Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lombikosok! Mit gondoltok,...

Lombikosok! Mit gondoltok, hány sejtet érdemes visszaültettetni?

Figyelt kérdés
Dg.: Oligozoospermia. Két babát szívesen vállalnánk, na de hármat...? Nálam minden rendben, és 35 alatt vagyok még, így nagyon reménykedem. Szerintetek?
2010. okt. 24. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A sógornőmnek 3-at ültettek be, de az egyik baba nem fejlődött tovább, így maradt 2. Nagyon izgultak végig, ő egy 49 kg-os, alacsony nő. Végül a 34. héten elfolyt a magzatvíz, nem fértek el tovább a babák. A kisfiú 2300g a kislány 2100 g volt. 3 hétig voltak kórházba, utána jöhettek haza. Most voltak 1 évesek.

2010. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a probléma. Az első beültetésnél csak egy sejtet ültettek vissza, elhalt a 6-7. héten. A másodiknál 3-at abból született a nagylányom, a harmadiknál kettőt abból meg a pici lány. Szerintem kettőt mindenképp kérjél vissza. Egyébként én is örültem volna ikreknek. Sok szerencsét!
2010. okt. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt. Előre szólok, ne ess kétségbe, de nem valószinű, hogy rögtön sikerül. Nekem mindkétszer 3. alkalom lett csak sikeres, pedig egészséges vagyok.


Első baba esetében 2 embrió beültetve (nem sejt, hiszen ő már stöbb sejt, azaz embrió, mire visszaültetik), ebből egy gyerek.

Második alkalommal nem bántuk volna az ikreket (3 gyereket szerettünk volna, de 2 lombik-gyerek után ki megy vissza harmadikért? És ha az lesz véletlenül kettő? Szóval ezért.) Ekkor 3 embrió került beültetésre és ikrek lettek belőle.

Szóval ha egy babát akarsz csak és ikrek szóba se jöhet, akkor egyértelműen 2 embrió (egyet nem javaslok, nagyon kicsi az esély és csak 5 próbálkozást fizet az állam...)

Ha két baba is belefér a dologba, akkor esetleg mehet a 3 embrió, itt is kicsi az esély a 3-as terhességre, még az ikrek se valószinű, hogy összejön.

2010. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én személyes tapasztalatot nem tudok írni, de környezetemben több lombikbaba is van. 2 esetben 2 embriót ültettek be és 1 baba lett belőle, de van arra is példám, hogy 3-at ültettek be és 3 baba lett!!! :)

Szerintem ha én kerülnék ilyen helyzetbe először kettővel próbálkoznék (mert a hármas ikrek tényleg durva!)

Egy kalappal a beültetéshez! :)))

2010. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez sok dologtól függ. Mi úgy mentünk, hogy legfeljebb kettőt kérünk vissza, mert mi van ha...

Ehhez képest hárommal jöttem ki, mert ennyi maradt a 10 petesejtből, hova tettem volna a harmadikat? Plusz megkérdeztem a dokit, azt mondta, hogy az "3ból 3" esélye szinte nulla, legtöbb esetben egy baba fogan meg.

Utóbb megsúgta, nagy mázlisták voltunk, hogy elsőre babás lettem.

Én meg azért érzem mázlistának magunkat, mert ha anno két sejtet kérek vissza, ma talán nem vagyok anya, mert olyan nehezen tapadt meg, hogy szerintem a 3. babó született meg végül.

Szóval nehéz döntés, de újra így csinálnám, 3mal.

Ja, nekem a harmadik napon volt a beültetés, de ha valakinek csak a z 5. napon van, állítólag már legfeljebb kettőt adnak vissza, mert annyira nagy az esélye, hogy mindkettő megmarad. Én akkor is 3at kérnék vissza a mai fejemmel. Persze ha mondjuk 4 van és fagyasztanak kettőt, akkor csak kettőt.

Érted?

Annyi mindent veszel majd figyelembe.

2010. okt. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez igaz, ezzel mindenképp számolnod kell. Ha 2-3-4-5 embrió marad, akkor gondolnod kell erre is, amit a legutolsó irt. Márpedig valószinűleg ezek közt lesz a szám, ahány embrió marad.Szempont:

2 esetében: 2.

3 esetében: javasolt a 3.

4 esetében: javasolt a 2.

5 esetében: most 2, legközelebb 3, ha mindhárom kiolvad. Ekkor legközelebb a most lefagyasztott embriókat ültetik vissza, stimuláció nélkül.


Nekem minden esetben 6 feletti embrió lett, igy ezzel nem számoltam, de tényleg kell ezzel is számolni.

2010. okt. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nálunk az elsőnél 4 embrio fejlődött, ebből 3at kértünk(1 fagysztva van)1 megtapadt, de elhalt. A másodiknál is 3at kértünk vissza, több nem is volt. Belőlük 2 lett és épp ma 2 évesek és most kéretőztek az ölembe.

De van olyan ismerősöm, akinek 2 ből lett 3 (egyik osztodott ).

2010. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
MINDEN válaszadónak hálás köszönet! Sikerült eldöntenünk a férjemmel: ha minden jól megy, 3-mal próbálkozunk. Persze majd mérlegeljük még a lehetőségeket attól függően, hogy hogyan alakulnak a dolgok, de nagyon sokat segítettetek a döntésben. Köszönjük!
2010. okt. 25. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!