Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan tudtátok hogy készen...

Honnan tudtátok hogy készen álltok rá? Egyáltalán készen lehet állni rá? Vagy bele tanul az ember?

Figyelt kérdés
Rajta voltunk a baba témán és most úgy döntöttünk, hogy várunk inkább januárig ( a vírus miatt) ... De azért tegnap teszteltem egyet mert késett is pár napot mondom hátha...negatív lett aztán ma reggelre meg is jött..nem is a fizikai fájdalom fáj hanem rosszul esett lélekben hogy megjött..
2020. nov. 6. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én pont innen tudtam... Hogy mit éreztem akkor, amikor megjött...

Most gondolkodunk a második gyereken. Nem vagyok még teljesen meggyőződve róla, hogy jó ötlet, és készen vagyok rá, de a következő ciklusban már nem védekezünk. Kíváncsi leszek, milyen érzés lesz bennem, ha majd megjön. Vagy megkönnyebbülök vagy csalódott leszek. Szerintem ez fog nekem is segíteni rájönni, hogyan is állok

2020. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont így voltam vele én is, mint az első. Hogy amikor megjött, akkor őszintén csalódott voltam. Abból már egyértelműen tudtam, hogy bizony nincs kérdés. Viszont nyilván már az előtt elkezdtük a próbálkozást, és az is úgy indult, hogy egy barátnőm megkérdezte, hogy mégis mire várunk, és én csak hebegni tudtam. Aztán este megkérdeztem a férjem, hogy amúgy tényleg, mire várunk még? :D És onnantól próbálkoztunk. A másodikkal kicsit ambivalens vagyok még, szeretnék kis korkülönbséget is meg nem is, késznek is érzem magam, vágyom is rá, meg nem is. Itt is egyet kell értenem az elsővel, majd kiderül hogy mik a valódi érzéseim, amikor megjön legközelebb. De most is úgy kezdjük a próbálkozást, hogy egyébként miért ne? A lányomra is 9 hónapig vártunk (a terhességen túl, szóval összességében másfél évet, ha így nézzük), szóval nem látok benne nagy rizikót, ha most nekiállunk a bulinak.
2020. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam mindháromnál 😅. Igazából akkor döbbentem meg mennyire vágyom rá mikor teltek a hónapok sikertelenül.
2020. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hat sztem az egy dolog, hogy vagyik az ember a negativ teszt utan a pozitívra, de ettol meg nem biztos, hogy "keszen all" az ember az anyaszerepre vagy akar a szülő szerepre. En az elso gyerekre eveket vartam (vagyis mi a ferjemmel) de ettol meg tok benak voltunk az elejen szulokent. (Biztos van aki erre szuletik.. Na mi nem ezek vagyunk)

Aztan a masodiknal nem akartam a sok sikertelen honapot de végül o negyed even belul osszejott es ott mar nem vtunk annyira benak.. Csak a ket gyerekkel vtunk benak. Na most meg majd szeretnek jovore egy harmadikat is. Biztos vele is benak leszunk.

2020. nov. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 attól még, mert béna vagy (=tapasztalatlan jelen kontextusban), lehetsz felkészülve lelkileg és szellemileg a szülőségre. Más kérdés, hogy mennyire megy könnyen, de az nem feltétlenül a felkészületlenség miatt van. Felkészültségnek én azt nevezem, hogy vállalod, elfogadod és aláveted magad azoknak a változásoknak, amikkel a gyerek (akár első, akár sokadik) jár, ha nem is önként és dalolva, de magabiztosan tudva, hogy te ezt akarod, minden jó és rossz oldalával együtt. Tehát pl lehet valaki született zseni a gyerekekkel, ha a gyereke mellett folyamatosan a régi életére vágyik, úgy érzi, elszalad mellette az élet és kihagyva érzi magát a dolgokból, sőt, ha netalán úgy gondolja, gyerektelenül boldogabb volt, akkor ő nem állt valójában készen a gyerekvállalásra.
2020. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!