Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit rontok el? A 20 hónapos...

Mit rontok el? A 20 hónapos lányom nagyon rossz evő!

Figyelt kérdés
Csak úgy eszik, ha eltereljük a figyelmét. Már néha hülyének érzem magam, mert nem hiszem el hogy ez másnál is így van! Ahhoz hogy gyarapodjon megfelelően, nekem hegyeket kell megmásznom, hogy egyen normálisan. Önmagától semmit nem enne, nem köti le semmi újítás, csak játszik az étellel. Sírva tudnék fakadni mikor hallom hogy más gyerekek már önállóan esznek, mindent amit eléjük raknak. Van még így más is? Kérlek adjatok tanácsot, mert már a begolyózás határán vagyok.

2018. jan. 28. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

a gyerek bölcs , és pontosan tudja mire van szüksége

ha éhes lesz szól

akkor adj neki ha kér

figyeld meg, eszik.... csak nem a te mércéddel...

2018. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Egy gyerek sem hal éhen, ha van elötte ennivaló.


Ha ahhoz, hogy egyen, neked cirkuszt kell tartani, akkor a gyerek nem éhes.


Minél jobban erölködsz, annál rosszabb evö lesz.


Egyszerüen tedd elé az élelt, ha eszik, jó, ha nem, akkor vedd el elöle és csak akkor kapjon valamit, amikor a következö étkezés van.

És NEM, NEM FOG ÉHENHALNI!, csak megtanulja, hogy ha nem eszik, akkor éhen marad.

2018. jan. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha ezt megcsinálnám, akkor biztos hogy nem gyarapodna rendesen. 20 hósan 9,2 kg.

Ráadásul nagyon akaratos, inkább nem enne és legyengülne éhen...

2018. jan. 28. 16:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban, az én 21 hónapos lányom is ilyen... Én is azzal vigasztalom magam, hogy nem hal éhen, de örülnék, ha normálisan enne...
2018. jan. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk az én lányom 12-13 kg.
2018. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Miket eszik a lányod? Hogy néz ki egy nap kaja ügyben?
2018. jan. 28. 16:14
 7/13 anonim ***** válasza:

2,5 évesem igazi fényevő. Nem érdekli az étel, az evés. Ha ráhagyom, maximum fél banánt eszik egész nap és nem iszik egy kortyot se.

Mindent próbáltunk, kivizsgálták, bevetettük az összes étvágyfokozót, nem használt.

2018. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*Ja igen. Nem hal éhen, tény. De nem jó nézni a csontsovány gyereket. 11 kg 95 centihez.
2018. jan. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ilyen volt az enyém is. Kicsivel 2 éves kora előtt ellezdett enni, semmit nem csinéltam másképp. 2,5 éves múlt, vannak rosszabb napok, de általában eszik elfogadható mennyiséget.

Amúgy nem, egy evés iránt ennyire érdektelen gyerek NEM fog enni akkor sem, ha elveszed előle, és a kövi étkezésig nem kap. Az ilyen gyerekek képesek egész nap nem enni semmit. Amikor én hasonló megfontolásból elkezdtem abbahagyni anno a cirkuszt, a lányom annyira nem evett semmit, hogy elkezdett fogyni.

2018. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Húgom fia 6 elmúlt,és még mindig nem eszik semmit...szülei egészségügyisek,már a szondával fenyegetik néha...a húga meg 19 hónapos,az meg kiköp mindent 2 falat után,csak a tápszert eszi meg.

Az én lányom 22 hós,általában jól eszik,de van,hogy 1-1 falatot már a fél játékparkja bekapott,mire hajlandó kinyitni a száját. És néha kell Bogyó és Babóca,főleg,ha fáradt. De ő legalább megeszik mindent,sok zöldséget,gyümölcsöt is.

2018. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!