Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák! Hogyan...

Egyedülálló anyukák! Hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Érdekelne ilyen albérlet és élelmiszerárak mellett hogy oldjátok meg ha egyedül nevelitek a gyereketeket? A rokonok nem messze de más városban laknak és csak minimálisan tudnak besegíteni. Érdekelnének a tapasztalaitok!

febr. 19. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön. 🤷

Németországban konkrétan.

Hatórásban keresek annyit, hogy kijöjjünk, van állandó reggeles munka, és nem csak éhbérért.

Plusz az állami támogatások a gyerekekre, és a gyerektartást megelőlegezi az állam szintén. Az nem az én gondom, hogy ezt az összeget apukán hogy hajtják be, vagy miből tudja kifizetni...

Segítségem nem sok van, esetleg egy-két kolléga vagy szomszéd néha. De igazából jól megvagyunk hármasban, nem olyan kicsik már a gyerekek. Suliba együtt mennek, párszaz méter, nincs forgalom. Hazahozni én szoktam a kicsit, a nagy megoldja egyedül. Betegség esetén meg itthon maradok, mi mást tudnék csinálni.

febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Hetente van kb ilyen kérdés. Használd a keresőt.
febr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozom, keresek, fizetek. Albérletnél jól nézz körbe, nem mindegy, mennyi megy el rá havonta.

Állj át a heti (vagy 2 heti) 1 nagybevásárlásra, sok hülyeséget lehet venni, ha naponta mész boltba. Tervezd meg a menüt, melyik nap mit főzöl. Online használt ruhás boltokat tudom még javasolni. És tényleg mindent csak akkor vegyél, ha szükség van rá.

febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

En is kulfoldon lakom, igy nincs csalad. Az apja sem fizet rendesen. Sajat vallalkozasba kezdtem ( 25 eve csinalom ezt, csak eddig nem ez volt a fo munkam ) , igy megtudom oldani az iskolat, mert itt nincs napkozi es tarsai, iskola 9-3 ig van.

Allami tamogatast is kapunk. Nem tudom Mo.-n, hogy elnenk meg ... sajnallak 😩

febr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Nekem nem albérletem van, hanem saját lakásom, válás után eladtuk a közöset és vettem belőle egy kis két szobás lakást.


A férjem havi 150 ezer forint gyerektartást fizet, plusz mellé a magánbölcsit ő állja (államiban nem volt hely, és csak így tudtam visszamenni dolgozni), 560 a nettóm és még erre jön rá a max GYED + családi. Nekem nem anyagilag nehéz, hanem az egész munka-gyerek-háztartás logisztikát megoldani. Hétközben sajnos eléggé úszik a lakás, még úgy is, hogy nem vagyunk rumlisak, de inkább a gyerekkel való foglalkozást választom mosás, mosogatás helyett.

febr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Saját lakásban, jó fizetéssel, gyerektartással és fizetett segítséggel. Nekem sem az anyagi oldala nehéz.
febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!