Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1-2 gyerekes családok, mennyib...

1-2 gyerekes családok, mennyiből éltek? Hogy osztjátok be?

Figyelt kérdés
Mi 890 ezret keresünk ketten, néha van bónusz/jutalom is, de az csak évi 2-3 alkalommal. Nem iszunk, nem cigizünk, nem kávézunk. De valahogy komolyan mondom mégis annyi pénz elmegy, 1 ovis gyerekkel. 200 ezer amit el tudok ebből rakni, max 300 ezer jobb hónapban. Van aki kevesebbet is keres nálunk tudom (bár nem az én környezetemben, mert nálunk mindenki jobban keres a családi-baráti körben) de hogy aki kevesebbet keres hogy él meg nem is tudom.
márc. 13. 12:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
94%
Ez brutto vagy netto bevetel neked? Ha netto es nincs hitel akkor azert illene kijonni belole.
márc. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk kettőnknek kb szintén 8-900ezer a bevételünk, néha jön hozzá plusz bevétel is. A havi fix kiadásunk számlákra, megtakarításra, stb kb 150ezer Ft, mi bőven félre is tudunk tenni, illetve minden évben elmegyünk egy nagyobb nyaralásra illetve több kisebb utazás, wellness is belefér. Pedig sokszor nem főzünk, menüzünk, étterembe megyünk, kijárunk Ausztriába is vásárolni, az autó se keveset fogyaszt. Kiszámoltad már mire megy el ennyi pénzetek minden hónapban?
márc. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:

Nettó.

Van hitel 85e lakáshitel, 38e diákhitel (mondjuk az májusban lejár végre, már csak 90e van hátra)

márc. 13. 12:36
 4/75 anonim ***** válasza:
82%

Én 300, férjem 400at keres. Tehát netto 700 a bevételünk.

2 ovis gyerek van, Saját ház, 2 autó napi használatban.


Hitel 50ezer, rezsi szintén 50 ezer.

Tankolásra durván elmegy 80ezer.


Tehát marad 520.


Ebből 200 at majdnem minden hónapban el tudunk tenni. De 150et minimum.

márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:

Február pl így nézett ki de nagyjából mindig

Lakáshitel: 86e

Villany: 15e

Víz:5e

Gáz (fűtés miatt): 25e

Telefonok: 15e

Net, tv, előfizuk: 10e

Gyerek ovis dolgok, kajabefizetés, angol:20e

Kaja: 200e

Benzin: 20e

Kommunális adó:13e

Diákhitel: 38e

Ez 450e ft.


Aztán jött a gyereknek egy fülgyulladás, magánorvos 2*15e, gyógyszertár 20e (Voltunk már milliószor TB-s fülészeten, az se volt tragikus, de nem mondtak nagyon semmi értelmeset sem, inkább elvittem magánba)


Elraktam 300 ezret félre


Maradt 80 ezer, amit "elszórtunk" (körmös 6e, fodrász 20e kettőnknek nem megyek minden hónapban amúgy csak a férjem, voltunk egy ovis zsúron oda ajándékot vittünk, kutyakaja rendelés, gyereknek vettem bugyikat zoknikat tavaszi sapkát, voltunk egyszer moziban, a férjem volt egyszer horgászversenyen, ilyesmik)

márc. 13. 12:44
 6/75 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha félreteszel 300at minden hónapban az teljesen jó, esetleg ebből valamennyit tehetnél lekötésbe ami kamatozik is kicsit
márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy arra a válasz, hogy kevesebből hogy élnek meg: nyilván nehezen. Nem tesznek félre, hónapról hónapra élnek, sőt gyakran hó végén kölcsönkérnek, nem fizetik a számlákat, nyakukra jár a végrehajtó. Sajnos ilyen családokat is ismerek nem keveset
márc. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 A kérdező kommentje:

#2

Erre, amit leírtam Nem látok rajta semmi olyan feleslegeset, fűteni kell, enni kell, hitelt fizetni kell.


Így kb évi 4 milliót tudunk eltenni. Tavaly ebből lett új fürdőszoba, el is ment kb nullára. Idén már január február március eltettünk 1 milliót, ebből lett a konyhán gépesítés végre (sütő, főzőlap, mikro, elszívó beépítve, évek óta csak a helyük volt meg) meg új kanapé. Most áprilistől kezdhetünk a nyaralásokra, utazásokra gyűjteni, mert 4 is be van tervezve július-augusztus és októberre, olyan 1.5-2 millió lesz összesen, nyár végére összegyűlik. De kocsink is ezer éves, már arra is ráköltöttünk csomót a javításra tavaly, azt is venni kellene, magunknak is kellene majd egy ruhatár frissítés, stb, annyi minden van amire kellene, csomó embernek látom minden megy, jó kocsi, szép ház, ruházkodás, nem értem hogy.

márc. 13. 12:49
 9/75 A kérdező kommentje:
Ja azt lehagytam, hogy van 1.5 millió vésztartalékunk, az el is van felejtve, az a legrosszabb esetekre van, az is jó lenne azért kibővíteni.
márc. 13. 12:51
 10/75 A kérdező kommentje:
7-es, hát így nőttem fel,még sokszor áram se volt, de akkor ez 20 évvel ezelőtt nem volt akkora dolog, legalábbis sokan így éltek a falunkban mint mi, rémálmaimban se jöjjön többet elő :S
márc. 13. 12:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!