Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Császármetszés után 4hónappal...

Császármetszés után 4hónappal még mindig nagy a hasam... Lehet már tornázni? Vagy érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés
2023. júl. 7. 04:54
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Türelem! Még szoptatsz, idő kell, míg a tested elkezd visszaalakulni.


Koncentrálj a picire.

Egyelőre nem időszerű, hogy hasizomgyakorlatokat végezz.

A sebnek kívül-belül gyógyulnia kell. Most még max akkorát emelhetsz, mint a kisbabád súlya. Ahogy növekszik, te is egyre többet bírsz.

2023. júl. 7. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Én ugyan nem szoptatok (sajnos), de én se merek.

Úgy olvastam biciklizni már lehet de iszonyatos fájdalom volt az is nekem (3 hónapja született a fiam). Egy striás kötényhasam lett... Nem túl vonzó ahogy lóg na meg az sem hogy mekkora. De adok időt magamnak, mivel nekem meg a bicikli is fajt sot fajdalmakat idezett elo.

Legyél büszke a testedre!

2023. júl. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Minimum 6 hónap. Ez nem az az időszak, amikor muszáj jól kinézni. Várd meg az ajánlott regenerálódási időt.
2023. júl. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Nekem mindkétszer azt mondta az orvosom hogy 6 héttel utána lehet bármit sportolni, de nekem akkor már réges rég semmilyen fájdalmam nem volt.

Ha keresel egy normális személyi edzőt aki nem a súlyokat rángattatja veled, hanem van rendes bemelegítés, állapotodnak megfelelő saját testsúlyos gyakorlatok, utána nyújtás, akkor az égvilágon semmit nem ártasz magadnak, sőt.

2023. júl. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A hasad lehet magy attól, hogy szétnyílt a hasizmod. Rtm gyógytorna tud segíteni rajta. Fondos, hogy szakemberrel tornázz, ne állj neki otthon outube videóval, mert a helytelenül végzett gyakorlat többet árt, mint használ.

Lehet, és szabad tornázni, csak nem mindegy, mit.

Hegmasszázst végzel otthon?

2023. júl. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ideális az lenne, ha császár után pár órával már menne a gyógytornász és megtanítaná a légzőgyakorlatokat, amikkel fel tudod készíteni a törzset az első felülésre, majd felállásra.

Góg Anikó foglalkozik kifejezetten szülés utáni edzésekkel.

2023. júl. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 sajnos nagyon kevés helyen van gyógytornász. Én egyetemi oktatókórházban szültem, az ber azt gondolná, hogy ilyen helyen van gyógytornász, hiszen országos hítű, modern intézményről beszélünk. Gyógytornász mégsincs.
2023. júl. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Persze, tudom. Sok helyen talán nem is gondolnak rá, hogy kellene gyógytornász a gyermekágyas osztályra. Csak " anyuka álljon fel" minden átmenet és magyarázat nélkül.
2023. júl. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!