd az orvos szóvá teszi, hogy miért lehet zongorázni a bordáin, akkor aggódj, hogy sovány. A cukros fosokat meg hagyd. Nyilván nem fog ebédet enni, ha egyrészt szétstresszeled azzal, hogy beletömöd a torkába, másrészt pontosan tudja, hogy pár óra múlva kap valami cukrosat.

febr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!