Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni szülés utáni...

Mit lehet tenni szülés utáni hízás ellen?

Figyelt kérdés

Gyerekvállalás előtt állok és rettegek attól, hogy meg fogok hízni. Mióta az eszemet tudom küzdök a súlyommal, pár éve végre lefogytam 35 kg-t és azóta is számolom a kalóriákat, hogy a BMI-m ne kerüljön megint a túlsúlyos tartományba. Elhagyhattam a vérnyomáscsökkentő gyógyszert amit 18 éves korom óta szedtem, mióta helyreállt a súlyom.

Szeretnék továbbra is egészséges maradni és nem gyógyszeren élni túlsúlyosan, a gyerek miatt is. Nem szeretnék 5 méter futás után fuldokolni mintha asztmás lennék…

Városban a kisgyermekkel sétáló nők közül kb 10-ből 9 elhízott és ilyenkor mindig aggódok, mivan ha én is így járok, kisgyerek mellett nem fogok tudni megint 35 kg-t lefogyni, nem lesz időm heti 7-szer konditerembe járni mint legutóbb.

Tényleg tudnak a hormonok hízást okozni akkor is, ha számolom a kalóriabevitelemet?


márc. 5. 09:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Ha számolod a kalóriákat és mozogsz rendesen, nem fog fenyegetni a veszélye.

Sok otthon ülő anyuka tesped és zabál magára akár 20-30 kilókat is. De ők nem tesznek semmit ellene. Aki tesz, az változik. Aki nem, az nem.

márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Vannak otthoni tornához jó videók, appok. Lehet menni sétálni is a gyerekkel, én szinte minden nap mentem, toltam a babakocsiban sokszor napi kétszer is.
márc. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%

Én is számoltam a kalóriákat, azzal fogytam le. Minden áldott nap másfél óra torna. Lombikoztam, és muszáj volt a tornát csökkenteni, majd abbahagyni a terhességi gondok miatt.

De így is szülés után jöttek a gondok. Tudtam, hogy étkezési zavarom van, amit ideig-óráig tudtam karban tartani kalóriaszámlálással, szülés után meg nem volt rá időm.

Egy éves a fiam, megint utálok tükörbe nézni.

Az a mérhetetlen akaraterő azóta sem szállt meg, mint terhesség előtt. 😔 valószínűleg némi depi is befigyel.

Egyedül a napi séta, amit a gyerek miatt is tartani tudok. Ha nagy ritkán tudok tornázni, az örömünnep. De nincs segítségem általában a gyerek mellett.


Remélem, neked sikerülni fog tartani magad!

Én mindent kezdhetek elölről...

márc. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%
Olvass utána az alváshiány és az hízás kapcsolatára. Azt hiszem nem kell magyarázni, hogy szülés után a nők alváshiányban szenvednek. Sokan évekig.
márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

Én ir-es vagyok, 20 hetes, eddig kb 3 kilót híztam, úgy hogy nem zabálok többet, tartom a diétát. Teherbeesésem előtt 25kg-t dobtam le, én is félek tőle hogy visszajön. A diétát továbbra is tartom, a mai napig gyalog járok mindenhova (van, hogy napi 7km), és úgy tervezem, miután megszületik, szintén maradnak a hosszú séták.

Benne vagyok egy anyukás zárt csoportban, és azt látom egyébként hogy a kismamák 90%- a össze vissza zabál, kakaóscsigát minden egyes reggel, nutellát, ilyen csokit olyan jégkrémet, éjszaka bolognai tésztát meg gyrost és versenyeznek egymással ki hány kilót szedett eddig fel.

Ne ess ebbe a hibába, folytasd azt az életmódot lehetőségeid szerint, mint amikor lefogytál és nem lesz nagy gond. Ha meg felszalad pár kiló, gyorsan leadod majd, ha egész nap szaladgálni kell a gyerek után meg hajolgatni.

márc. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Mindent összezabálni biztosan nem fogok, mai napig rosszul vagyok még a gondolattól is, hogy régen mennyit ettem, hogy mindig fájt a hasam de csak zabáltam tovább

Az érzelmi nasizások is mondhatni traumatizáltak annyira hogy többet biztosan nem tudnék stressz/boldogság miatt zabálni mint régen

A félelmem inkább amiatt van, mert sokan azt mondják nem esznek túl sokat csak a hormonok miatt híznak, pajzsmirigy meg hasonlók, amik szülés után alakultak ki

Lehetséges egyáltalán napi 1500-1800 kalóriával hízni? Mármint ha valaki tényleg beteg vagy a hormonjaival küzd

márc. 5. 10:59
 7/22 anonim ***** válasza:

Ha ki is alakul valami szülés után, azt majd kezeli egy doki, te pedig mindent betartasz és nem lesz gond.

Nekem az endokrinológusom azt mondta egyébként, hogy olyan 8-9 + kg a megengedett a terhesség végére, szóval ha nem 0 + kilóval mész szülni, nem kell megijedni.

Ha egyszer már lefogytál, akkor másodjára is le fogsz tudni, főleg hogy azon vagy, de szaladjon el veled a ló újra.

márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
11%
Napi 1500-1800 kalória nagyon kevés. Ha 150 cm vagy akkor is
márc. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hogy lenne már kevés 1500-1800 kalória? 😀 évek óta ennyit eszem minden nap, a véreredményem mindig tökéletes
márc. 5. 11:19
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

"Az érzelmi nasizások is mondhatni traumatizáltak annyira hogy többet biztosan nem tudnék stressz/boldogság miatt zabálni mint régen"


Huh, én is ezt hittem lombikozás előtt. Ez nekem olyan, mint az alkoholistáknak az alkohol. Addig működik, amíg nincs egyszer kisiklás.

Nekem a már szinte károsan sok edzés volt a stresszlevezetőm, de mikor a kezelés és a terhesség miatt abba kellett hagynom, vége volt mindennek.

Megint csak az fog rajtam segíteni, ha drasztikusba váltok. Az étellel már soha nem lesz normális viszonyom.

márc. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!