Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni szülés utáni...

Mit lehet tenni szülés utáni hízás ellen?

Figyelt kérdés

Gyerekvállalás előtt állok és rettegek attól, hogy meg fogok hízni. Mióta az eszemet tudom küzdök a súlyommal, pár éve végre lefogytam 35 kg-t és azóta is számolom a kalóriákat, hogy a BMI-m ne kerüljön megint a túlsúlyos tartományba. Elhagyhattam a vérnyomáscsökkentő gyógyszert amit 18 éves korom óta szedtem, mióta helyreállt a súlyom.

Szeretnék továbbra is egészséges maradni és nem gyógyszeren élni túlsúlyosan, a gyerek miatt is. Nem szeretnék 5 méter futás után fuldokolni mintha asztmás lennék…

Városban a kisgyermekkel sétáló nők közül kb 10-ből 9 elhízott és ilyenkor mindig aggódok, mivan ha én is így járok, kisgyerek mellett nem fogok tudni megint 35 kg-t lefogyni, nem lesz időm heti 7-szer konditerembe járni mint legutóbb.

Tényleg tudnak a hormonok hízást okozni akkor is, ha számolom a kalóriabevitelemet?


márc. 5. 09:42
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

19-es, járok pszichológushoz, rengeteget segített az evéssel kapcsolatban is, szerintem ez alap, ha az ember lelkileg stabil akar maradni. Csak szerettem volna valódi véleményeket, tapasztalatokat olvasni.


Köszönöm mindenkinek, jól esett látni, hogy tényleg az odafigyelésen múlik, a többi meg kifogás

márc. 5. 14:59
 22/22 anonim ***** válasza:
Figyelj oda hogy mikor és mit eszel, sétáljatok majd sokat a kicsivel, mindkettőtöknek jót fog tenni a levegőn lenni. Én 24 kilót híztam összesen, 6 hónapos a fiam és az összes plusz kiló lement. Mondjuk én alapból nagyon vékony vagyok, de terhesen kifordulok magamból és sokat eszem, belassul az anyagcserém. 2 terhességem volt és mindkettő után hamar lement a felesleg, bár az is igaz hogy az első hetekben annyira szét voltam esve hogy evés helyett inkább aludtam, ha volt egy kis időm magamra.
márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!