Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni szülés utáni...

Mit lehet tenni szülés utáni hízás ellen?

Figyelt kérdés

Gyerekvállalás előtt állok és rettegek attól, hogy meg fogok hízni. Mióta az eszemet tudom küzdök a súlyommal, pár éve végre lefogytam 35 kg-t és azóta is számolom a kalóriákat, hogy a BMI-m ne kerüljön megint a túlsúlyos tartományba. Elhagyhattam a vérnyomáscsökkentő gyógyszert amit 18 éves korom óta szedtem, mióta helyreállt a súlyom.

Szeretnék továbbra is egészséges maradni és nem gyógyszeren élni túlsúlyosan, a gyerek miatt is. Nem szeretnék 5 méter futás után fuldokolni mintha asztmás lennék…

Városban a kisgyermekkel sétáló nők közül kb 10-ből 9 elhízott és ilyenkor mindig aggódok, mivan ha én is így járok, kisgyerek mellett nem fogok tudni megint 35 kg-t lefogyni, nem lesz időm heti 7-szer konditerembe járni mint legutóbb.

Tényleg tudnak a hormonok hízást okozni akkor is, ha számolom a kalóriabevitelemet?


márc. 5. 09:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én nem fogok lombikozni, az biztos, de gondolom a terhesség elején érdemes óvatosabban sportolni. Normális viszonyom nekem sem lesz vele soha… olyan családban nőttem fel, ahol meg kellett enni ami a tányéron van és zsaroltak a “neked csináltam” meg az “ezért álltam egész nap a konyhában?” baromságokkal. Félek enni és betegesen számolgatom mit eszek, de csak így sikerült lefogyni miután elköltöztem otthonról, szóval nehéz lenne normális kapcsolatot ápolni az étellel.
márc. 5. 11:35
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok. A hormonális elhízást is le lehet küzdeni, csak épp párszáz kalóriával több kalóriadeficitet kell tartani, mint egy egészséges ember fogyásánál.

Akik a hormonális okokra fogják, sajnos nem tesznek meg mindent ellene.

márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%

Figyelj oda és ne ess kétségbe, ha pár kiló feljön. Én a lombik előtt fogytam 35 kilót. Sajnos stresszevő vagyok és nagyon nehéz tartani magam. Ahogy a 10-es írta egy kisiklás és irány a lejtő. Én is évekig jól voltam azt hittem sosem lesz stresszevés. Aztán mégis lett. A terhesség alatt 10 kiló jött fel és annak nagy része ugye a baba, lepény stb volt. A szoptatás rosszabb lett nekem, mert hiába ettem fehérjét, zöldséget amit kell nem volt tejem csak ha szénhidrátot nagyobb mennyiségben ettem, így elkedtem hízni. 2 hónap után mondtam, hogy elég nem ér ennyit az egész. Visszálltam a diétámra és a tejemnek annyi is volt, de tudom hosszú távon ez volt a helyes döntés. Viszont ez nem mindenkinél van így. Szóval előre ne könyveld el, hogy nálad is ez lesz. Simán lehet, hogy ömleni fog a tejed és tarthatod a megfelelő étkezési terveid. Nagy önuralom kell és ezt az tudja igazán aki küzdött ezzel.

Hidd el, ha ott lesz a babád azt fogod érezni, hogy igenis küzdesz és figyelni fogsz bármennyire is szar, hogy ne ess vissza. Én is azt akarom, hogy a fiam normálisan tudjon az ételhez állni ne legyenek neki gondjai mint nekem. Ez erőt ad.

márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó, nem feltétlen kell szoptatni, nem egy kötelező dolog, tápszeren is felnő a gyerek. Hosszú távon neki is az a fontosabb, hogy az anyukája jól érezze magát a bőrében, és fitt legyen. Szerintem.
márc. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sok erőt adnak az ilyen hozzászólások
márc. 5. 11:49
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

Első körben a fejedben kell rendet tenni.

A terhesség, szülés, gyermekágy mentàlisan is megterhelő, és ha megborulsz, az lesz cska igazán probléma.

Aki szülés után hízik, az előtte is hízott, csak akkor volt mire fogni (baba), aztán meg beleragadt a túlevésbe, mert “nem lesz teje”

Nekem pl alig volt étvágyam szülés után(időre ettem, mert nem éreztem magam éhesnek), tejem bőven volt így is, és 30 kilót fogytam 8 hónap alatt. Már aggasztóan alacsony volt a súlyom, mire megállt a súlyvesztés. A tejemre nem volt hatással, lassan 2,5 éve szoptatok.

márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
72%

#14


Én is szoptattam, másik lombikos válaszadó vagyok.

Ha a fogyás kedvéért az anyatejet vonom meg a gyerektől, megint csak iszonyat stresszeltem volna, akkor azért eszek...

Aki a stressz miatt zabál, annak mindig lesz rá oka. Így legalább a fiam megkapta, amire szüksége van. Terhesség alatt nyugtattak, nehogy most a külsőmmel törődjek.

Igazuk van, mert a gyerekre 8 évet vártam, fogyni már rengetegszer le tudtam fogyni. Most is le fogok. Aztán meglátjuk, meddig tart...

márc. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
14-es. Tudom azért is lett végül tápszeres. Úgy véltem nem fogom feláldozni a testi, lelki és idegi jólétem a szoptatás oltárán. Nem bántam meg. Jobban érzem magam és elkezdtem leadni amit azalatt felszedtem.
márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%
Pszichológus.
márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi cukrom lett. 180g szénhidrátdiéta és csak a baba nőtt odabent, 89kgval estem teherbe,annyival is mentem szülni és 77kg-val jöttem ki a kórházból. 😀 Attól, hogy terhes leszel még lehet figyelni az étkezésre nyugodtan. 🙂
márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!