Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan tudtátok, hogy készen...

Honnan tudtátok, hogy készen álltok a babára?

Figyelt kérdés

Én mindig attól félek amikor ez szóba jön, hogy nem leszek elég jó anya, nem lesz meg mindene a babának, biztos valami hiányozni fog, nem fogja a gyerek magát jól érezni nálunk stb.

Egyébként a környezetem nem ezt mondja, valószínűleg hajlamos is vagyok túl aggódni, szeretném, ha mindene meglehetne a picinek és párom is ezt szeretné, de ő már bevállalná, ő késznek érez mindent, míg én nem. Szörnyen érzem magam, hogy miattam még mindig nem lehet, nagyon szeretném, minden álmom, hogy gyermekeim legyenek, de sok a mögöttes alaptalan félelem.

Ez elmúlt? Vagy mindig ilyen lesz?

27l


febr. 21. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem véletlen jött. Csináltam egy tesztet, bár 100%-ig biztos voltam benne hogy pozitív lesz, mikor az lett, még egy hétig nem mondtam el senkinek mert megijedtem azthiszem... nem voltam biztos benne hogy akarom e. Rá pár napra elkezdtem vérezni, és azon kaptam magam hogy imádkozom hogy maradjon velem. Akkor tudatosult bennem mennyire szeretném őt, és hogy a gondolat is szörnyű hogy nem voltam biztos benne. Azóta jól vagyunk, bár még hosszú az út, minden nap reménykedem hogy maradjon velem. 12 hetes vagyok most. Szóval nyugi. ;) ha ott van, akarni fogod.
febr. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Addig tologattam a dolgot, míg rájöttem, SOHA nem lesznek ideálisak a körülmények. Tehát nem arra kell várni, hogy majd minden rendezôdik és ideális lesz, hanem ha akarod, akkor igenis bele kell vágnk. A körülmények meg majd alakulnak. Olyan sose lesz, hogy minden tökéletes, és te se leszel fiatalabb. Nem szabad félni a problémáktól. Ha odajuttok, majd megoldjátok ôket.
febr. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 babyboom567 ***** válasza:

De mit értesz azon,hogy "legyen meg mindene"?

Irreális elvárás.

Pl itt vagyok én,a gyerekem Sni-s, figyelem és tanulási zavaros,evészavaros,szenzoros,diabétesesz+cöliákiás.Nekem is voltak irreális elvárásaim, de ebből bőven lead az ember mikor szembesül a valósággal.

Amit most te"mindennek" érzel/gondolsz,az kb a százada annak ami lehetne,mert mindig mindenből van jobb drágább hasznosabb.És az 50ezres szemüveggel is ugyanúgy lát pl mint a 500ezressel.

És kis korban(vagy úgy 3 éves korig, kb minden amit a gyereknek, a gyerek gondozásához veszel az a te kényelmedet/hatékonyságodat szolgálja(a kisbabákat,gyerekeket nem érdekli az hogy milyen babakocsiban ülnek,milyen ruha van rajtuk,milyen színű a szobájuk,hány mesehős van a falon.Később a fejlesztő/társasjátékokat is érdemes úgy venni, hogy neked tetszik, mert egyszerűbb egy olyan mellé leülni ha fáradt is vagy,mint amit a hátad közepére sem kívánsz.

febr. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk eljött az a pont, amikor elkezdtük üresnek érezni az életünket. Utaztunk, kirándultunk, csináltuk amit szerettünk volna, de az utolsó kb. egy évben már mindig bennünk volt valami hiány, hogy de jó lenne ezt már gyerkőccel megélni. Ekkor vágtunk bele és ugyanúgy maradtak a félelmek. Már 2 éves, de még mindig megvannak, sőt... érkezik a tesó, vele kapcsolatban is megvannak ugyanezek. Bár anyagi nincs, ezek inkább morális és erkölcsi kérdések. Jó anya vagyok-e, elég időt vagyok-e vele, elég-e amennyit foglalkoztatom, vajon milyen ember válik majd belőle, stb.
febr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem sincs drága szemüvegem. Egy leértékelt olcsó, 40 ezres van a fejemen.

A minden alatt azt értem, hogy soha ne legyen gond, hogy pelenkát kelljen vegyek, hogy legyen saját szobája, tiszta legyen, ne csak vajas kenyeret egyen egész életében. Az, hogy 3 ruhája van, foltos babakocsival, nem különösebben érdekelne,mert lehet mosni és a kocsit is meg lehet takarítani, hogy ne legyen szörnyű. Nem szeretnék mindenből drágát, de nem is akarok lepukkant anya lenni akiről azt pletykálják, hogy ennek se hiányzott a gyerek.

Sajnos az emberek rohadt elítélőek. Ha már valaki 20 évesen szül azért is bántják, vagy ha az anyja hátára, mert mint az elsőnek nincs szíve elvetetni. Félek az elítéléstől. 🤷🏻‍♀️

febr. 22. 10:57
 6/6 babyboom567 ***** válasza:

Sz@rd le az elitélést,mert MINDIG lesz.Hogy szoptatsz-e,hogy tápszerezel,hogy hogyan szültél,hogy mosipelusozol-e vagy nem,hogy jár e 80 különórára a gyereked 3 évesen vagy nem, hogy adsz neki kismotort vagy nem, hogy megy -e bölcsibe vagy nem,és a sor végtelen.Nincs olyan része a gyerekes életnek amibe valaki nem köt bele.(hogy támogatod e az egyetemista gyerekedet vagy nem,hogy veszel-e lakást/kocsit a felnőtt gyerekednek vagy nem,hogy veled él 27 évesen vagy nem)Sosincs vége.Akkor soha sem lesz gyereked,ha mások ítéletére vársz.

Ez úgy működik, hogy felnőtt vagyok,önellátó,és ÉN(meg a párom/férjem/feleségem)GYEREKET akarunk.Ennyi.

febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!