Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kellett valakit a császármetsz...

Kellett valakit a császármetszés miatt újra műteni? Kisgyerek mellett műtét? Hogy oldjam meg? 🥴

Figyelt kérdés

Sajnos úgy néz ki így alakult, már nem olyan kicsi a gyerek, 5 éves, belül a császárhegemnél van egy 5*4 cm-es csomó, évek óta brutál fájdalmakkal élek, azt mondta most egy orvos műteni kell. Teljesen újra fel, végig vágós történet, nagy eséllyel a hasfalból is lehet ki kell majd vágni egy darabot, mert bele van nőve. 3 nap kórház, utána 4-6 hét lábadozás.

Nem tudom hogy fogok megoldani mindent, nagyszülők nincsenek. Oviba is hogy fogom vinni majd? 10 perc séta az ovi. Férjem 7-15 dolgozik, hozni tudja, de vinni nem. Ha meg viszi és későbbre megy, akkor meg hozni kell. Szóval sehogy se jó. Hát majd valahogy elsétálok vele. Én valószínűleg táppénz majd home officeban leszek. De előre félek tényleg hogy mindent megoldani majd hetekig hogy fog menni.


márc. 13. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Írj a császárvonalnak. Óriási tudástáruk van, segíthetnek.
márc. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom és remélem, jól alakul minden. Műtét után óvatosan, de mozogni kell, pont az összenövések elkerülése miatt. 5 éves azért már sok mindenben önálló egy gyerek. Oviból nincs olyan ismerős csoporttárs szülője, aki el tud kanyarodni felétek? Vagy egy szomszéd, pótnagyi, fizetett bébiszitter...
márc. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A szomszéd szerintem tud segíteni, max nem minden nap, mert 24-72ben van, ha nincs itthon akkor nem, de amúgy szerintem ő tud majd.
márc. 13. 12:08
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Férjed nem tudja megbeszélni a munkahelyén hogy annyival kevesebbet dolgozik? Az első pár hétben meg elmehetne ő is szabira vagy táppénzre, hogy tudjon segíteni amíg nem leszel jobban
márc. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerintem vesz ki szabit, mert haza is kell hoznia, meg utána pár napot, aztán meglátjuk. Heteket nem tud kivenni az biztos, de 1 hetet valószínűleg igen, aztán remélem azért utána kicsit könnyebb lesz, varratszedés után.
márc. 13. 12:25
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
6tol van ovoda,miert nem tudja vinni ha 7re jar?
márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Sztem a 4.napon siman setalhatsz mar. Lrgalabbis en csaszar utan mar hajolgattam a foldig,takaritottam,mostam ugyanugy,mint elotte. Oke hogy tp, de nem kell 4 hetig fekudnod. Foleg ha csak 10 perc seta az egesz.
márc. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Bébiszitter, szomszéd, barat, ismeros, valamelyik gyerek anyja. Vagy otthon marad a gyerek veled.
márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Gyerekek születése óta 4 műtétem volt:

- 3 héttel a császár után (hematóma)

- 2 hónap múlva abrázió

- 2 év múlva ablazió szintén nem múló vérzés miatt (ez 300 kmre tőlünk, másnap hazavezettem)

- 3 év múlva kivették méhemet (4.nap saját felelőssegemre hazajöttem, mert egy régóta várt vizsgálatra kellett vinnünk halmozottan sérült kislányunkat)

Nekem sétálni lehetett mindegyik műtét után. Az emelés volt kimondottan tilos 6 hétig a méhkivétel után, ezt volt nagyon nehéz megoldani, mert kislányunk súlyos mozgássérült, de a család segítségével majdnem sikerült 6 hétig elkerülni.

márc. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha pici babával megoldottál annó mindent akkor 10 perc séta reggelenként szerintem simán menni fog. Az 5 éves gyerek meg már okos, ha elmagyarázod akkor mindent meg fog érteni és segíteni fog. Szerintem ha a férjed kivesz 1 hét szabit az bőven elég.
márc. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!