Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Romlott már meg a kapcsolatoto...

Romlott már meg a kapcsolatotok egy barátnőtökkel, mert más elképzeléseket vallottatok a gyereknevelésről?

Figyelt kérdés

Van egy 10+ éves régi barátságom. Egyidősek a gyerekeink, és a nevelési elveink javarésze baromira eltér, amivel a magam részéről nem is lenne baj, mert én azt vallom, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, nekem mindegy, a barátnőm viszont tiszta idegbeteg azon, ha valaki valamit másképp tart jónak. Nem is értem, de kb. személyes sértésnek veszi.


Én igyekszem kerülni a témákat, amikkel nem értünk egyet, vagy ha szóba kerül, nem mondok rá semmit, de ő meg egyre többször kezd el nekem is magyarázni, hogy miért úgy csinálom, az nem jó, ő el sem tudja képzelni, prób@ljam már meg ahogy ö csinálja(??????). Látom, hogy Facen is odakommentelget babás oldalakon tiszta flegmán cikkekhez, veszekszik, leáll másokat szidni ahelyett, hogy egyszerűen túllépne az adott cikkeken. Nem is értem, mindent magára vesz, mindenkinek osztja az észt, bebeszéli magának, hogy mindenki sz*r anyának tartja, ha valamit másképp csinál és ezen idegeli magát.


Most néha kezdem már azt érezni, lassan nincs kedvem beszélgetni, mert folyton belekezd, miért sokkal jobb az, ahogy ő csinálja...



febr. 27. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
A gyenge emberek revansot vesznek az erősek megbocsájtanak az intelligensek pedig ignorálnak... a barátnőd nyilván az első. Keress intelligens barátot.
febr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Nekem igen. Alig beszélek már vele. Próbáltam nem felvenni, elengedni a fülem mellett, másra terelni a szót. Mégis folyton osztja az észt. Például mondta azért bújós meg sírósabb a fiam, mert kézhez szoktattam bezzeg ő megtanította a lányát, hogy magától elaludjon a kezdetektől.

Nem volt ilyen korábban és beszéltem vele, hogy azért ne kukában végezze a barátságunk, de nem érti meg. Szerinte mindenki más hülye csak ő a helikopter.

febr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Hálistennek nem, pedig akivel jóban vagyok és hasonló korú gyerekünk van, azokkal szinte mind eltérő nézeteket vallunk. De felnőttek vagyunk :)
febr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem leginkább az a szomorú, hogy 10+ éves kapcsolatot,de nem annyira öszinte, hogy nyíltan elmond mi nem tetszik.
febr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mik az eltérő nevelési elvek. Nekem volt tizenéves barátságom ami megromlott emiatt.


Nálunk vannak szabályok, amik nem betarthatatlanok.

Pl nem csapkodjuk izomból az üvegajtót, nem tépjük a macska farkát, nem rúgjuk fejbe a nagytestű kutyát amiért nem adja oda a labdát és nem köpünk senkit képen.


Nálunk ezt a volt barátaink kisfia képtelen volt betartani amikor nálunk voltak. Szóltam 1x, 2x, aztán amikor harmadszorra fejbevágta a békésen alvó macskát csak úgy viccből, akkor megkértem, hogy legyenek szívesek távozni, mert nálunk ez nem divat. Azóta nem beszéltünk, ennek 7 éve.


Szóval nagyon nem mindegy, hogy mit jelentenek az eltérő nevelési elvek. :D

febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak szimpla nevelési elvekben való különbözőség.

Itt arról van szó, hogy a barátnőd egész személyisége eltér. Nincs vitakultúrája, ráerőlteti magát másokra...

Ilyennel eleve nem barátkoznék.

Van egyébként olyan barátnôm, akivel teljesen különböznik a gyermeknevelési stílusunk, viszont egyikünk se piszkálja a másikat

febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mondanám neki, hogy az e te gyereked ez az enyém úgy nevelem ahogy akarom és te is.

Szerintem az a jó amit én csinálok, nem vagyok kiváncsi a véleményedre és ha nem tudod magadba tartani, akkor rád sem vagyok kiváncsi.

febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de erősen kiütközött. A barátnőm is nagy dolognak fogta fel, hogy különbözően gondolkodunk. Pl. mikor bekapcsolta a tv-t a kisbabájának, látványosan várta a kiakadásomat, én meg nem értettem a dolgot. Hiszen az ő gyereke, azt csinál, amit akar.
febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Buta emberekkel eleve nem barátkozom.
febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!