Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egyedülálló anyukák,apukák...

Egyedülálló anyukák,apukák hogyan oldjátok meg munka melett ha beteg a gyerek meg a nyári szünetet?

Figyelt kérdés
Nyári szünetben és betegségnél hova teszitek a gyermekeiteket úgy hogy melette dolgoztok?
2022. márc. 9. 07:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Mindig volt bebiszitterem ilyen esetekre.
2022. márc. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Home office.
2022. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Apjával felváltva vagyunk szabin, plusz az egyik nagyszülő is be tud segíteni amikor szabadnapos.

Illetve ha úgy jön ki a lépés, akkor váltott műszakban vagyunk, egyikünk délelőtt, a másik délután vigyáz rá.

2022. márc. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

3!


Mindezt elvalt szulokkent? Le a kalappal

2022. márc. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Homeoffice + Szünetekben vannak apjuknál is 2 hetet, nagyszülő párosoknál is 1-1 hetet, és persze táborok, meg persze azért veszek ki én is 2-3 hét szabit. Két alsós gyerek van, irdatlan drága még így is egy nyár, és gondolom, ez csak rosszabb lesz idén... De ovinál, bölcsiben még volt a nyári ügyelet is, akkor másfél hónappal kevesebbet kellett lefedni. Végső esetben meg marad az itthon dekkolás, amíg anya dolgozik, és a délutáni játszótér. Mondjuk azért hasonszőrű, városban ragadt barátokkal lehet programozni egy-egy focit vagy biciklizést, így azt sem élik meg tragédiaként. Ha picit nagyobbak lesznek, már biztos egyedül is fognak bandázni. Ha meg most jól legatyásodunk, utazás helyett mehetünk a telekre meg ingyé kirándulni gyalog. :P
2022. márc. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők segítettek, máshogy nem ment volna.
2022. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy a nem egyedülállók:

szabadság, táppénz, másik szülő, nagyszülő, rokon, barát, tábor, bébiszitter

2022. márc. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Nekem ezzel nincs gondom, mert vállalkozó vagyok, home office és nem is egyedülálló, de ettől függetlenül nekem döbbenetes, hogy erre nincs egy épkézláb megoldás, mint pl az óvodákban az ügyelet. Azért minimum alsóban kellene még ilyesmi, mert konkrétan nincs ennyi szabija a szülőknek, a táborok meg egy vagyonba kerülnek, nem engedheti meg mindenki, hogy hetekig nyomja tízezrek/gyerek/hét áron.
2022. márc. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Ugyanmar hogyne lenne rá megoldás. Először is minden általános iskolában a szünet első, néhol második hetében is van napközis tábor. A tábor maga ingyenes, csak az étkezést kell fizetni. Általában az alsós tanárok felügyelnek, néha a felsősok is. Tematika nem nagyon van, kb gyermekmegorzo az egész.

Emellett minden önkormányzat biztosít napközbeni gyermekfelugyeletet megfelelő számú jelentkező esetén-ha jól emlékszem 6 fő a minimum. Ez is iskolákban van, egész nyáron, általában hetente váltanak iskolát attól fuggoen, hol van épp felújítás, karbantartás. Szintén alapvetoen , az etkezest kell itt is fizetni, illetve ha épp strandra mennének, vagy hasonló, akkor a belépőt.

2022. márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Öhm, hát, nem tudom, nálunk egy db iskola van, és nincs se ügyelet, se napközis tábor nyáron. Szerintem a nagyvárosokban másképp működnek ezek a dolgok picit, ez egy falu méretű kisvároska 1 db ovival és 1 db általános iskolával.
2022. márc. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!