Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 vagy 2+ gyerek mellett...

2 vagy 2+ gyerek mellett hogyan oldják meg a szülők, hogy anyagilag beleférjen a nyaralás, és hogy az időt ne csak a gyerekek logisztikázása vigye el?

Figyelt kérdés

Meg még ezeken kívül a kettesben töltött időt (gyerekek nélkül), és bármilyen kikapcsolódást?


Mert valljuk be, azért 1 gyerek mellett sokkal könnyebben tudnak a szülők mást is csinálni a gyereknevelésen kívül, például foglalkozni a karrierjükkel vagy építeni azt, hobbi, szabadidő, stb, de ha több gyerek is van, ott már inkább csak a gyereknevelésre tud fókuszálni az anyuka, és konkrétan nincs is ideje saját magára, ami szerintem nem jó dolog.


Itt Gyakorin is olvasom, hogy egyre többen vállalnak csak 1 vagy nagyon max 2 gyereket, hogy a gyereknevelés mellett legyen "külön életük" is.



jan. 12. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nagyszülői vagy babysitter segítségével, illetve este ha elaludtak a gyerekek.
jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

3 gyerek. Mindketten jól keresünk, nem vagyunk gazdagok, olyan felső középosztály, belefér a nyaralás. Emellé szoktuk nézni az árakat nyaralásnál, aki már "rutinos" az kitudja bogarászni a jó ajánlatokat.

A szabadidőt és a hobbit is megoldjuk. Simán elmegyek én is, addig az apjukkal vannak és fordítva. Ha kettesben szeretnénk akkor nagyszülők (férjem szülei. Anyósom már nyugdíjas, de szerencsére egészséges és szívesen vállalja őket. Apósom még dolgozik, de ha otthon van ő is szívesen van velük). Kell a hétköznapokban is logisztika, hogy mikor ki viszi hozza őket, van-e valamelyiknek különórája, melyikünknek van programja épp, de megtudjuk oldani.

jan. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Jól érzem,hogy a gyerektelen személy visszatért közénk,naponta a kérdéseivel?

Nagyon tudsz okoskodni.

Minden szerinted van....ne okoskodj már kérlek szépen.

jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
2. A felső középosztály az nem ti vagytok az is biztos 😂
jan. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-as, neharagudj, de te miről beszélsz?


Akkor az a jó, ha az anyukáknak teljesen megszűnnek az igényeik csak mert anyák lettek, és onnantól kezdve, hogy megszületik a gyerek, semmi énidejük ne legyen?

jan. 12. 21:00
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Én el sem tudom képzelni, hogy két gyerek mellett jól érezzem magamat. Egy 4 éves lányom van, most érzem azt, hogy tökéletes a gyerekkel töltött idő és szabadidő aránya. Sokat tudunk kettesben lenni a férjemmel, meg hármasban is, meg külön külön a lányunkkal. Én biztos nem fogom 'elrontani' ezt. De vannak olyan szülők, akik jobban vágynak a még egy-kettő gyerekre, mint a több szabadidőre. Embere válogatja!
jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5 már akinek megszűnik.

Két gyerekem van.

Van enidom,vannak igenyeim,és jól működik a dolog hidd el

Egy normális társ kell csak.

Altalanositasz,pedig fingod sincs arról,hogy milyen akár egy gyerekkel is.

3

jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az eleje két gyerekkel nagyon nehéz, de amikor a kicsi is ovis lesz, utána kettővel sem annyival nehezebb, mint eggyel. Az egyik oldalon ott van, hogy persze egy csomó minden dupla (költségben főleg, mert úgyis mész reggel oviba/suliba ami jó esetben nincs egymástól messze, meg úgyis mentek játszóházba, állatkertbe, úszni stb. sokszor majdnem mindegy, hogy egy vagy két gyerekkel kell menni vagy otthon maradni nem akkora különbség mint a nincs gyerek egy gyerek), de a másik oldalról ott van, hogy a gyerekek lefoglalják egymást.


Nem neked kell a hat évessel reggeltől estig játszani hétvégén, mert eljátszik 3-4 órát (nem egyben, hanem összesen) a tesóval. Kicsit az együttjátszás dinamikája is megváltozik, nem az lesz, hogy a gyerek akar valamit és neked igent vagy nemet kell mondanod, hanem mindkét gyerek akar valamit és te leszel a döntőbíró, szerintem sokkal könnyebb szerep, mint egy gyerek igényeihez folyton igazodni.


De anyagilag pont az a dupla, amiből sokszor nem akarsz engedni. A saját szoba, a nyelv órák, a minőségi étkezés, a fejlesztések, a programok amikre két gyerekkel még nincs kedvezmény stb. Meg persze a nyaralás, de ez utóbbinál szerintem tudsz lejjebb adni az igényekből, mentek apartmanba szálloda helyett és svédasztal helyett csak rendeltek pizzát meg bolognait.

jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

Az anyagi rész sima liba. Eleget tanultunk, jó szakmánk, jó állásunk van. Még úgy is eleget keresünk, hogy én úm. kicsit beáldoztam magam. Mikor elmentem szülni ugrott a csoportvezetőség, vissza már csak sima beosztottnak vettek, de lehet fog még változni. Jelenleg csupa gyerektelen fiatal van csopvez posztban, pont mint amilyen én voltam korábban.

Gyerektelen fiatalként nem nyaraltunk ilyen színvonalon, mint most, mert akkor kevesebbet kerestünk. Nyilván ha most lennénk gyerektelenek, akkor ennél is többre futná. Vagy sem, mert a motivációnkban hogy előre lépjünk ugyan csak benne van az, hogy a "gyerekekért".

Az "énidő"-t én fszságnak tartom. Nincs igényem megszökni. Amire vágyom azt mellettük is megtehetem. Kettesben pedig éjjel.

jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem 3gyerekel is sikerült nyaralni mennem ,én időt szereznem.

és hėtvėgente programokra menni gyerekel .

jan. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!