Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor és milyen állatot...

Mikor és milyen állatot engedtél meg tartani a gyermekednek? Milyen tulajdonságokra figyeltél (a gyermek tulajdonságaira gondolok).

Figyelt kérdés

Vacillálok, hogy legyen "kisebb" elköteleződés, mint pl. egy tengerimalac (illetve hát ugye kettő, mert párban érzik jól magukat), vagy legyen rögtön egy kiskutya, amit családilag szeretgetünk (mivel erre még egyedül nem képesek). (Ha kutya, akkor az uszkár jön szóba, ha ez fontos szempont.)


A gyermekeim ikrek, első osztályosok, és sosem volt még állat itthon, de nekem gyerekként többféle is volt, jó volt, hogy voltak. Most költöztünk nagyobb lakásba (de még mindig panel emelet) és bizony azért a hely korlátozott. Viszont itthonról dolgozom, szóval a kutyát is le tudom vinni, ha nagyon akarom. De nyilván ez nagyobb elköteleződés.


Mit gondoltok 7.5 éves ikrek mellé milyen állat lenne való inkább?

Az egyikük nyugodt, precíz, szerintem neki nem lenne gond takarítani utána, vagy etetni, a másik fiam viszont szétszórt "művészlélek", a saját törölközőjét is elfelejti kiakasztani, vagy elgondolkodik a tányérja felett evéskor :)). Mellette félek, hogy éhenhalna akármilyen állat, bár nyilván vigyázni fogunk rá mi szülők is.


Ha a saját gyermekeitekből indultok ki, milyet választanátok / választottatok?


//Szeretnék ebben a kategóriában maradni, mert itt érem el az anyukákat, apukákat, akiknek a véleményére kíváncsi vagyok.//



2021. aug. 13. 19:56
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
(Most nézem csak, hogy elsősöket írtam, most lesznek szeptemberben másodikosok :), csak még meg kell szoknom, hogy rohan az idő :)).
2021. aug. 13. 19:57
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudtok foglalkozni vele akkor egy kiskutya jó választás lehet.

A tengerimalac/hörcsög nem igényel különösebb gondoskodást. Nyilván takarítani meg etetni kell de mégsem olyan mint egy kutya.

2021. aug. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nektek milyen állatotok van és mióta?
2021. aug. 13. 20:07
 4/37 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk benti macskánk volt már a gyerekek előtt is, még mindig ugyanaz a cicánk van szerencsére :)


Ha a gyerekek szeretnék, 4-5 éves koruk után benne lennénk, hogy kapjanak egy kiscicát bentre, bár nem tudom, a nagyobb tűrné-e...


Egyéb állat nem lesz, mert mi a férjemmel nem szeretnénk mást tartani, kutyát pláne nem.

2021. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Sok állatom volt gyerekkoromban, de macska nem.

Milyen előnyét látod a macskáknak, a kutyákkal szemben, főleg gyerek szempontból?

2021. aug. 13. 20:12
 6/37 anonim ***** válasza:
13%

Hát,én inkább egy kisebb fajtát ajánlok mint Pl:Tacskó,vagy Magyar vizsla,vagy egyéb okos állatot.

Tengeri malac akkor ha panelen laktok.

2021. aug. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Panelben lakunk (nagyjából 80nm).

Tacskóm volt már, kapart nagyon sokat egész nap, a fotelemet pár hét alatt hazavágta annak idején, mert kotorékeb.

Az uszkárból is van kisebb fajta, ha csak a méret miatt mondod.

A vizsla mozgásigényét nem tudjuk kielégíteni, nem járunk akkora távokra kirándulni.

Az uszkár nagyon okos állat, top3-ban van.

2021. aug. 13. 20:14
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mióta az eszemet tudom mindig (kis)kutyáink voltak (falun és óriási füves telkünk volt). Most épp nincs kutyánk, mert apa egyedül él és nem tudna már felelősen vigyázni rá. Nekem az összes gyerekkori korai emlékem a kutyákhoz kötődik és mind hihetetlenül pozitív, azóta is rajongok az állatokért, de a kutyusok a mindeneim, szerintem a legjobb dolog volt a gyerekkoromban, hogy kutyus lehetett mellettem. Ennek ellenére panelbe én csak kisméretű kutyus vinnék.
2021. aug. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki ír, sok ötletet, kérdést felvet bennünk minden vélemény :)))
2021. aug. 13. 20:17
 10/37 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként a franciabulldog is tipikusan panelben tartható, csak nekik szerintem néha több igényük van, mint a két gyereknek összesen. 😅

(8. Újra)

2021. aug. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!