Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek,hogy engedje a...

Mit tegyek,hogy engedje a gyermekem?

Figyelt kérdés
Két éves a kislányom.elég akaratos és eleven,de jó kislány!Inkább ez mint bármi más probléma.engem egy dolog zavar és az már odáig fajult,hogy ma már kétszer felemeltem a hangom.Folyamatosan hisztizik az utcán,nemakarja fogni a kezem.hiába fogom erősen a kis kezét olyan szinten kitudja rántani,hogy csak pislogok.hiába lakó pihenő övezet,száguldanak a kocsik.Próbáltam kedvesen,szépen de semmi.A levegőre le kell mennünk főleg itt a szép idő és van egy kutyusunk is akinek szinten el kell intézni a dolgát.
febr. 26. 14:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem csuklópántot. Az egyik vége az ő a másik az én kezemre ment, mert ő sem akarta megfogni énmeg nemmertem így sétálni vinni, mert elég meggondolatlatlan volt. Amúgy a lányomnak nagyon tetszett, állandóan hozta magától amikor mentünk sétálni. Most 4 éves és tökéletesen közlekedik már nélküle, megáll ahol átkell menni az úton és körbenéz. Rengeteget magyaráztuk neki a közlekedést.
febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még nincs 2 éves a kicsi, szorosan fogom a csuklóját, így még nem tudta kirántani a kezét.

De sejtem hogy fog ez még durvulni, és arra az esetre a csuklópántot tervezek venni, vagy ha az nem válik be akkor hámot.

Nem igazán érdekel mások véleménye ilyen kérdésekben. Megverni nem akarom, habár bizonyára hatásos az elrettentésre, rajtam is működött annak idején. Meglátjuk hogy sikerül-e enélkül megoldanom, remélem igen.

febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

10 azért megnézném, hogy a két éves pistikenek mosolyogva magyarazod, hogy nem megyünk az útra, elüt az autó

Valószínűleg a két éves pistike az arcodba fog vigyorogni és ugyanúgy kirohan az útra.

febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem szoktam felemelni a hangom igyekszem magyarázni hiszen nem csak gyalog van,hogy kismotorral vagy futóbicajjal megyünk,de nekünk csak a sétálásnál van probléma.kezet azt nemfogok emelni,mert azzal inkább ártanak mint használna.rendeltem csuklópántot kipróbáljuk vagy bevállik vagy nem.köszönöm mindenkinek a kommentet 😊
febr. 26. 19:48
 15/22 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem jó, hogy nem emeled fel a hangod. Nyilván nem üvölteni kell vele, de egy két éves képtelen megérteni a komplex magyarázatokat, szó szerint tojik rá egy nagyot. Egy dolgot viszont biztosan ért (még ha nem is fogad szót), az pedig a határozott nem. Tök mindegy, miért, ha azt mondod neki, hogy ezt nem szabad, akkor ha fejre áll sem szabad, és ebből nem engedsz.


Ha csak nyugiban magyarázgatsz neki, honnan a bánatból tudja majd, hogy bazi rossz, amit csinál? Tudnia kell, látnia kell rajtad, hogy feszíti a határt, hogy mikor éri el azt a pontot, ami nálad már nem mehet tovább. Az, hogy kiszalad az útra, nem játék. Ha kimegy, és elüti egy autó, ott marad. Nem tépheti ki a kezét. Ha megteszi, nyugodtan meg lehet büntetni, nem lesz tőle lelki sérült. Leszidod, hazamentek, elveszed a játékát… tengernyi nem erőszakos lehetőség van, én sosem alkalmaztam testi fenyítést a gyerekeimnél.


Amúgy érdemes a csuklóját fogni, azt nem tudja csak úgy kitépni.

febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
9# vagyok. Jajj, talán magatokra ismertetek azért pontoztátok le? Nem a hámmal van a gond,hanem amellé tanítani is kell,nem csak rángatni vele,de pontozgassatok csak le. :D
febr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
lånyomnak csuklojåt fogtam ilyenkor jó szorosan ugyhogy ne tudja kirántani a kezét hát nem is tudta ės én igen is felemeltem hangom ha kellet.
febr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%

"10 azért megnézném, hogy a két éves pistikenek mosolyogva magyarazod, hogy nem megyünk az útra, elüt az autó


Valószínűleg a két éves pistike az arcodba fog vigyorogni és ugyanúgy kirohan az útra."


Két éves Pistike nincs olyan erőben, hogy kitépje a kezét egy odafigyelő felnőtt ember kezéből. Ezek az esetek mindig azért vannak, mert nem figyel a szülő, nem fogja jól. Elhiszem hogy kényelmesebb egy-két szülőnek a megfélemlítés, de van aki nem lusta figyelni a gyerekére.

febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
22%

18, jaaaaj hagyjuk már ezt a lusta szulozest..

Amikor már nincsen mondanivaló akkor szokták bedobni ezt a mondatot...


Nem fogja jól a szülő, te biztos marha minta anya vagy, akivel soha nem történik ilyen.

Örülj neki, nincs mindenkinek ilyen szerencséje.

febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

18-as, mi az, hogy nem fogja jól a szülő?


35 éves nő vagyok, én megfogom a 2 évesem kezét, de ha úgy igazán megfogom, akkor 100%, hogy ott marad az ujjam nyoma a csuklóján.


Természetesen nem szorítom 1,5 km-en keresztül mint a hülye, mert nincs kedvem megséríteni a kezét.

márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!