Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba jön, kisállat megy....

A baba jön, kisállat megy. Mennyire gyakori ez?

Figyelt kérdés

Sokadik alkalommal történik meg ismerősi körben, hogy ahogy megszületik az első baba, az addig imádott kisállatnak mennie kellett a háztól. Volt, aki féltette a babát a macskától vagy panelban laktak, és már nem volt idő/energia levinni a kutyust stb. Azt totál megértem, hogy vannak helyzetek mikor nincs más megoldás pl. féltékeny az állat vagy allergiás lesz a baba, de szerintem sok esetben egyszerűen már nincs rájuk "szükség".

Nekünk egy brit cicánk van, és őszintén nagyon aggódok, hogy hogyan fog kijönni a babával, mert 100%ban családtagként szeretjük, képtelen lennék tőle megvállni. Abban bízunk, hogy mivel elég magának való, egyáltalán nem egy bújós ölcica, hogy leginkább nem fogja érdekelni a baba sem. Nektek mi a tapasztalatotok? Tényleg ennyire gyakori lenne, hogy muszáj mennie az állatnak? Sokan mondják, hogy főleg a cicák nem valóak kisgyerek mellé, mert kiszámíthatatlanok, de a miénk pl.5 éve velünk van, elég jól ismerjük már a természetét, így egy percig sem aggódnék a gyerekért. Pl.vendég gyerekeket/babákat sem bántott soha, pedig volt olyan, aki farkánál fogva ráncigálta. Inkább bebújt a kanapé alá órákra, de sosem mutatott agressziót.


márc. 23. 04:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
Normáliséknál nem fordulhat ilyen elő, mivel tudják, mikor magukhoz vették az állatot, felelősséget vállaltak érte élete végig. Csak a lelki szegények csinálnak ilyet, de kívánom azok kapják ezt vissza öreg korukra.
márc. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom mennyire gyakori, csak a saját környezetemről tudok nyilatkozni, szóval nem lehet általánosítani ebből, de az én ismerőseim egyike se vált meg a háziállatától gyermek születése után.
márc. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
9%

Egy gyermeket akaró gyerektelen párnak alapból nem szabadna elköteleződni egy állat mellett. Nem csak az a gond, hogy megosztja a figyelmet, hanem pl. egy macska könnyen átadhat fertőzést egy gyereknek.


Ettől függetlenül sokan kitartanak a háziállataik mellett.

márc. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
89%
Én egy ilyen példát sem láttam.
márc. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
77%

Megkockáztatom, hogy az emberek 80%-a úgy vállal állatot, hogy egyáltalán nem számol azzal, hogy ez sokszor 10-15 vagy akár 20 évre szóló buli.


Igaz, gyereket is így vállalnak sokan.


Mi direkt ezért nem kezdtünk olyan állatot tartani, ami sok időt és pénzt elvisz. Egy terráriumos kis hüllőnk van, bőven elég. Nem tudnék és akarnék egy szőröző macska vagy kutya után ganajolni folyamatosan. Szóval "megértem", hogy valaki nem akar gyerekvállalás után szenvedni az állatokkal is, csak ezt előre kéne elhatározni.

márc. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
95%

3 cica mellé érkezett a lakásba a kisfiunk. Soha nem merült fel, hogy emiatt a cicáknak mennie kéne.

Van egy hatalmas kandúr, ő az első cicánk, egyedül ő engedi már magát simizni a fiunknak. Viszont volt már karmolás. Ebből megtanulta, hogy óvatosan kell a cicával bánni. A fiunk most 13 hónapos.


Szerintem aki a baba miatt megválik az állattól, más miatt is ezt tenné. De a gyerek jó(?) indok.

márc. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
96%
3-as egy oltott szobacica/kutya ugyan milyen fertőzést adna át?
márc. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon ritka az, hogy valóban mennie kell, mert a gyerek épp adott állatra allergiás. A többség csak szimplán lusta ahhoz, hogy az állatot is gondozza, nevelje a gyerek mellett.
márc. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
94%

Kifejezetten káros az a gyakori tanács, hogy fiatal párok gyerek előtt tartsanak kutyát, hogy "gyakoroljanak". Az igaz, hogy ilyenkor rá lehet jönni, ha pl. egyik fél nem akarja kivenni a részét a munkából, de aztán ott lesz a gyerek mellett egy 2-3-4 evés kutya, akit bizony sokszor kib*sznak. Pont a legfobontosabbat nem tanuljak meg a kutyatartassal, a felelősségvállalást. Ha életben tudtak tartani, azt gondolják, már jó.

Amúgy az ismeretségi körömben szerencsére nem sok ilyen volt, és ami tett is ilyet, az állat családban maradt.

De akkor is elfogadhatatlannak tartom.

márc. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
62%

Egy benti macska nem sok vizet zavar, de pl egy kutya mar mas teszta.

Nyilvanvaloan soha senkinek nem adnam a kutyamat, de oszinten szolva sokszor kivantam azt az elejen, hogy barcsak ne lenne benti kutyank, mert en azt hittem, hogy bekattanok. Soha nem gondoltam volna, hogy ez ennyire nehez lesz.

Amikor egy 0-24 szopizo es amugy nem sokat alvo baba mellett, nehez szulesbol lassan gyogyulva meg azt is meg kell oldani, hogy legalabb ketszer levidd a kutyat is (tobbi setat a ferjem intezte) az idegorlo azert. De elmulik es ezt kell tulelni, de sok turelmet es onfegyelmet igenyel. Es sajnos sokaknak ez nincs.

márc. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!