Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egészségügyben dolgozók ( pl....

Egészségügyben dolgozók ( pl. ápolók) hogy bírjátok munka után a gyereknevelést?

Figyelt kérdés

Le a kalappal nemcsak az eü- ben dolgozók hanem minden szülő előtt!


Azt hiszem a napokban jöttem rá miért feszélyez a gyerekvállalás gondolata . Szeretnék gyermeket. De néha felemészt hogy segítek másoknak a munka során, adok, adok és úgy érzem kifogyok. És nagyon nehéznek tűnik ezután h pl. Egy nyűgös kisgyereket kellene megnyugtatnom.


Fáradt vagyok időnként és emiatt sokszor ingerlékeny és már úgy bánt, hogy nem tudom lenne-e így türelmem a szülőséghez…


Ti hogy oldjátok ezt meg? Úgy hogy nektek is jó legyen?


febr. 16. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Úgy, hogy nem akarok mártírkodni és megszakadni, nálunk bizony a férjem is kiveszi mindenből a részét. Nem csak egyedül én tudok főzni, mosni, takarítani vagy gyereket nevelni, hanem bizony ő is.
febr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
A férjem rengeteget segít. Tanul a gyerekkel, mosogat, takarít stb. azokon a napokon amikor dolgozom, ezekre nincs gondom, amikor otthon vagyok akkor meg én csinálom. Nagy előnye a 12 órás műszaknak, hogy nem kell minden nap menni, így el lehet osztani mikor, ki, mit csinál.
febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Hát igen... nehezen, mindig kimerülten, sokszor ingerülten, fáradtan, küszködve.

Nagyon nem úgy, mint a feketeerdő klinika sorozatban. Mi sem így képzeltük. Ez van.

febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
De mi az, hogy nem így képzeltétek? Annyi személyiség ismeretetek legyen már, hogy tudjátok
febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenhol van faszsag,minden munkahelyen,minden munkakörben,de van ahol kevesebb,van ahol több.

Úgy veszem ki a szavaiból hogy neked inkább ez az eü ápolói vonal,amit valtanod kellene.

Én is meggalydulnék,ha magas empátiát igénylo munkám lenne,jellemzően úgy,hogy vissza nem kapom. Ehhez kell egy lelki alkat

Ennek ellenére a gyerekem szeretem,és tudok empatikus lenni,mind vele,mind az embertársaimmal. De az kicsinálna,ha egész nap ezt kellene csinálni minden random idegennel. Bankban régebben dolgoztam,mint front office-s,és az is borzasztó volt. Most nyelvtanár vagyok,felnőtteket tanítok,és bár itt is emberekkel kell foglalkozni,de nem a "problémájukkal",remélem érted,mire akarok kilyukadni.

Szerintem gondolkodj el ezen,te inkább nem a helyedben vagy ami a szakmát illeti

Ja és a megfelelő társ nagyon fontos. Nem egyedül vallalsz gyereket,hanem ketten kelletek hozzá. Olyan valaki kell,akiért tűzbe tennéd a kezed. Akivel gyerek nélkül sem oké teljesen,azzal gyerek után pokol lesz.

ápr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A meggajdul pontos J,bocsánat,késő van,elírtam.
ápr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Számomra nem összeegyeztethető a 12 órás munkarend egy kisgyerekkel. Így bár nem ebből az okból de állami intézményből átmentem magán intézménybe dolgozni. Figyeltem a munkahelyváltásnál arra, hogy hétfőtől péntekig 8 órás munkarendben legyek és hétvégén illetve ünnepnapokon ne kelljen dolgozni. Munka után ugyanúgy fáradt vagyok mint bárki de igyekszem türelmes maradni és bár a házimunka nagyrészét én végzem de a férjem is segít. Délutánonként ovi után eljárunk játszótérre, biciklizni mivel a kislányunk igényli. Úgy ahogy a legtöbb gyerek. 😊
ápr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!